Ztrátu, odcizení nebo zničení pasu okamžitě nahlaste na nejbližším policejním oddělení. Vyžádejte si písemný protokol o nahlášení – budete ho potřebovat pro další kroky. Pro zjednodušení si před cestou zkopírujte všechny důležité údaje z pasu (číslo pasu, datum vydání a platnosti, číslo občanského průkazu), ideálně i fotografii. Můžete je uložit do cloudového úložiště nebo poslat někomu blízkému. Dále si zapište telefonní číslo a e-mailové adresy české ambasády/konzulátu v zemi vašeho pobytu – v případě potřeby vám poskytnou pomoc s vydáním náhradního cestovního dokladu. Mějte po ruce i kopie pojišťovacího certifikátu a letenek. Při nahlášení krádeže se snažte popsat okolnosti co nejpřesněji – to pomůže při vyšetřování. Nezapomeňte si ihned zablokovat všechny platební karty a online účty, abyste předešli zneužití. V závislosti na zemi pobytu může být proces obstarání náhradního dokladu delší, proto si zajistěte dostatek finančních prostředků a ubytování.
Kolik stojí nový pas?
Takže, kolik vás bude stát nový cestovní pas? Závisí to na rychlosti, kterou potřebujete. Standardní pas trvá déle, ale je levnější. Pokud ale potřebujete pas do 5 dnů, připravte si 3000 Kč. To je celková cena, kterou zaplatíte. Pozor ale na způsob podání žádosti! Pokud podáte žádost na obecním úřadě a vyzvednete pas na Ministerstvu vnitra, zaplatíte 2000 Kč při podání a 1000 Kč při vyzvednutí. To znamená, že se vám vyplatí zvážit, zda vám těch pár dnů čekání za ušetřenou tisícovku stojí za to. Nezapomeňte, že cena zahrnuje samotný pas, ale ne další poplatky, které by mohly vzniknout v případě například ztraceného pasu nebo dodatečných požadavků.
Mimochodem, při podávání žádosti si vždy ověřte, jaké dokumenty budete potřebovat. Ušetří vám to čas a zbytečné cesty. A ještě jedna rada zkušeného cestovatele: nečekejte na poslední chvíli! Žádost o pas vyřizujte s dostatečným předstihem před plánovanou cestou, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Zbytečné stresy před cestou vám opravdu nepomohou užít si dovolenou naplno.
A co se týče samotné žádosti, doporučuji si předem zkontrolovat webové stránky Ministerstva vnitra. Najdete tam všechny potřebné informace a formuláře, které si můžete stáhnout a vyplnit doma, čímž ušetříte čas na úřadě.
Jak dlouho trvá nový pas?
Potřebujete nový cestovní pas? Dobře, počítejte s čekací dobou. Většinou to trvá 30 dnů. To je skvělé, pokud se chystáte na rychlou cestu. Ale pozor! Pokud podáváte žádost na zastupitelském úřadu v zahraničí, připravte se na delší čekání. Tam se lhůta může protáhnout až na 120 dnů. To už je pořádný čas, takže si to pečlivě naplánujte.
Doporučuji žádost o pas vyřídit s dostatečným předstihem před plánovanou cestou. Nikdy nevíte, co se může přihodit – ztráta dokumentů, administrativní zácpa, neočekávané komplikace. Lepší je mít pas v ruce s předstihem a nestresovat se na poslední chvíli. Pro zrychlení procesu si ověřte všechny potřebné dokumenty a pečlivě vyplňte žádost. Jakákoli chyba může prodloužit celou proceduru.
Nepodceňujte důležitost platnosti pasu! Mnoho zemí vyžaduje, aby pas byl platný ještě nejméně šest měsíců po datu návratu. Zkontrolujte si to pro každou zemi individuálně, abyste předešli nepříjemnostem na letišti. A pamatujte, že cestování je o dobrodružství, ale správná příprava minimalizuje stres.
Jak postupovat při ztrátě dokladů?
Ztratil jste si občanský průkaz v zahraničí? Nebo vám ho doma někdo ukradl? Panika na místě, ale zachovejte chladnou hlavu. Nejdůležitější je okamžitě nahlásit ztrátu či krádež. Nečekejte! Nahlaste to buď na kterémkoli obecním úřadu obce s rozšířenou působností (tam, kde se občanky vydávají), v Praze pak na kterémkoli úřadu městské části (Praha 1-22). Můžete to ale nahlásit i na Policii České republiky – to je výhodné zejména při krádeži, kdy je možné podat trestní oznámení. Zkušenost z cest mi říká, že policie často dokáže pomoci i s dalšími praktickými záležitostmi, například s kontaktováním ambasády.
