Co si berou s sebou na exkurzi?

Základní výbava: Doklady (občanský průkaz, jízdenky, kartička pojišťovny), hotovost, nabitý telefon s powerbankou – bez proudu jsi v prdeli! Oblečení do všech počasí (vrstvy, funkční prádlo, nepromokavá bunda a kalhoty, rychleschnoucí materiál, čepice/kšiltovka), dostatek vody (alespoň 1,5 litru, ideálně hydratační sáčky), energetické tyčinky a ořechy (cukr a rychlá energie), mapa a kompas (GPS je fajn, ale baterka se může vybit!), nůž, první pomoc (náplasti, obvazy, dezinfekce), sluneční brýle, opalovací krém s vysokým faktorem, repelent proti hmyzu, léky na případné potíže. Udržitelný batoh, který sedí na zádech, je naprostá nutnost. Zapomínat na pevnou obuv s dobrou podrážkou by byla hloupost.

Tip: Před odchodem si zkontrolujte předpověď počasí a přizpůsobte oblečení a výbavu. V případě vícedenní túry nepodceňujte plánování a množství tekutin a jídla. Vždy informujte někoho o své trase a plánovaném návratu.

Co si vzít na jídlo na autobusový zájezd?

Na autobusový zájezd si vezměte především potraviny, které se snadno a dlouho skladují a nepotřebují chlazení. Ideální jsou jablka, hrušky, mrkev, okurky – ovoce a zelenina s pevnou slupkou. Krekry, suchary a galeta jsou skvělé pro rychlé doplnění energie. Tvrdá vejce vydrží i bez lednice několik dní. Pokud máte termotašku, pak se hodí domácí tvaroh, jogurt či kefír, ale dejte pozor na teplotu – v létě se mohou rychle zkazit. Doporučuji zabalit si vše do samostatných, dobře uzavíratelných obalů, aby se potraviny navzájem nepromísily a nezkazily se. Nezapomeňte na pití – dostatek vody je nezbytností, ale i čaj v termosce se hodí. Vyhněte se potravinám, které se snadno rozmačkají nebo znečistí oblečení. Plánujte jídlo dopředu – pokud víte, že bude k dispozici lednice v hotelu, můžete si vzít i něco náročnějšího na skladování. Praktické jsou i ořechy, müsli tyčinky a sušené ovoce, které zabírají málo místa a dodají potřebnou energii.

Co si vzít na jídlo na autobusový zájezd?

Na autobusový zájezd si sbalte jídlo, které zvládne i náročnější podmínky. Suché polévky jsou skvělým řešením, stejně jako ovoce a zelenina, ideálně pevnější druhy, které se neporuší. Chleba v řezu je praktický, ale pozor na rychlé plesnivění, raději volte celozrnné varianty. Balený čaj a káva, ideálně v sáčku, a kostkový cukr jsou samozřejmostí. Nezapomeňte na opakovaně použitelnou nádobku na jídlo a pití – plastové kelímky a příbory jsou skvělou volbou. Pro udržení hygieny jsou nezbytné vlhčené ubrousky, ideálně s alkoholem. Důležité je zmínit i individuální lékárničku s léky proti bolesti, zažívacím potížím a případné alergie.

Zkušený cestovatel však ví, že klíčem k úspěchu je plánování. Zvažte, kde budete mít možnost doplňovat zásoby. Nebojte se využít místní gastronomie a ochutnat regionální speciality. Vždy je lepší si vzít méně jídla, než se přejídat a zbytečně se zatěžovat. Myslete na to, že některé druhy potravin, jako například mléčné výrobky, se v teple rychle kazí, proto je vynechejte. Doporučuji i svačinu s vysokou energetickou hodnotou – například ořechy, sušené ovoce či energetické tyčinky.

Co si musím vzít na cestu?

Co s sebou na cestu? Záleží na délce!

Jednodenní výlet: Nezbytností jsou doklady (pas, občanka), hotovost (v místní měně a malé rezervě EUR/USD), platební karta, powerbanka s nabíječkou (nepodceňujte!), hygienické potřeby (vlhčené ubrousky jsou zázrak!), dostatek pití a svačina (ovoce, müsli tyčinka, sendvič – vyhněte se těžkým jídlům). Z vlastní zkušenosti vím, že i zdánlivě krátký výlet může nabrat nečekaný spád.

