Co vidět v Paříži zadarmo?

Paříž zadarmo? Ano, i to je možné! Mnoho ikonických míst je přístupných bez poplatku, i když se to na první pohled nemusí zdát. Například, první neděli v měsíci je vstup do většiny státních muzeí zdarma, včetně Louvru, Musée d’Orsay a mnoha dalších. Plánujte si návštěvu na tento den, abyste se vyhnuli frontám, které bývají i tak značné. Počítejte s dlouhými čekacími dobami i v případě bezplatného vstupu.

Vítězný oblouk sice není zadarmo, ale s Paris Pass máte vstup zdarma. Výhled z něho na Champs-Élysées je ale nezapomenutelný. Zvažte proto jeho návštěvu, pokud máte zájem o výhled na město z ptačí perspektivy. Katedrála Notre-Dame je momentálně uzavřena kvůli požáru, ale okolí je stále krásné a stojí za prohlídku. Věž katedrály se bohužel zatím nedá navštívit.

Mont-Saint-Michel a Carcassonne jsou sice trochu dál od Paříže, ale pokud se chystáte na delší cestu po Francii, rozhodně je zahrňte do itineráře. Obojí je úchvatné a vstup do samotného města je zdarma (za vstup do památek uvnitř měst už se platí). Prohlídka těchto míst bude vyžadovat více času a cestování, ale stojí za to.

Nezapomínejte na procházky po Seine, piknik v Jardin du Luxembourg, prohlídku Latinské čtvrti nebo Marais. Mnoho krás Paříže je ukryto v jejích ulicích a parcích, a to zcela zadarmo. Využijte bezplatné prohlídky s průvodcem, které často nabízí různé turistické agentury. Nebo se jen tak procházejte a objevujte město sami svým vlastním tempem. Užijte si atmosféru pařížských kaváren a sledujte pouliční umělce. Paříž nabízí mnoho překvapení i bez placených atrakcí.

Kam v Paříži nechodit?

Paříž, město světel, láká miliony turistů ročně, ale i zkušený cestovatel by se měl vyvarovat některých pastí. Kapesní zloději jsou notoricky známým problémem, zejména v přeplněných turistických zónách jako je Louvre, Eiffelovka nebo okolí Sacré-Coeur. Držte si peněženky a telefony pevně a buďte si vědomi svého okolí.

Podvodníci jsou všudypřítomní. Nikdy nepodepisujte nic, co nerozumíte, ať už jde o petici, smlouvu nebo potvrzení o zaplacení. Mnoho podvodných schémat se opírá o vaše nevědomost a spěch.

  • Voda od pouličních prodejců: Kvalita vody není zaručena, raději se držte lahví z ověřených obchodů.
  • “Nesmrtelní” prodejci Eiffelovek: Vyhněte se agresivním prodejcům suvenýrů, často nabízí nekvalitní zboží za předražené ceny. Lepší je nakoupit suvenýry v oficiálních obchodech.
  • Bavlnkáři, skořápky a další “úkazy”: Mnoho pouličních “umělců” se snaží nalákat turisty na hry s nejasnými pravidly a vysokými sazbami. Zde platí pravidlo – raději se vyhnout.
  • “Našel jsem prstýnek”: Klasický podvod, kdy vás někdo “překvapí” nálezem prstýnku a nabídne vám růži. Vzápětí vás požádá o peníze za “štěstí”.

Doprava: Dávejte si pozor na taxikáře, kteří se snaží turisty okrádat na ceně. Používejte oficiální taxíky s taxametrem nebo sdílené jízdní služby. Městská doprava (metro) je efektivní a cenově dostupná, ale vyhněte se přeplněným vlakům v špičce.

Jídlo: Paříž nabízí širokou škálu restaurací, ale je důležité si vybrat ty s dobrými recenzemi a vyvarovat se míst, kde jsou ceny zjevně nadhodnocené nebo kde na vás agresivně naléhají obsluha.