Po nahlášení ztráty si ihned zařiďte náhradní občanský průkaz. Proces může trvat, proto si uvědomte, že bez něj se v mnoha situacích neobejdete (např. letenky, bankovní úkony, pronájem auta). Při cestování s malými dětmi nebo seniory je to ještě důležitější – v případě ztráty jejich dokladů se vám zkomplikuje už i pouhá cesta domů.
Nezapomeňte si také zablokovat platební karty a informovat svou banku. Krádež dokumentů může bohužel vést k zneužití vašich finančních prostředků. Je to preventivní krok, který vám ušetří mnoho starostí a potenciálních finančních ztrát, ověřeno z vlastní zkušenosti.
Udělejte si kopie všech důležitých dokladů (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz, cestovní pojištění) a uložte je na bezpečném místě, ideálně v cloudu, abyste k nim měli přístup i při ztrátě původních dokumentů. To vám značně ulehčí celou situaci.
Nahlášení ztráty je prvním a nejzásadnějším krokem. Následná administrativa je sice zdlouhavá, ale budete mít jistotu, že jste udělali vše pro ochranu svých dat a identity.
Co když ztratím peněženky?
Ztráta peněženky v zahraničí? Panika je na místě, ale zachovejte chladnou hlavu. První a nejdůležitější krok je okamžité zablokování všech karet. Nečekejte, až zjistíte, že vám chybí peníze! Zloděj, nebo i nálezce, sice nemůže vybrat hotovost bez PINu, ale bezkontaktní platby jsou dnes všudypřítomné. A ty se dají realizovat i bez zadání PINu, s jednoduchým přiblížením karty k terminálu. Můžete tak přijít o nemalou sumu. Infolinku vaší banky si raději uložte do telefonu předem, nejlépe s čísly pro různé země, kam cestujete. Nebojte se využít i roaming – volání je v dnešní době levnější než ztráta peněz. Vždy je lepší zablokovat karty preventivně a později je případně znovu aktivovat, než řešit následky. Na pobočce banky vám pomohou s náhradními kartami a zablokováním účtů, pokud to infolinka nestíhá řešit. Mít po ruce kopie důležitých dokladů (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz, cestovní pojištění) uloženy v cloudu nebo odděleně od peněženky, se vám taky bude hodit. V zahraničí si zablokování karet může vyžádat i více času a úsilí. Nepodceňujte to!
Další důležitou věcí je nahlášení ztráty na policii, zvláště v případě podezření na krádež. Policisté vám vydají potvrzení, které se může hodit při řešení pojistných událostí. V mnoha zemích existují specifická hlášení pro ztracené doklady, zjednodušující následný proces.
Cestovní pojištění by mělo pokrývat náklady spojené se ztrátou dokladů a peněz, ale důkladně si přečtěte jeho podmínky předem. Vždy si pořiďte pojištění s asistenční službou – pomohou vám s nahrazením dokladů a poskytnou další pomoc.
A na závěr – naučte se používat bezpečné platební metody. Rozdělte si peníze a karty, aby ztráta jedné peněženky nezpůsobila kompletní finanční kolaps.
Kde hledat ztracené doklady?
Ztracený občanský průkaz? Stalo se. V pohodě, v horách se to stává. Nejdřív klid, pak akce! Informace o ztracených a odcizených dokladech najdeš v informačním systému evidence občanských průkazů. To je oficiální cesta.
Důležité: číslo občanského průkazu a datum ztráty/odcizení najdeš i na webu Ministerstva vnitra, v databázi neplatných dokladů. Tohle je super pro rychlou kontrolu, jestli někdo náhodou tvůj průkaz nenašel a neohlásil.
Přihlášení ztráty je nutné i pro to, aby ti nikdo nemohl zneužít tvé identity. Pro případné zneužití, nebo nálezce, je to klíčová informace.
Tip pro turisty:
- Fotokopie důležitých dokladů: Udělej si fotky všech důležitých dokladů (občanský průkaz, řidičák, cestovní pojištění) a ulož je do cloudu. Přístup k nim budeš mít i bez internetu (stačí offline aplikace).