Delší cesta: Zde se strategie mění. Prodloužené cestování vyžaduje pečlivější plánování. Zapomínání na maličkosti se může stát velkým problémem. Proto doporučuji:

  • Doklady: Kromě pasu/občanky kopie dokladů (uložené odděleně od originálů, ideálně v cloudu), cestovní pojištění (s sebou i digitální verzi!), letenky/jízdenky (v elektronické i tištěné podobě).
  • Peníze: Místní měna (menší částku), platební karta (ideálně dvě s různými bankami), a nouzová hotovost v EUR/USD, na nečekané situace.
  • Léky: Potřebné léky s receptem, lékárničku s náplastmi, antiseptikem, léky proti bolesti a průjmu (zkuste se informovat o místních zdravotnických podmínkách).
  • Potraviny: Trvanlivé potraviny jako energetické tyčinky, ořechy, sušené ovoce, instantní polévky a kaše jsou ideální. Ušetříte a nebudete závislí na drahých turistických restauracích. Z vlastní zkušenosti doporučuji sušenky, čokoládu, a instantní kávu – to se vždy hodí.
  • Oblečení: Zvolte vrstvení, abyste se přizpůsobili proměnlivému počasí. Vždy se vám bude hodit i lehká nepromokavá bunda.
  • Ostatní: Malá baterka, univerzální adaptér, multifunkční nůž (věřte mi, hodí se), kapesní mapa, sluneční brýle, repelent proti hmyzu (v závislosti na destinaci).

Tip pro cestovatele: Vždy si zkontrolujte předpisy pro vstup do země a zabalte si věci s ohledem na klima a aktivity, které plánujete. A pamatujte – méně je někdy více!

  • Balení: Používejte kompresní obaly na oblečení, aby se vám vešlo více do batohu.
  • Bezpečnost: Používejte peněženku s řemínkem, ukládejte hotovost a doklady na bezpečná místa a informujte se o bezpečnostních rizicích v dané destinaci.

Co je lepší vzít si na výlet?

Co si vzít na výlet? Zkušenosti z desítek zemí mi napovídají:

Nepodceňujte plánování! Váš batoh by měl být malý, ale chytrý. Zapomenout na pár drobností může zkazit i ten nejkrásnější výlet.

  • Batoh: Vyberte si malý, ale prostorný batoh (cca 20-30 litrů), který pohodlně padne na záda. Myslete na ergonomii!
  • Obuv: Pohodlné boty jsou klíčové. Žádné nové boty na první výlet! Vsaďte na prověřenou obuv, ideálně turistické boty s dobrou podrážkou, pokud se chystáte do terénu. V městském prostředí postačí pohodlné tenisky.
  • Hotovost: Vždy mějte s sebou nějaké hotovostní peníze, ideálně v místní měně. Ne všude berou karty.
  • Ochrana před sluncem: Klobouk nebo čepice a sluneční brýle jsou nezbytností, zvláště v teplých oblastech. Nepodceňujte opalovací krém s vysokým SPF faktorem.
  • Ochrana před deštěm: Lehký, skladný pláštěnka nebo deštník je skvělý nápad, počasí je nepředvídatelné.
  • Elektronika: Nabíjený telefon s plně nabitou baterií, fotoaparát (pokud ho používáte) a powerbanka jsou nezbytné pro zachycení vzpomínek a zvládnutí navigace. Zvažte i externí kartu pro ukládání fotek.

Bonusové tipy zkušeného cestovatele:

  • Malá lékárnička s nejnutnějšími léky (bolest hlavy, průjem, náplasti).
  • Lahvička s vodou, opakovaně použitelná.
  • Suchý ručník (malý, skladný).
  • Kapesní nůž (v závislosti na destinaci a místních zákonech).
  • Kopie cestovních dokladů (uschované odděleně od originálů).

Nezapomeňte si zkontrolovat počasí před odjezdem a přizpůsobte si výbavu!

Co si mám vzít s sebou na autobusový zájezd?

Co si vzít na autobusový zájezd? Zkušený cestovatel vám poradí víc než jen základní seznam!

Šátek nebo deka: Nepodceňujte to! V autobuse může být zima, a to i v létě. Vhod přijde i jako ochrana proti slunci na výletech.

Malá taška na výlety: Zvolte si pohodlnou a lehkou tašku, kam se vám vejdou všechny nezbytnosti na denní výlety – fotoaparát, peněženka, mapa, láhev na vodu apod. Vyhněte se velkým batohům, které by vám překážely.

