Co stojí za navštívení v Praze?

Praha, město sto věží, nabízí nespočet úžasných míst. Neomezujte se jen na klasiku! Ano, Pražský hrad je majestátní a jeho noční prohlídka s magickou atmosférou je nezbytná. Ale co dál?

Staroměstské náměstí, skutečné srdce Prahy, je samozřejmě nutností. Všimněte si ale i detailů – kostel Týn, orloj, kamenné dlaždice… Zkuste si představit život na náměstí v minulosti!

Karlův most je ikonický, ale projděte si ho v dopoledních hodinách, abyste se vyhnuli davům. Obdivujte sochy a naskýtá se vám úžasný výhled na Pražský hrad.

Chrám sv. Mikuláše na Malé Straně s nádhernou barokní výzdobou překvapí svou velkolepostí. Jeho vnitřek je skutečným uměleckým dílem.

Petřín nabízí úžasné panoramatické výhledy na celé město. Vyjeďte lanovkou nebo se vydejte pěšky pro krásný výlet. Nezapomeňte na Petřínskou rozhlednu, která připomíná Eiffelovku.

Židovské město s jeho synagogami a starým hřbitovem vypráví fascinující příběh historie a kultury. Doporučuji prohlídku s průvodcem, abyste pochopili jeho význam.

Loreta s pokladnicí a překrásným nádvořím je místem klidu a krásy, kde se můžete na chvíli zastavit od turistického shonu.

Vyšehrad s bazilikou sv. Petra a Pavla a úchvatnými výhledy nabízí klidnou oázu mimo hlavní turistické trasy. Je to skvělé místo pro odpočinek a prohlídku méně známých památek.

Tip pro cestovatele: Využijte pražskou městskou dopravu, která je efektivní a levná. A nezapomeňte ochutnat tradiční českou kuchyni!

Které hrady a zámky jsou otevřené v zimě?

Plánujete zimní výlet po českých hradech a zámcích? I v chladných měsících se nabízí několik úchvatných destinací přístupných celoročně.

Pražský hrad, samozřejmě, dominuje sezóně. Zde se nabízí prohlídka katedrály sv. Víta, Zlaté uličky i dalších historických památek. Doporučuji v zimě vyrazit brzy ráno, abyste se vyhnuli největším davům.

Hrad Karlštejn, s jeho impozantní gotickou architekturou, nabízí v zimě klidnější atmosféru pro prohlídku. Nezapomeňte se teple obléct a vychutnat si výhledy na zasněženou krajinu.

Hrad Špilberk v Brně, s bohatou historií a strategickou polohou, je dalším místem, které stojí za návštěvu v zimě. Můžete zde prozkoumat historické vězení a vychutnat si výhledy na město.

Hrad Loket, malebně zasazený do krajiny, nabízí v zimě kouzlo pohádkové krajiny. Prohlídka hradu se spojí s úchvatným zážitkem ze zasněžené přírody.

Pokud preferujete zámky, pak je k dispozici několik skvělých možností:

  • Zámek Hluboká nad Vltavou: Romantický zámek, který v zimě působí ještě malebněji.
  • Zámek Lednice: Součást Lednicko-valtického areálu, ideální pro delší procházku po krásném parku. V zimě se park promění v magické místo.
  • Zámek Loučeň: Zde se v zimě otevírá unikátní možnost, prozkoumat labyrinty a tajemné prostory.
  • Zámek Brandýs nad Labem: Nabízí historické interiéry a krásný park, který v zimě má svoje osobité kouzlo.

Před návštěvou doporučuji zkontrolovat otevírací dobu a případné omezení prohlídek na oficiálních webových stránkách jednotlivých památek. Dobře se oblečte a užijte si zimní prohlídku krásných českých hradů a zámků!

Kam v Praze nechodit?