- Offline mapy: Není nic horšího než ztracený telefon bez mapy v divočině. Stáhni si offline mapy do telefonu, abys se neztratil.
- Nouzový kontakt: Měj u sebe kontakt na někoho, kdo ti v nouzi pomůže, ideálně s tvým itinerářem.
Postup při ztrátě v terénu:
- Zkontroluj si, jestli jsi doklady neztratil někde poblíž.
- Kontaktuj nejbližší policejní stanici, nebo horskou službu.
- Nahláś ztrátu na Ministerstvu vnitra.
Jak se prokázat bez dokladů?
Absence občanského průkazu nemusí znamenat problém. V České republice, stejně jako v mnoha zemích EU, postačuje k prokázání totožnosti řidičský průkaz, cestovní pas, nebo za specifických okolností i jiný průkaz totožnosti, například služební průkaz s fotografií, studentská karta s fotografií a jménem, či dokonce potvrzení od důvěryhodné třetí osoby. Zkušenosti z cest po světě ukazují, že flexibilita při ověřování identity se liší stát od státu. Například v některých asijských zemích může být důležité mít s sebou i fotografii, která by potvrdila vaši totožnost. V některých zemích Latinské Ameriky může být prokázání totožnosti méně formální. Vždy je ovšem důležité mít s sebou alespoň jeden doklad, který obsahuje vaši fotografii a základní identifikační údaje. Česká policie je povinna vám v případě potřeby pomoci s identifikací, a to i bez občanského průkazu, pokud disponujete jiným platným dokladem. Nicméně, prevence je vždy lepší než řešení problému, proto je vhodné mít při sobě vždy občanský průkaz nebo alespoň jeho kopii.
Je důležité si uvědomit, že úroveň akceptovaných dokladů se může lišit v závislosti na situaci a požadavcích úřadu či instituce. Vždy je vhodné se předem informovat, jaké doklady jsou pro daný úkon potřebné.
Kolik je pokuta za ztratu pasu?
Ztráta pasu je nepříjemná záležitost, která se může neočekávaně přihodit. Za nehlášení ztráty, zničení či odcizení hrozí pokuta až 10 000 Kč. To je důvod, proč je okamžité ohlášení na nejbližším českém zastupitelství v zahraničí nebo na Policii České republiky klíčové. Nečekejte, doklad je potřeba nahlásit co nejdříve. V zahraničí vám navíc bez platného cestovního dokladu zkomplikují návrat domů. Pro urychlení procesu si připravte číslo pasu a pokud možno i číslo letenky, případně jiné důležité informace. Nezapomeňte si také pořídit kopie cestovních dokladů před cestou a uchovejte je odděleně od originálů. Pomůže to v případě ztráty urychlit vyřízení náhradního dokladu. Udělejte si i fotky pasu a jeho stránek s osobními údaji a uložte je do cloudu.
Jak postupovat při ztrátě dokladu?
Ztrátu občanského průkazu nahlaste okamžitě! Nejlépe na kterémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností – tam, kde se občanky vydávají. V Praze to je libovolný úřad městské části (Praha 1–22). Důležité: Policii ČR to nahlásit nemusíte, ale je to doporučeno, hlavně při podezření na odcizení. Zamezí se tak případnému zneužití. Ztráta se hlásí osobně, s sebou vezměte doklad totožnosti (řidičák, pas apod., pokud ho máte), případně jiný průkaz totožnosti. Tip: Po nahlášení ztráty si hned vyřiďte nový občanský průkaz, abyste neměli problémy s cestováním nebo s jinými úkony. Nezapomeňte si zkontrolovat, zda máte pojištění odpovědnosti, které by mohlo pokrýt škody vzniklé zneužitím ztraceného dokladu. Upozornění: bez platného dokladu identity můžete mít problémy s ubytováním, nákupem letenek a jinými úkony.
Co když nemám pas?
Ztratil jste pas? Nezoufejte, stává se to i zkušeným cestovatelům. Nejdůležitější je okamžitá reakce. Nahlásit ztrátu, odcizení či zničení pasu musíte nejprve na kterémkoli obecním úřadu s rozšířenou působností, matričním úřadu nebo Policii ČR. V zahraničí je to povinnost, a navíc – úřady tam často vyžadují nahlášení jako první krok k vydání náhradního dokladu. Zde se zároveň řiďte pokyny místních úřadů, které se mohou lišit v závislosti na zemi.