Kosmetika: Neberte s sebou celou koupelnu, ale jen základní hygienické potřeby – zubní kartáček, pastu, šampon v cestovní velikosti, deodorantu a krém na ruce.

Lékařička: Základní léky na bolest hlavy, průjem, nevolnost a případné alergie. Nezapomeňte na obvazy a náplasti. Doporučuji si s sebou vzít i léky na kinetózu, pokud k ní máte sklony.

Jídlo a pití: Plánujte dopředu a vezměte si s sebou dostatek vody a energetických potravin. Ty vám pomohou překonat hlad mezi jídly a dodají energii na celodenní výlety.

Powerbanka: Nezbytnost v dnešní době. Umožní vám nabít telefon a další elektroniku, abyste byli stále online a mohli zachytit všechny krásné zážitky.

Hotovost v místní měně: Vždy je dobré mít u sebe drobné na jídlo, pití a drobné nákupy, které vám ušetří zbytečné hledání bankomatu.

Tip navíc: Nezapomeňte na pohodlnou obuv, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk, pokud jedete do teplejších oblastí.

  • Dokumenty: Nezapomeňte na cestovní doklady, pojištění a kopie všech důležitých dokumentů – uložte si je zvlášť od originálů.
  • Kniha nebo časopis: Na delší cestu se vám hodí něco na čtení.
  • Plánujte s předstihem: Projděte si itinerář zájezdu a podle něj si sbalte vše potřebné.
  • Lehký zavazadlo: Balte se s rozvahou, abyste si nemuseli nést těžké zavazadlo.

Co si mám vzít s sebou na autobusový výlet?

Autobusová cesta: co s sebou? Základem jsou samozřejmě doklady a peníze – to platí všude. Ale zkušenost z desítek zemí mi ukázala, že důležitější je správná strategie balení. Zapomínáte na komfort? Lehká, skladná cestovní polštářek a malá deka zázračně změní i noční jízdu v nepohodlném autobuse. Vrstvení oblečení je klíčové – teplá mikina je základ, ale zvažte i rychleschnoucí vrstvy, abyste se v případě potřeby mohli rychle převléknout. Jídlo si vyberte strategicky – něco lehce stravitelného, co se vám nezkazí a nezabere moc místa. Vlažné ubrousky jsou samozřejmostí, ale přibalte si i dezinfekční gel. Powerbanka je nutností, ale nezapomeňte na nabíjecí kabel a adaptér, pokud cestujete mimo EU. Sada náhradních ponožek je absolutní must-have, zvláště na delších trasách. A bonusový tip od zkušeného cestovatele: malá cestovní lékárnička s léky proti bolesti, na nevolnost a na průjem vám ušetří mnoho starostí.

Nepodceňujte sílu malých věcí – balzám na rty, kapesníčky, sluchátka a něco na čtení (kniha nebo e-book) vám zpříjemní cestu. A pokud cestujete s batůžkem, zvažte i malý zámek na zipy pro větší bezpečnost.

Na co si nemám zapomenout na cestu?

Co si nesmíte zapomenout na cestu? To je otázka, na kterou vám, zkušený cestovatel, rád odpovím. Univerzální checklist je základ, ale zkušenost učí k detailu. Řidičský průkaz je samozřejmostí, ale nezapomeňte na mezinárodní, pokud budete řídit v zahraničí – informace o platnosti ruských průkazů v cílové zemi si ověřte předem. Kopie všech důležitých dokumentů (pas, vízum, jízdenky) uložte odděleně od originálů, nejlépe v cloudu. Hotovost je vždycky dobrá, ale hlavní je dostatek peněz na kartách – dvěma různými kartami, ideálně od různých bank, zamezíte nepříjemnostem při zablokování jedné. Smartphone, nabíječka a powerbanka jsou samozřejmostí, ale zvažte i cestovní adaptér, pokud jedete mimo EU. Sluchátka k potlačení hluku jsou investicí do komfortu. Cestovní polštářek na krk, vlhčené a suché ubrousky – to vše jsou maličkosti, které dokážou výrazně zlepšit cestu. Ale co je ještě důležitější? Nechte si doma cennosti, které vám nebudou chybět. Klíčové je, abyste si sbalili jen to opravdu potřebné a nemuseli vláčet těžkou zavazadla. Na druhou stranu nezapomeňte na léky, které pravidelně užíváte, a malou cestovní lékárničku s nejdůležitějšími přípravky proti bolesti, průjmu atd. A co je nejvíce podceňováno? Pojištění! Ušetřené peníze na něm rozhodně nehledejte.