Praha, město sto věží, láká turisty, ale i zkušený cestovatel by se měl vyvarovat některých lokalit. Výzkumy opakovaně ukazují, že okolí Malé Strany a Starého Města, ač krásné, trpí přelidněním a souvisejícími problémy, jako je kapesní krádeže. Ulice Vodičkova a Ve Smečkách, známé svými obchody a restauracemi, jsou cílem pouličních prodejců a žebráků, kteří mohou být agresivní. Václavské náměstí, pulzující centrum, je sice atraktivní, ale vysoká koncentrace lidí zvyšuje riziko krádeží a podvodů. Z parků je potřeba se vyvarovat Petřínských sadů, Kampy a Karlova náměstí, kde se v nočních hodinách shromažďují pochybné osoby a hrozí riziko napadení. Doporučuje se proto dodržovat zvýšenou opatrnost, zejména v nočních hodinách a v odlehlých částech těchto oblastí, nenechávat cennosti bez dohledu a důvěřovat své intuici. Nezapomeňte, že i v turisticky atraktivních oblastech je potřeba dbát na bezpečnost a nenechat se zaskočit davy. Alternativně je mnoho krásných a klidnějších míst v Praze, jež vám umožní poznat pravou atmosféru města bez zbytečného rizika.

Které památky mají náboženskou spojitost?

Česká republika se pyšní bohatstvím památek s náboženskou spojitost, mnohé z nich jsou dokonce zapsány na seznamu UNESCO. Prohlídka těchto míst nabízí fascinující pohled do historie a architektury.

Praha, s jejím historickým centrem, je samozřejmě na prvním místě. Stopy křesťanství zde najdeme na každém kroku, od majestátního chrámu sv. Víta až po menší kostelíky ukryté v úzkých uličkách. Nezapomeňte navštívit například Staroměstskou radnici s orlojem, jehož pohyblivé figurky mají symbolický náboženský podtext.

Český Krumlov, s jeho malebným historickým centrem, nabízí klidnější, ale stejně poutavou atmosféru. Množství kostelů a kaplí v historickém jádru města svědčí o silné náboženské tradici regionu.

Telč, se svým renesančním náměstím, je dalším skvostem. I zde hraje náboženství důležitou roli v historické struktuře města, a to se odráží jak v architektuře, tak v urbanismu.

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře je fascinující barokní stavbou, která je sama o sobě unikátem. Jeho architektura je úchvatná a symbolicky nabitá, odráží náboženské přesvědčení své doby. Je to místo absolutní klidu a meditace.

Kutná Hora, s chrámem sv. Barbory (jejíž přesná specifikace chybí v původním textu), je místem s nesporným náboženským významem. Chrám je pozoruhodným příkladem gotické architektury a svědectvím o bohatství a síle středověkého města.

Lednicko-valtický areál a zahrady a zámek v Kroměříži, ačkoliv možná méně přímočaré, také odrážejí náboženské vlivy v jejich rozvoji a architektuře. Mají své historické spojení s církví a šlechtou, což se projevuje v jejich designu a údržbě.

Vesnická rezervace Holašovice představuje jiný, ale neméně zajímavý pohled na náboženskou historii. Tradiční lidová architektura a společenský život v této vesnici úzce souvisely s vírou a tradicemi.

Při plánování výletu je vhodné se hlouběji zaměřit na historii jednotlivých památek a jejich náboženskou souvislost. Zjistíte tak mnohem více a prohlídka se stane obohacujícím zážitkem.

Proč není Karlštejn v UNESCO?

Karlštejn? UNESCO? No tak to je kapitola sama o sobě! Komise UNESCO prostě řekla, že se na hradě moc nepůvodních věcí nachází. To neznamená, že by to nebyla nádherná turistická destinace! Výstup na Karlštejn je super výlet, pěkná procházka lesem, a výhledy z hradu jsou úžasné. Navíc, i když tam není všechno původní, stále tam uvidíte spoustu historických artefaktů a prohlídka je fakt zajímavá. Doporučuji si předem zarezervovat vstupenky, hlavně v sezóně. A nezapomeňte si vzít dobrou obuv, výstup není zrovna rovina. Kromě samotného hradu je okolí Karlštejna krásné na cykloturistiku, takže si to můžete spojit s celodenním výletem. Zkrátka, i bez UNESCO je to místo, které rozhodně stojí za návštěvu!