Tip pro cestovatele: Před cestou si vždy vytvořte kopie všech důležitých dokumentů včetně pasu a uložte je odděleně od originálů, ideálně v cloudu. Můžete je uložit i do e-mailu sobě, nebo blízkým. Pomohou vám při nahlášení ztráty a urychlí proces získání náhradního dokladu.
V zahraničí je nezbytné kontaktovat nejbližší zastupitelský úřad České republiky. Zde vám poskytnou pomoc a zařídí cestovní průkaz, který vám umožní návrat domů. Buďte připraveni na to, že proces vydání může trvat několik dní, proto si s sebou vezměte dostatek finančních prostředků a případně si zajistěte ubytování. Pamatujete si, že v některých zemích vyžadují k vydání náhradních cestovních dokladů fotografie. Některé zastupitelské úřady dokonce nabízí expresní služby za poplatek.
Důležité: Při nahlášení ztráty vždy uveďte číslo pasu, datum vydání a další relevantní informace. Zrychlíte tak celý proces. V zahraničí se vyplatí mít po ruce i pojišťovnu, protože některé cestovní pojištění zahrnují asistenční služby v případě ztráty cestovních dokladů, které vám proces značně usnadní.
Co dělat, když něco ztratím?
Ztratil ses? Nebo spíš něco ztratil? Stalo se mi to už tolikrát, že jsem si vypracovala systém. Klíčem je rychlost. Pokud si uvědomíte ztrátu do 24 hodin, volejte okamžitě na linku 296 19 18 17. Opravdu, okamžitě! Čím dříve nahlásíte ztrátu, tím větší šance na nalezení.
Co ale dělat, když si ztráty všimnete později? Nezoufejte! Zde je můj osvědčený postup:
- Zkontrolujte všechna místa, kde jste se zdržovali. Věřte mi, kolikrát jsem si vzpomněla až doma, že jsem kabelku nechala v restauraci v Paříži. Takže projděte si veškerá místa v obráceném pořadí.
- Kontaktujte dopravní prostředky. Ztratil jste něco v letadle, vlaku nebo autobusu? Ztráty se často shromažďují na ztracených a nalezených odděleních. Mají webové stránky, kde je můžete zkontrolovat.
- Využijte online formulář nebo znovu volejte na linku 296 19 18 17. I když to vypadá beznadějně, je vždycky naděje. Dobře popište ztracenou věc a uveďte co nejvíce detailů.
Tipy zkušeného cestovatele:
- Foťte si důležité dokumenty a ukládejte je do cloudu. V případě ztráty pasu vám to značně usnadní život.
- Udělejte si kopii cestovního itineráře a dejte ji někomu blízkému.
- Udržujte si přehled o svých cenějších věcech. Vždycky vězte, kde je máte.
- Zvažte pojištění zavazadel – nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit.
Nepodceňujte prevenci! Trocha opatrnosti vám ušetří mnoho starostí. A pamatujte, i když se zdá situace beznadějná, vždycky existuje šance na nalezení ztracené věci.
Jak dlouho trvá udělat nový pas?
Vyřízení nového cestovního pasu trvá standardně 30 dnů. To je, pokud si jej vyřizujete doma. Plánujete-li cestu brzy, doporučuji si o to zařídit s dostatečným předstihem. Z vlastní zkušenosti vím, že i malá nepředvídatelná komplikace může prodloužit čekání.
Žádáte-li o pas na zastupitelském úřadě v zahraničí, buďte připraveni na delší čekací dobu – až 120 dnů. Zde je nutné počítat s nejrůznějšími administrativními procedurami a potenciálními zpožděními.
Tipy pro hladké vyřízení:
- Před podáním žádosti si pečlivě zkontrolujte veškeré požadavky na doklady.
- Vyplňte formulář pečlivě a přesně. Chyby mohou vést k prodloužení lhůty.
- Pokud spěcháte, zvažte využití expresního vyřízení pasu (pokud je tato možnost dostupná).
- Nezapomeňte si zkontrolovat platnost vašeho stávajícího pasu s dostatečným předstihem před plánovanou cestou. V mnoha zemích je pro vstup vyžadován pas s platností minimálně 6 měsíců po plánovaném odjezdu.
Osobně jsem zažil i případy, kdy se vyřízení prodloužilo kvůli neočekávaným technickým problémům nebo zvýšenému počtu žádostí. Proto je vždy lepší být připraven na případné komplikace.
Co když nevratím pas?