Jak se mám obléct na autobusový zájezd?

Na autobusový zájezd si vezměte výhradně pohodlné oblečení. Zapomeňte na úzké džíny, kalhoty a těsné košile. Vyhněte se také modelům s velkými výstřihy a netradičním střihem. Čím jednodušší trička a svetry, tím lépe.

Praktické tipy pro aktivnější cestovatele:

  • Vrstvení je klíčové! Teploty v autobuse se mohou měnit, proto sbalte několik vrstev oblečení – funkční triko, mikinu a lehkou bundu.
  • Pohodlné boty jsou nezbytností. V turistickém autobuse budete pravděpodobně hodně sedět, ale i tak je lepší mít na nohou něco pohodlného, co se snadno svlékne a nazuje.
  • Nepodceňujte kvalitní ponožky! Funkční ponožky zamezí vzniku puchýřů a zaručí komfort i při delší cestě.
  • Přibalte si šátek nebo šálu. Můžete si jím překrýt krk v klimatizovaném autobuse, anebo ho použít jako improvizovaný polštářek.

Co raději nechat doma:

  • Nové boty – zabrání se nepříjemným otlakům.
  • Příliš mnoho šperků – zabrání se ztrátě a poškození.
  • Nákladné oblečení – riziko poškození nebo ztráty je vysoké.

Co si nesmím vzít do autobusu?

Do autobusu se nesmí brát hořlaviny, výbušniny, jedovaté, žíravé a páchnoucí látky, a to z bezpečnostních důvodů. Zkušenosti z cest po světě ukazují, že tato pravidla jsou všude podobná, ať už cestujete autobusem v Evropě, Asii, či Jižní Americe. Vždycky je důležité dbát na bezpečnost ostatních cestujících. Kromě chemikálií se zakazují i střelné zbraně, pokud nejsou v pouzdře a řádně zabezpečeny. Podobně je to i s předměty, které by mohly poškodit autobus, například ostré nástroje či těžké předměty, které by se mohly při náhlém brzdění pohnout a způsobit zranění. Nepodceňujte ani potenciální znečištění – rozlité tekutiny, silně páchnoucí potraviny – to vše může cestování znepříjemnit vám i ostatním. Pamatujete, že i seemingly neškodná věc může být problém, takže je vždy lepší se předem informovat u přepravce.

Co si můžu vzít na výlet k jídlu?

Co si vzít na výlet k snědku? Z vlastní zkušenosti vím, že správný výběr jídla je klíč k pohodlné a bezproblémové exkurzi. Zapomenout na těžké a rychle se kazící pokrmy! Sázka na jistotu? Ovoce a zelenina: jablka, banány, mrkev, okurky – ideální na doplnění energie a hydratace. Vždycky si s sebou balím i pár mrkví nebo jablek na rychlé občerstvení, když se najednou objeví vlčí hlad.

Další klasika? Sendviče! Sýr, šunka, kuřecí maso – fantazii se meze nekladou. Jen pozor na náplň, která by se mohla snadno rozmáčet. Místo obyčejného chleba zkuste lavash – je skladnější a s různými náplněmi (zelenina, maso) nabízí pestrou paletu chutí. Sama jsem si oblíbila lavash s hummusem a zeleninou – výborné a syté.

Na delší výlety jsou skvělé sušené švestky, hrozinky, ořechy a semínka. Jsou lehké, vydrží dlouho a poskytnou důležitou dávku energie. Nezapomínejte na tekutiny! Voda je nejlepší, ale klidně si s sebou vezměte i ovocný čaj nebo džus v pevné lahvi.

A co tvrdé sýry? Ty jsou skutečným pokladem na výlety. Dlouho vydrží bez chlazení a dodají potřebné bílkoviny. Z osobní zkušenosti doporučuji čedar nebo parmezán.

A malá rada na závěr: vždycky si s sebou vezměte něco na svačinu navíc. Lepší mít zásoby, než se ocitnout v situaci, kdy budete mít hlad a žádné občerstvení po ruce. A nezapomeňte na ubrousky a kapesníky!