  • Před cestou si zkontrolujte aktuální bezpečnostní doporučení.
  • Udělejte si kopie důležitých dokumentů.
  • Naučte se pár základních francouzských frází.

Na co si dát v Paříži pozor?

Paříž, město světla, láká miliony turistů ročně, a s tím přichází i specifická bezpečnostní situace. Není nijak extrémnější než v jiných evropských metropolích, ale obezřetnost je na místě. Klasické rady typu ostražitosti vůči kapsářům a zlodějům platí dvojnásobně, obzvláště v přeplněných oblastech jako jsou:

  • Letiště Charles de Gaulle a Orly: Zde se soustředí mnoho lidí, a to je ideální terén pro zloděje.
  • Métro: V přeplněných vagónech metra je riziko krádeže vysoké. Dávejte si pozor na batohy, tašky a cenné předměty.
  • Turističcky atraktivní místa: Eiffelova věž, Louvr, Montmartre – všude tam se pohybuje mnoho lidí a s nimi i příležitostní zloději.

Kromě klasických krádeží je dobré si uvědomit i další rizika:

  • Podvody: Dávejte si pozor na falešné prodejce, žebráky s podvodnými příběhy a další podvodné praktiky. Nikdy nedávejte peníze někomu, koho si nejste jisti.
  • Agresivní žebrání: V některých oblastech se můžete setkat s agresivnějším žebráním. Nejlepší je ignorovat a v případě potřeby se obrátit na policii.
  • Cyklisté a skútry: V Paříži je hustý provoz a cyklisté se pohybují často nečekaně a rychle. Dbejte zvýšené opatrnosti při přecházení ulic.

Doporučení: Noste s sebou pouze nezbytné peníze a doklady, kopie důležitých dokumentů uložte odděleně od originálů. Používejte popruhy na tašky a batohy, které se nedají snadno sundat. Věnujte pozornost svému okolí a nenechávejte se vyrušit. V případě krádeže ihned kontaktujte policii.

Co si přivézt z Paříže?

Z Paříže si můžete přivézt mnohem víc než jen klasické suvenýry! Francie, a zejména Paříž, je rájem pro smysly. Zapomenout byste neměli na:

  • Parfémy: Paříž, právem nazývaná nejvoňavějším městem, nabízí nepřeberné množství parfémů od světoznámých značek až po malé, butikové perfumerie. Nebojte se experimentovat a objevit vůni, která dokonale vystihuje váš zážitek z Paříže. Tip: Vydejte se do čtvrti Marais, kde najdete mnoho nezávislých parfumerií.
  • Sýry: Francouzské sýry jsou světoznámé pro svou rozmanitost a kvalitu. Neomezujte se jen na ty nejznámější – objevujte! Navštivte místní trhy a ochutnejte různé druhy, od jemných kozí sýrů až po silné, zralé Camembert. Pro transport je vhodné zakoupit sýry s delší dobou trvanlivosti, případně vakuově balené.
  • Víno: Francie je vinná velmoc. Z Paříže si můžete přivézt vynikající vína z různých regionů. V obchodě s víny se nebojte poprosit o doporučení – ochotně vám poradí s výběrem dle vašeho vkusu a plánované délky cesty.
  • Luxusní čokoláda: Fauchon je jen jednou z mnoha skvělých možností. Pařížská čokoláda je mistrovské dílo. Vyberte si čokoládu s ovocnými, ořechovými nebo alkoholickými příchutěmi – zážitek z ochutnávky bude nezapomenutelný.
  • Krajkářské výrobky: Tradiční francouzská krajka je umělecké dílo. Najdete ji v mnoha obchodech, ale pro autentický zážitek se podívejte do malých butikových prodejen mimo hlavní turistické trasy.
  • Olivy a olivový olej: Ačkoliv Paříž sama o sobě olivovníky neoplývá, najdete v obchodech širokou nabídku kvalitních oliv a olivového oleje z Provence a dalších francouzských regionů. Věnujte pozornost označení původu.
  • Suvenýry: Klasické suvenýry, jako jsou Eiffelovka na klíčenkách či magnety na ledničku, jsou samozřejmostí. Nicméně, zkuste najít originální suvenýr, který bude odrážet vaši osobní zkušenost z Paříže. Například umělecké dílo od místního umělce.