Kam v Praze za historii?

Praha – město historie na každém rohu! Kam se vydat, abyste ochutnali pražský historický poklad? Možností je nepřeberně, ale TOP 20 památek vám dá skvělý základ. Začněte u Pražského hradu, absolutní jedničky, nejnavštěvovanějšího místa v zemi a UNESCO památky. Nečekejte jen jeden zámek, ale komplex paláců, kostelů a uliček s historií sahající do 9. století. Doporučuji si na prohlídku vyhradit celý den!

Milovníci renesance by si neměli nechat ujít Schwarzenberský palác, skutečnou perlu s nádhernými interiéry. Vstupenky si raději rezervujte online, abyste se vyhnuli frontám.

Loreta s překrásnou kaplí a pokladnicí je dalším místem, které stojí za návštěvu. Nezapomeňte se pokochat klidnou atmosférou kláštera.

Karlův most, ikonický symbol Prahy, je nutností. Překročte ho za východu i západu slunce, abyste si užili jeho krásu v plné síle. Pozor na davy turistů, obzvláště v sezóně.

Pražské Jezulátko, poutní místo s bohatou historií, je spíše pro ty, kteří hledají duchovní zážitek.

Modernější, ale stále fascinující, je Tančící dům, architektonický skvost s nezaměnitelným tvarem.

A konečně, Národní divadlo, místo, kde se prolínají historie a umění. Zkuste si najít představení – zážitek je nezapomenutelný.

Tip pro plánování: Praha je rozsáhlá, využijte MHD nebo procházky. Před cestou si prohlédněte otevírací doby a ceny vstupenek. A nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv!

Kam na výlet Hradecký kraj?

Královéhradecký kraj nabízí nepřeberné množství krásných míst pro výlet. Pro milovníky historie doporučuji návštěvu Pevnosti Josefov v Jaroměři, jedné z nejzachovalejších pevností v Evropě. Projděte se po jejích hradbách, prozkoumejte kasematy a ponořte se do historie vojenské architektury. Nezapomeňte na České farmaceutické muzeum v Kuksu, které nabízí fascinující pohled na historii lékárenství.

Milovníkům baroka a unikátní architektury pak rozhodně doporučuji Hospitál Kuks, skvostný areál s nádhernou kaplí a sochami. Nejen samotná architektura, ale i historie tohoto místa je fascinující.

Pro rodiny s dětmi je ideální Safari Park Dvůr Králové nad Labem, kde můžete pozorovat zvířata z celého světa v přirozeném prostředí.

Kromě toho, Královéhradecký kraj nabízí i klidnější destinace pro odpočinek v přírodě. Vodní nádrž Les Království je skvělým místem pro vodní sporty a procházky.

Pro milovníky literatury a Boženy Němcové doporučuji návštěvu Muzea Boženy Němcové v České Skalici a Barunčiny školy. Nedaleko se nachází i zámek Ratibořice, romantický zámek, který inspiroval autorku k napsání Babičky.

  • Tip: Plánujte si výlet podle ročního období. Některá místa jsou nejkrásnější na jaře, jiná zase na podzim.
  • Tip: Využijte možnosti cykloturistiky. Královéhradecký kraj nabízí mnoho cyklostezek různé obtížnosti.
  • Tip: Nezapomeňte na vhodnou obuv a oblečení, ať už se vydáte na procházku do přírody, nebo budete prohlížet historické památky.
  • Pevnost Josefov
  • České farmaceutické muzeum (Kuks)
  • Hospitál Kuks
  • Safari Park Dvůr Králové
  • Vodní nádrž Les Království
  • Muzeum Boženy Němcové (Česká Skalice)
  • Barunčina škola (Česká Skalice)
  • Zámek Ratibořice (Česká Skalice)

Co navštívit v Praze zdarma?