Jaké rady lze dát turistům?

Nevěřte jen jedné metodě uchovávání peněz – rozdělte je na několik míst, ideálně kombinací hotovosti, karet a cestovníků šeků. Během procházek mějte peníze vždycky na očích a v bezpečí, nejlépe v peněžence ukryté pod oblečením. Kopie všech důležitých dokumentů, včetně pasu, víz a pojištění, si uschovejte odděleně od originálů, ideálně v elektronické podobě v cloudu. Cestovní pojištění je nezbytné, ujistěte se, že pokrývá všechny potřebné situace, včetně zdravotních komplikací a ztráty zavazadel. Před cestou konzultujte s lékařem potřebná očkování a preventivní opatření, nepodceňujte riziko tropických nemocí. Žebrání a pouliční prodejci mohou být nebezpeční, buďte obezřetní a nenechávejte se vmanipulovat do nákupu nepotřebných věcí. Studium místních zákonů a zvyklostí vám ušetří nepříjemnosti a potenciální problémy. Naučte se pár základních frází v místním jazyce, usnadní to komunikaci a u místních obyvatel to vyvolá pozitivní dojem. Využívejte mapy a GPS navigaci, ale zároveň se nebojte ztratit – objevování neznámých uliček často přináší nejkrásnější zážitky. Nakonec, a to je nejdůležitější, buďte otevření, vnímaví k okolí a užívejte si cestu naplno.

Na co si nemám zapomenout na cestu?

Zapamatujte si, že komfort je klíčový. Volné kalhoty nebo džíny, k nim šortky – ideální kombinace pro různé situace. Pár triček z rychleschnoucího materiálu ušetří místo i starosti s praním. Svetr se hodí na chladnější večery, nepodceňujte ho ani v létě. Pyžamo, samozřejmost. Lehká větrovka ochrání před deštěm i větrem, zabere minimum místa. Koupací oblečení – nezapomeňte! Klobouk nebo čepice a sluneční brýle jsou nezbytností pro ochranu před sluncem. Nezapomeňte na lékárničku s léky na běžné potíže. Dobře nabitý powerbanku oceníte, i když budete mít přístup k elektřině. Kopie důležitých dokumentů uložte odděleně od originálů – ideálně v cloudu. A nezapomeňte na dobrou knihu nebo audioknihu – perfektní společník na cestách.

Tip pro zkušeného cestovatele: Balte se do několika menších batohů nebo tašek, bude se vám lépe manipulovat a nebudete se muset prohrabovat celou zavazadlem. A co je nejdůležitější – neberte si s sebou zbytečnosti. Méně je více!

Co si mám vzít s sebou na autobusový výlet?

Co si vzít na autobusový výlet? Zkušený cestovatel vám poradí!

Dokumenty – to je svaté! Vždycky zvlášť a nejlépe na těle. Kopie nechte doma, nebo v samostatné tašce. Nepodceňujte cestovní pojištění – to vám může ušetřit spoustu starostí.

Peníze – klasika. Hotovost je fajn na drobné nákupy a pro případ, že by platební karty selhaly. Kartu ale nezapomeňte! Ideálně dvě, na různých účtech.

Jídlo – vyhněte se těžkým pokrmům, které vám v autobuse způsobí nevolnost. Svačiny, ovoce, müsli tyčinky – to je ideální. Nezapomeňte na dostatek pití! Voda je nejlepší, ale pozor na omezení tekutin v letadle – i v autobusu na delší trasu.

Teplé oblečení – i v létě se může v autobuse ochladit. Svršek, teplé ponožky, šála – to se vám bude hodit. Pohodlí je klíčové!

Igelitové sáčky – na odpadky, na mokré věci, na cokoliv! Vždycky se hodí.

Malá lékárnička – něco proti bolesti hlavy, žaludku, případně osobní léky, které užíváte. Náplasti jsou také důležité.

Telefon – důležitý pro navigaci, komunikaci a zábavu. Nabíječka je samozřejmostí!

Sluneční brýle – ochrana očí proti slunci, pokud jedete v denní době.

Tip navíc: Kniha, časopis, sluchátka – pro příjemné cestování. Malý polštářek pod krk vám pomůže se pohodlněji usadit. A nezapomeňte na dobrou náladu!

Co by měl turista mít?