Ztrátu nebo nevracení pasu rozhodně nepodceňuj. Můžeš dostat pokutu až 10 000 Kč, jak uvádí zákon o cestovních dokladech. To je za neodevzdání neplatného nebo zcela vyplněného pasu.
Důležité: Nejde jen o pokutu. Problém s nevraceným pasem může zkomplikovat vyřízení nového cestovního dokladu a prodlouží jeho vydání. Navíc, pokud ti pas ukradli, nahlaste to ihned na policii – je to důležité pro případné budoucí problémy a pro vyřízení náhradního dokladu. Bez policejního oznámení se můžeš dostat do nepříjemné situace. Uchovávejte si vždy kopii pasu (ideálně i digitální) pro případ ztráty.
Tip: Před cestou si zkontrolujte platnost pasu, ať se vyhnete nepříjemnostem.
Co delat při ztrátě peněženky?
Ztratil jsi peněženku? To se stává! Nejdřív klid. Hlavně si zapiš číslo účtů a kontaktů na důležité osoby. Pak nahlásit ztrátu na příslušném úřadě – banky, pojišťovny, řidičský průkaz na dopravním inspektorátu, občanku na obecním úřadě. Pokud jsi nálezcem, odevzdej peněženku na nejbližším obvodním oddělení policie – tohle je v terénu důležité, policie ti může pomoct zjistit majitele, pokud má v peněžence identifikační údaje, a pokud ne, tak to alespon zabezpečí. Nezapomeň, že v horách nebo v divočině je signalizace ztráty a nálezu o to důležitější. Mít s sebou kopie důležitých dokumentů v samostatném obalu, ideálně voděodolném, je základ zodpovědného přístupu k turistice. Uvažuj o použití GPS trackeru v peněžence pro snazší nalezení. A po návratu domů zruš karty a nahlas ztrátu. Nálezci doporučuji neotevírat peněženku, ale hned ji odevzdat na policii, ať se vyhnou obvinění z neoprávněného obohacení.
Co když nemůžu najít pas?
Klid, přátelé, ztracený pas se stává. Hlavně žádná panika! Nejdřív nahlásit ztrátu – v Česku na policii nebo na příslušném úřadě, v zahraničí přímo místní policii. To je alfou a omegou. Dostanete potvrzení o nahlášení ztráty, které vám může být užitečné při řešení dalších formalit.
Pak se věnujte vyřízení náhradního dokladu. Záleží na tom, kde se nacházíte:
- V Česku: Obvykle to probíhá na obecním úřadě s rozšířenou působností. Počítejte s poplatkem a s tím, že to chvíli potrvá. Připravte si fotografie, občanský průkaz a další doklady totožnosti, pokud je máte.
- V zahraničí: Zde je situace složitější. Kontaktujte nejbližší český konzulát nebo ambasádu. Mohou vám vystavit cestovní doklad, který vám umožní návrat domů. Připravte se na delší čekání a případné dodatečné poplatky. Mějte po ruce kopie všech důležitých dokumentů – i když pas je pryč, fotky a kopie pomohou urychlit proces.
Tip pro zkušené cestovatele: Vždycky si před cestou vyfoťte pas a uložte si fotografii na cloudové úložiště. Také je dobré mít naskenovanou kopii pasu u sebe na e-mailu, na USB disku nebo v jiném bezpečném místě, mimo pas. Věřte mi, v nouzi se to bude hodit!
- Nahlásit ztrátu okamžitě.
- Začít shánět náhradní doklad co nejdříve.
- Mít po ruce kopie dokladů a fotografií.
- Uchovat si potvrzení o nahlášení ztráty.
Co je potřeba na nový pas?
Pro nový cestovní pas budete potřebovat platný občanský průkaz, nebo platný cestovní průkaz (pokud ho máte). Pokud nemáte ani jeden z nich, budete potřebovat rodný list a případně oddací list. Doporučuji si předem ověřit aktuální poplatky a dobu vyřízení. Dále si připravte aktuální fotografii splňující předepsané parametry (nejlépe si ji nechte vyhotovit u profesionálního fotografa, aby splňovala všechny požadavky). Pro urychlení procesu si můžete online vyplnit žádost a domluvit si termín. Nezapomeňte si s sebou vzít i dostatek finančních prostředků na úhradu poplatku. V případě ztráty nebo krádeže stávajícího dokladu budete potřebovat oznámení o ztrátě/krádeži od Policie ČR. U žádosti o pas pro dítě budete potřebovat souhlas druhého rodiče, pokud s ním dítě necestuje.