Praha nabízí překvapivě mnoho bezplatných atrakcí. Kromě klasických procházek po Karlův mostě či Staroměstském náměstí, se vyplatí navštívit i některá méně známá, ale o to zajímavější muzea. Armádní muzeum na Žižkově je skvělou volbou pro milovníky vojenské historie. Letecké muzeum v Kbelích (vřele doporučuji předem zkontrolovat otevírací dobu na https://www.vhu.cz) nabízí fascinující pohled na historii letectví. Pro technické nadšence je tu Technické a dokumentační muzeum Pražské energetiky, které se zaměřuje na vývoj energetiky v Praze. Milovníky umění potěší Galerie Lapidárium s bohatou sbírkou kamenných plastik. Pro ty, kteří se zajímají o historii financí, je tu expozice Lidé a peníze v České národní bance. A pro ty, kteří preferují ponurší atmosféru, je tu Petschkův palác, bývalá mučírna gestapa – zde je však nutné připomenout silný emocionální náboj tohoto místa.

Nezapomínejte, že i bez placeného vstupného se může stát, že některé expozice budou dočasně uzavřeny, proto doporučuji vždy předem ověřit dostupnost na oficiálních webových stránkách daného muzea. V Praze se nachází i spousta dalších zajímavých míst, která nenabízejí pouze klasické muzejní expozice, například kostely s volným vstupem (např. některé klášterní kostely) či krásné parky. Prozkoumejte Prahu i mimo turistické stezky – objevíte tak mnohem více!

Co vidět ve Vídni za 3 dny?

Tři dny ve Vídni? To je jenom ochutnávka, ale skvělá! Začněte u Parlamentu, impozantní budovy s prohlídkami, které vám odhalí fungování rakouské demokracie. Nedaleko se nachází Votivkirche, nádherný neogotický kostel s detailní výzdobou, která stojí za pozornost. Pak se projděte k majestátní Radnici, ideálnímu místu pro odpočinek na lavičce s kávou a pozorování vídeňského života. Večer si nenechte ujít Vídeňskou operu (Wiener Staatsoper) – i bez vstupenky je procházka kolem budovy zážitkem.

Druhý den věnujte umění. Kunsthistorisches Museum je pokladnicí mistrovských děl od Raffaela po Rembrandta, připravte si dostatek času. Poté navštivte Burgtheater, jednu z nejprestižnějších divadelních scén Evropy, prohlédněte si budovu, nebo se zúčastněte představení (doporučuji rezervovat s předstihem). Procházka po Volksgarten vám poskytne klidný odpočinek, a na Heldenplatz se pokocháte monumentální architekturou a atmosférou. Nezapomeňte na tradiční vídeňskou kávu v jedné z mnoha kaváren!

Třetí den můžete věnovat dalším muzeím, podle vašich zájmů, nebo se vydat na výlet do Schönbrunnu, ale pro tři dny je tento itinerář dostatečně bohatý. Doporučuji využít vídeňskou dopravu – je efektivní a pohodlná. Nebojte se ztratit v malebných uličkách a objevovat skryté klenoty Vídně. A hlavně, ochutnejte Sacher dort!

Kdy zavírají hrady a zámky?

Zámecké brány se s příchodem podzimu, obvykle koncem října, zamykají. To je pro milovníky historie a romantiky škoda, neboť mnohé hrady a zámky nabízejí unikátní zážitky i mimo hlavní sezónu. Zatímco většina otevírá opět v březnu, některé čekají až do května. Mám osobní zkušenost, že i podzimní atmosféra v okolí těchto památek má své specifické kouzlo – ticho, pestré barvy listí a méně davů. Doporučuji předem zkontrolovat otevírací dobu na webových stránkách konkrétního hradu či zámku, mnohé totiž nabízejí speciální prohlídky i v zimním období, často s důrazem na specifickou část historie nebo s tematikou vánočních svátků. Navíc, s trochou štěstí, můžete objevit méně známé, ale neméně působivé hrady a zámky, které zůstávají otevřené po celý rok, třeba díky soukromému vlastnictví. Plánujete-li tedy výlet k těmto skvostům, nezapomínejte na pečlivou přípravu a kontrolu aktuálních informací.

Které metro je jediné zapsané na Seznamu UNESCO?

Kam se v Praze zadarmo podívat?

Kam zajít v Praze zadarmo?