Tip: Nezapomeňte na prostor v zavazadle! Nakupování v Paříži je návykové.

Jaká místa navštívit v Paříži?

Paříž – město lásky, módy a umění. Kam se ale vydat, abyste si ji skutečně užili? Klasika je samozřejmě nezbytná.

Eiffelova věž: Ano, je přeplněná turisty, ale výhled z vrcholu je dechberoucí. Rezervujte si vstupenky online předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Doporučuji výjezd večer, kdy se město rozsvítí.

Katedrála Notre Dame: Bohužel stále probíhá rekonstrukce po ničivém požáru, ale i tak je její vnější krása úchvatná. Projděte se po okolí a nasajte atmosféru Île de la Cité.

Vítězný oblouk: Další ikonický symbol Paříže. Vystoupejte na jeho vrchol pro panoramatický výhled na Champs-Élysées. Zde pozor na kapsáře!

Bazilika Sacré-Cœur: Nachází se na vrcholu Montmartre, nabízí nádherný výhled na město a je skvělým místem pro klidnou procházku. Doporučuji návštěvu v dopoledních hodinách, kdy je méně lidí.

Montmartre: Celá čtvrť je kouzelná! Ztraťte se v jejích úzkých uličkách, objevte skryté kavárny a umělecká studia. Nezapomeňte na Place du Tertre, kde umělci malují portréty.

Moulin Rouge: Slavný kabaret, symbol pařížské noci. Rezervace je nutná s dostatečným předstihem.

Louvre: Obrovské muzeum s nespočtem uměleckých děl. Rozhodněte se předem, co chcete vidět, a naplánujte si návštěvu s ohledem na čas. Využijte audioprůvodce.

Tip navíc: Prozkoumejte i menší čtvrti, jako Marais, Le Marais, Latin Quarter. Objevujte skryté uličky, malebné kavárny a ochutnejte tradiční francouzské pochoutky. Doprava metrem je rychlá a efektivní. Nebojte se ztratit – v Paříži se to vyplatí!

Co je levné ve Francii?

Kde ale ušetřit? Zde se situace zlepšuje. Výrazně levněji se dá pořídit oblečení, zejména během letních a zimních výprodejů (soldes), které jsou pevně dané zákonem a probíhají několik týdnů. Sledujte datumy, abyste se naladili na nejlepší nákupy.

Ryby jsou dalším bodem, kde se dá ušetřit. Na místních trzích, ať už v menších městech, nebo v Paříži, najdete čerstvé ryby za příznivé ceny. Kvalita je obvykle výborná a ochutnáte tak autentické francouzské speciality.

Zelenina a ovoce na trzích také představují skvělou cestu k úsporám. Na rozdíl od supermarketů, zde získáte čerstvé a často i lokální produkty za nižší ceny. Projděte se po několika stáncích a porovnejte nabídky.

Tip pro zkušené cestovatele: Vyhýbejte se turistickým pastím a snažte se nakupovat v menších obchodech mimo hlavní turistické trasy. Cena se může lišit i dramaticky.

Alkohol: Ceny vína se liší podle regionu a kvality. Vína z supermarketů jsou obecně dostupná a cenově přijatelnější než ta z restaurací. Prozkoumejte místní vinařství, často zde najdete výborné víno za nižší cenu než v obchodech.

Doprava: Francie má skvělou železniční síť, která je často levnější variantou než auta, zvláště pokud cestujete na delší vzdálenosti. Zvažte nákup jízdenky předem, abyste získali slevu.

Kolik stojí vstup do Versailles?