Nejdůležitější součástí výbavy každého cestovatele je samozřejmě pas. Bez něj se nikam nedostanete! Dále bych doporučil bankovní kartu, ale i hotovost – nikdy nevíte, kde se vám může hodit. Smartphone s plně nabitou baterií a powerbankou je nezbytností. V dnešní době je to váš navigátor, fotoaparát, a často i zdroj informací. Pro cestovatele s dětmi je nezbytné mít u sebe všechny potřebné doklady, tedy pas a rodný list dítěte. Nezapomeňte na letenky, jízdenky, případně i mezinárodní řidičský průkaz, pokud plánujete řídit. K cestovnímu pojištění se stavíte skepticky? Zkuste si představit nehodu v cizině bez něj. Proto si nezapomeňte vzít Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Pro jistotu si zkopírujte všechny důležité dokumenty a uložte je odděleně od originálů, třeba do cloudu. A nezapomeňte na něco proti bolestem hlavy – osobně preferuji kvalitní ibuprofen.

Lehká, ale kvalitní batoh je klíčový. Vyberte si takový, který vám padne a vejde se do něj vše potřebné. Nepřebalujte se! Méně je více. A nikdy nezapomeňte na dobrou mapu, ať už fyzickou, nebo digitální – technologie selhává, ale papír trpí.

Co si nejlépe vzít na cestu k jídlu?

Co si vzít na cestu k jídlu? To je otázka, kterou si klade každý zkušený cestovatel. Klíčem je kombinace vydrže, praktičnosti a výživové hodnoty. Zapomenute na těžké a rychle se kazící pokrmy! Pitná voda je samozřejmostí, a doporučuji ji mít v dostatečném množství, ideálně v opakovaně použitelné lahvi.

Chleba, pečivo – volím sušenky, chlebíčky, krekry, nebo celozrnné chleby. Jsou lehké, vydrží déle a dobře se s nimi manipuluje. Vyhněte se čerstvému pečivu, které se rychle zkazí.

Maso a přílohy – předvařené maso (kuře, hovězí, vepřové) je skvělé. Dobře se balí, drží déle čerstvé a je výživné. Stejně tak i domácí karbanátky či kuřecí řízky. Jako přílohu si vezměte vařené brambory ve slupce, mrkev nebo jinou zeleninu, která je odolná vůči zkažení. Tušené maso je skvělé na rychlé a syté sendviče.

Zelenina – sázejte na odolnější druhy, jako jsou okurky, papriky, mrkev a rajčata. Dobře umyté a zabalené vydrží poměrně dlouho.

Tip pro zkušené: Nebojte se experimentovat s vařenými luštěninami (čočka, fazole) – jsou výživné a vydrží déle než čerstvá zelenina. Pro zpestření si můžete přibalit i ořechy a sušené ovoce, ale mějte na paměti, že se ořechy mohou rychle zkazit v teple.

Důležité upozornění: Vždy dbejte na hygienu a uchovávejte potraviny v chladničce nebo chladném místě, pokud je to možné. Plánujte jídlo dopředu a berte s sebou jen to, co opravdu zvládnete sníst.

Jaké užitečné věci si mám vzít na cestu?

Na aktivní výlet bych si vzal spíš než chytrý kufr kvalitní, lehký batoh s voděodolnou úpravou. Místo trackeru věcí raději spolehlivý systém zapínání a několik karabin. Žádný cestovní žehlička ani fén, to mi je v přírodě k ničemu. Místo toho, multifunkční nůž, kvalitní čelovku s náhradními bateriemi, lehkou a skladnou lékárničku s nutnými léky a obvazy. Voděodolné pouzdro na telefon a mapy je nezbytností. Několik párů funkčních ponožek a termoprádla je důležitější než bezdrátová sluchátka (ta bych si vzal, ale až na večer u ohně). Bezdrátový reproduktor nahradí zpívání ptáků a šumění lesa, takže není potřeba. Nabíjecí powerbanku samozřejmě ano, ale raději s dobrou odolností proti vodě a prachu. Lehkou a skladnou filtrační láhev na vodu, abych nemusel nosit těžké zásoby. Kompas, mapa a znalost základních turistických dovedností jsou mnohem cennější než jakýkoliv gadget. A místo elektrické břitvy, raději kvalitní kapesní nůž. Nezapomenu ani na repelent proti hmyzu a sluneční brýle.

Scroll to Top