Praha nabízí překvapivě mnoho bezplatných kulturních zážitků! Armádní muzeum na Žižkově je skvělé pro milovníky vojenské historie, avšak doporučuji si předem ověřit otevírací dobu. Letecké muzeum v Kbelích (https://www.vhu.cz), byť trochu z ruky, nabízí fascinující pohled na historii letectví – nezapomeňte na dopravu! Technické a dokumentační muzeum Pražské energetiky je zajímavé pro technicky založené návštěvníky, shlédnete zde vývoj energetiky v Praze. Galerie Lapidárium nabízí krásnou sbírku kamenných soch a náhrobků, skvělé pro milovníky umění a historie. Expozice Lidé a peníze v České národní bance představuje poutavou cestu historií peněz. A pro ty, co se nebojí trochu temnější historie, Petschkův palác – bývalá mučírna gestapa – prohlídka je silným zážitkem, ale připravte se na emočně náročný zážitek. Vždy si ale předem ověřte otevírací dobu a případné rezervace, abyste se vyhnuli zklamání.

Kam v Praze bez peněz?

Praha zadarmo? Žádný problém! I bez koruny v kapse můžete zažít kouzlo Prahy. Několik tipů pro bezplatné kulturní zážitky, které jsem objevil během svých cest po světě:

  • Trčkovská galerie (Senát): Nejen pro milovníky umění. Prohlédněte si reprezentativní prostory Senátu a obdivujte architekturu. Vstup zdarma, ale ověřte si aktuální otevírací dobu na jejich webových stránkách – otevírací doba se může měnit.
  • Galerie Jiří Švestka: Skvělé místo pro objevení současného českého umění. Někdy se konají i doprovodné akce, takže sledujte jejich webové stránky.
  • Muzeum Pražského Jezulátka: Unikátní kaple s bohatou historií a fascinujícím exponátem – Pražským Jezulátkem. Prohlídka je duchovním i historickým zážitkem.
  • Armádní muzeum Žižkov: Pro milovníky vojenské historie. Obrovská sbírka exponátů z různých historických období. Doporučuji zkontrolovat webové stránky pro detaily otevírací doby, protože se může měnit v závislosti na sezóně.
  • Letecké muzeum Kbely: V Kbelích najdete fascinující sbírku letadel. Prohlédněte si legendární stroje a ponořte se do historie letectví. Důležité: Doprava do Kbel může být z centra Prahy časově náročnější, zvažte to při plánování.
  • Plynárenské muzeum: Neobvyklé muzeum, které nabízí pohled na historii plynárenství. Zajímavé pro ty, kteří se zajímají o technické dějiny a průmyslové dědictví. Zkontrolujte si dostupnost a otevírací dobu online, protože se může měnit.

Tip: Vždy si před návštěvou ověřte aktuální otevírací dobu a případné omezení vstupu na webových stránkách jednotlivých muzeí. Užijte si bezplatnou prohlídku Prahy!

Na kterém zámku se točila pohádka Nejlepší přítel?

Vánoční pohádka České televize „Nejlepší přítel“ oživila prostory nádherného zámku Žleby. Natáčení probíhalo v historické zámecké kuchyni, která sama o sobě představuje fascinující kus historie. Zámek Žleby, ležící v malebné krajině Čáslavské kotliny, nabízí návštěvníkům daleko více než jen kouzlo pohádky.

Co byste neměli při návštěvě Žleb minout?

  • Prohlídka zámku: Objevte bohatě zdobené interiéry, od reprezentativních sálů až po intimní soukromé pokoje. Zaujme Vás například rozsáhlá sbírka historického nábytku a uměleckých předmětů.
  • Zámecký park: Rozlehlý park s romantickými zákoutími, vzácnými stromy a okrasnými jezírky je ideálním místem pro procházku a odpočinek. Nezapomeňte na fotoaparát!
  • Okolí zámku: Žleby leží v srdci krásné krajiny s mnoha turistickými zajímavostmi. V okolí se nachází řada dalších hradů a zámků, které stojí za návštěvu, například nedaleký Konopiště.