Kde hledat ztracenou peněženky?
Ztratil jsi peněženku? Nezoufej! Na portálu eztraty.cz můžeš (nebo kdokoli, kdo ji našel) nahlásit nález. Je to geniální systém – automaticky splní ohlašovací povinnost vůči obci, takže se nemusíš starat o byrokracii. Doporučuji si web důkladně prostudovat, jelikož obsahuje i užitečné rady, jak minimalizovat riziko ztráty a co dělat ihned po zjištění ztráty. Kromě samotného nahlášení nálezu, najdeš tam i tipy na ochranu osobních dat v případě ztráty dokladu a praktické informace o tom, co dělat s nalezenou peněženkou. Na stránkách si pak snadno můžeš ztracenou věc dohledat, a to i s detailním popisem, pokud ji někdo ohlásil. Nezapomeň si před cestou pořídit kopie důležitých dokumentů a ukládat si fotky důležitých dokladů do cloudu – ušetří ti to spoustu starostí. Po zkušenostech z cest po Čechách i zahraničí vřele doporučuji tento portál všem.
Co dělat, když jsem ztratil peněženku?
Ztráta peněženky v zahraničí je nepříjemná, ale řešitelná. Ihned zablokujte platební karty a informujte banku. Pokud máte cestovní pojištění, kontaktujte pojišťovnu – mnohá pojištění kryjí náklady spojené se ztrátou dokladů a finančními problémy. Nahlaste ztrátu pasu či občanského průkazu na příslušném českém zastupitelském úřadě (velvyslanectví či konzulátu) – oni vám pomohou s vydáním náhradních dokladů. Ztrátu platebních karet nahlaste i telefonicky dané bance. Nezapomeňte si zkopírovat důležité dokumenty před cestou a uložte si kopie na cloudové úložiště, abyste k nim měli přístup i po ztrátě peněženky. V České republice nahlaste ztrátu dokladů na nejbližším obvodním oddělení policie a v případě nálezu je tam odevzdejte.
Pokud jste v zahraničí a nemáte přístup k internetu, vyhledejte nejbližší policejní stanici, turistické informační centrum nebo český konzulát pro pomoc. Mějte po ruce čísla vašich bank a pojišťovny. Pro zjednodušení procesu si před cestou zapište důležité telefonní čísla a čísla dokladů na papír, který budete nosit odděleně od peněženky.
Jak najít svojí peněženku?
Ztratil jsi peněženku? Stalo se mi to už několikrát, a věřte mi, není to nic příjemného, zvlášť když jste na cestách. Proto jsem si oblíbil chytrý vyhledávač předmětů Chipolo CARD. Tuhle tenkou kartičku, lehkou jako pírko, jednoduše zasunete do peněženky a spárujete s telefonem (funguje s Androidem i iOS).
Díky aplikaci Apple Find My (nebo obdobné pro Android) pak na mapě přesně vidíte, kde se vaše peněženka nachází. Je to geniálně jednoduché a spolehlivé řešení, které mi už několikrát ušetřilo spoustu starostí a nervů.
Proč je Chipolo CARD skvělý pro cestovatele?
- Kompaktní rozměry: Nezabere skoro žádné místo v batohu ani kabelce.
- Dlouhá výdrž baterie: Nebudete se muset neustále starat o nabíjení.
- Snadné používání: Spárování a používání aplikace je intuitivní, zvládne to i začátečník.
- Bluetooth technologie: Žádné zbytečné datové tarify, funguje i offline.
Navíc, Chipolo CARD nabízí i další funkce, jako je například možnost nastavit si alarm, pokud se od peněženky vzdálíte na větší vzdálenost.
Představte si situaci: Jste v přeplněném turistickém místě, procházíte rušnými ulicemi, a najednou si uvědomíte, že vám chybí peněženka. S Chipolem CARD jednoduše otevřete aplikaci a za pár vteřin zjistíte, kde jste ji naposledy měli. Ušetříte si tak spoustu času, nervů a možná i peněz.
Myslím, že je to jeden z nejlepších vynálezů pro cestovatele, kteří chtějí mít klid na duši a vyhnout se nepříjemnostem spojeným se ztrátou peněženky.
Tip: Zvažte pořízení i dalších Chipolo trackerů pro klíče, batoh, nebo třeba kufr.