Autorkou scénáře k „Nejlepšímu příteli“ je Lucie Konášová, která se proslavila i filmem „Anděl Páně“. Zámku Žleby dodala pohádka kouzlo, ale zámek sám o sobě nabízí bohatý zážitek po celý rok. Doporučuji si naplánovat delší návštěvu a prozkoumat vše, co tato oblast nabízí.

Kdy je Zlatá ulicka zdarma?

Zlatá ulička – ten kouzelný koutek Pražského hradu – je zdarma pouze v určitých hodinách. Nečekejte ale, že se tam dostanete zadarmo kdykoliv. V letních měsících je vstup volný po otevřených turniketech od 17:00, v zimě od 16:00. To znamená, že musíte počkat až do zavírací doby hlavní prohlídky. Předpokládejte ale fronty! Mimo těchto časů vás vstup do Zlaté uličky, která je součástí komplexu Pražského hradu, vyjde na 450 Kč pro dospělé – a to v rámci prohlídky Velkého okruhu. Nemáte možnost zakoupit si samostatnou vstupenku jen na uličku. Pro ty, kteří chtějí ušetřit, doporučuji naplánovat návštěvu na pozdní odpoledne. Uvědomte si ale, že budete mít méně času na prohlídku, jelikož se ulička v danou dobu zavírá. Vstupenku na Velký okruh je vhodné zakoupit online předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám, zvláště v hlavní sezóně. Plánujete-li tedy cestu na Pražský hrad, započítejte do itineráře i tuto strategii vstupu do Zlaté uličky, abyste si ušetřili čas a peníze.

Tip pro zkušené cestovatele: pokud chcete Zlatou uličku vidět v klidu a bez davů, zvažte návštěvu mimo hlavní turistickou sezónu (jaro nebo podzim) nebo časně ráno.

Kam ve Vídni zdarma?

Vídeň zdarma? Žádný problém! Mnoho zdejších pokladů si užijete bez jediného schillingu.

10+ tipů na bezplatné aktivity:

  • Muzeální dobrodružství: Víte, že mnoho vídeňských muzeí nabízí bezplatné vstupy v určitých dnech v měsíci nebo v konkrétních hodinách? Zkontrolujte si webové stránky jednotlivých muzeí předem! Mnoho z nich nabízí také bezplatné prohlídky s průvodcem.
  • Stephansdom a kostely: Prohlídka impozantního Stephansdomu je sice zpoplatněna, ale vstup do mnoha dalších kostelů je zdarma. Vychutnejte si jejich nádhernou architekturu a klidnou atmosféru.
  • Radniční nádvoří: Projděte se po krásném radničním nádvoří a pokochate se jeho architekturou. Během vánočních trhů je to nezapomenutelný zážitek.
  • Zahrady Schönbrunnu a Belvederu: Tyto rozsáhlé zahrady nabízejí nádherné výhledy na město a klid pro relaxaci. Nezapomeňte na prohlídku Gloriette v Schönbrunnu.
  • Hrob Mozarta a dalších velikánů: Navštivte Zentralfriedhof, kde je pohřbeno mnoho významných osobností, včetně Mozarta. Prohlídka je zdarma, ale nezapomeňte na slušný přístup.
  • Největší hudební festival pod širým nebem v Evropě (Summer Stage): Zkontrolujte si termíny, tento festival nabízí mnoho bezplatných koncertů.
  • Státní opera: Vstup na představení není zdarma, ale mnoho oper nabízí zdarma vstup na generální zkoušky. Informujte se předem.
  • Procházka po Naschmarkt: Tento rušný trh je skvělým místem pro pozorování místního života a ochutnávku různých dobrot (nákup je samozřejmě placený).
  • Prater: Procházka po Prateru je zdarma, i když jízda na Riesenrad už ne.
  • Dunajská promenáda: Krásná promenáda podél Dunaje je ideální pro příjemnou procházku nebo cyklistiku.

Tip navíc: Nepodceňujte sílu bezplatných map města a turistických informačních center. Získáte mnoho užitečných tipů a informací.

Co nevynechat ve Vídni?

Vídeň, město hudby, kultury a císařského majestátu, nabízí tolik, že se v něm snadno ztratíte. Abyste si ale užili to nejlepší, co toto fascinující město skýtá, připravil jsem pro vás seznam deseti TOP památek, které byste rozhodně neměli minout:

  • Katedrála svatého Štěpána (Stephansdom): Symbol Vídně, gotická kráska s impozantní výškou a bohatou historií. Nezapomeňte vystoupat na Severní věž pro úchvatný panoramatický výhled na město. Tip: Rezervujte si vstupenky online, abyste se vyhnuli frontám.
  • Hofburg: Zde sídlili Habsburkové po staletí. Prohlédněte si Sisi muzeum (pro milovníky císařovny Alžběty), Španělskou jezdeckou školu (pro milovníky koní a jejich jedinečné jezdecké umění) a bohatě zdobené státní apartmány. Doporučuji prohlídku s průvodcem, abyste se dozvěděli více o fascinujícím životě habsburské dynastie.
  • Albertina: Umělecká galerie s rozsáhlou sbírkou grafik a kreseb od Dürera až po Picassa. Pro milovníky umění je to absolutní must-see. Plánujte si dostatek času na prohlídku, sbírka je skutečně rozsáhlá.
  • Habsburská hrobka (Kapucínská krypta): Poslední místo odpočinku Habsburků. Atmosféra je impozantní, ale i poněkud melancholická. Připravte se na velký počet hrobů a důstojné prostředí.
  • Ringstrasse: Slavná vídeňská třída, která obklopuje historické centrum. Projděte se po ní, obdivujte krásné budovy a vnímejte pulzující atmosféru města. Ideální na pěší procházku, ale i jízdu koňskou drezúrou.
  • Státní opera (Wiener Staatsoper): Jedna z nejprestižnějších operních scén světa. I když se vám nepodaří vidět představení, prohlídka interiéru stojí za to. Zarezervujte si lístky s předstihem, zvláště pokud chcete vidět představení.
  • Muzejní čtvrť (MuseumsQuartier): Moderní komplex s několika muzei, včetně Leopoldova muzea (s díly Gustava Klimta) a MUMOK (moderního umění). Snadno strávíte zde celý den.
  • Belvedere: Palác s úžasnou zahradou a sbírkou obrazů Gustava Klimta, včetně ikonického “Polibek”. Nádherná architektura a umělecká díla se zde harmonicky snoubí.
  • Schönbrunn: Slavný zámek Habsburků s rozsáhlým parkem. Projděte se po zahradách, prohlédněte si zámecké interiéry a užijte si impozantní výhledy. Doporučuji si prohlédnout i palmový skleník.

Tip: Vienna Pass vám může ušetřit čas a peníze při vstupu do mnoha atrakcí. Využijte veřejnou dopravu, je efektivní a snadno dostupná.

Co se natáčelo na zámku Buchlovice?

Zámek Buchlovice, s jeho dvěma majestátními budovami a rozlehlým parkem, je skutečnou filmovou hvězdou. Tento komplex, spravovaný Národním památkovým ústavem, uchvátil filmaře z celého světa – a není divu! Jeho romantická atmosféra a bohatá historie se staly kulisou pro nespočet filmových a televizních projektů. K nejznámějším patří například film Poslední aristokratka, kouzelná pohádka Čertova nevěsta, ale i populární seriál Četnické humoresky. Zaujme vás ale i to, že unikátní architektura zámku, sahající až do renesance a baroka, poskytuje pestrou škálu lokací pro různé žánry, od historických dramat až po moderní romantické komedie. Ne nadarmo se Buchlovice řadí mezi nejvyhledávanější filmové lokality v České republice, srovnatelné s mnoha evropskými zámky, které jsem měl možnost navštívit během svých cest. Jeho poloha, uprostřed malebné krajiny jižní Moravy, dodává natáčení jedinečnou atmosféru, kterou jen tak někde nenajdete. Možnost prozkoumat zámek a jeho okolí po stopách slavných filmových scén je nezapomenutelným zážitkem.

Scroll to Top