Vstup do zámku Versailles se pohybuje od 0 do 18 EUR. Mladší 18 let a návštěvníci EU do 26 let mají vstup zdarma. Za plnou cenu (18 EUR) si prohlédnete Velké komnaty, impozantní Zrcadlovou galerii, Galerii bitev s monumentálními obrazy a obrazovou galerii. Doporučuji si předem rezervovat vstupenky online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám, zvláště v hlavní sezóně. V areálu se nachází rozsáhlé zahrady, které jsou přístupné za samostatný poplatek (v závislosti na zvolené variantě prohlídky). Prohlídku s průvodcem doporučuji pro hlubší ponor do historie a architektury tohoto ikonického místa. Nezapomeňte si pohodlnou obuv, procházka po zahradách zabere několik hodin. V areálu je mnoho kaváren a restaurací, takže se o občerstvení nemusíte bát. Plánujte si dostatek času, abyste si Versailles náležitě užili.

Na co si dát pozor ve Francii?

Francie je fajn, ale i zkušený turista by se měl mít na pozoru. Klasické kapsářské krádeže jsou v turistických centrech běžné, a to i přes relativně nízkou celkovou kriminalitu. Po setmění se vyhýbej odlehlým místům a parkům, obzvláště v méně známých městských částech. Mapy offline se hodí i v dobře pokrytých oblastech, jelikož signál může být slabý nebo nefunkční. Větší města disponují dobrou infrastrukturou, ale mimo ně se můžeš setkat s horší dostupností služeb a dopravy, proto si dopředu naplánuj trasu a zajistěte si ubytování. V národních parcích a horských oblastech dbej na počasí, které se může rychle měnit. Základní znalost francouzštiny se hodí, i když v turistických oblastech se anglicky domluvíš. Nezapomeň na pojištění a cestovní pas, ať se ti výlet nezkazí.

Pro cyklisty: Kvalita cyklostezek se liší, některé jsou skvělé, jiné… méně. Na silnicích je potřeba dbát zvýšené opatrnosti. Pozor na zloděje kol, nejlepší je kolo uzamknout kvalitním zámkem a na očích. Pro horolezce a trekaře: Dodržuj značené trasy a informuj se o aktuálních podmínkách. Počasí v horách je nepředvídatelné.

Co musíš vidět v Paříži?

Paříž, město světel, nabízí nepřeberné množství zážitků. Prioritizujte podle vlastních zájmů, ale pokud chcete klasiku, začněte u Eiffelovy věže. Doporučuji rezervaci vstupenek online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám. Vyšplhejte se nahoru pro dechberoucí výhled, ale nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv!

Notre Dame, i když po požáru v rekonstrukci, stále vyzařuje majestát. Obdivujte její architekturu zvenčí a prozkoumejte okolí ostrova Île de la Cité.

Vítězný oblouk nabízí další úchvatnou panoramatickou perspektivu Paříže. Vystupte na vrchol a uvidíte Champs-Élysées rozprostírající se před vámi.

Bazilika Sacré-Cœur na Montmartru je ikonickým symbolem Paříže. Užijte si romantickou atmosféru a malebné uličky Montmartru, plné umělců a kaváren.

Louvre, světoznámé muzeum, si vyžaduje celý den, nebo alespoň několik hodin. Zaměřte se na specifická díla, která vás zajímají, abyste se neztratili v jeho rozsáhlých sbírkách. Před návštěvou si prohlédněte online mapu a naplánujte si trasu.

Moulin Rouge nabízí fascinující pohled do historie pařížské kabaretní kultury. Rezervujte si lístky předem, aby se vám podařilo sehnat místa.

Další tipy:

  • Procházka podél Seiny: romantická procházka podél břehů Seiny nabízí kouzelné výhledy na památky.
  • Latinská čtvrť: okouzlující studentská čtvrť s knihkupectvími a kavárnami.
  • Luxemburské zahrady: ideální místo pro odpočinek a relaxaci uprostřed rušné metropole.
  • Muzeum d’Orsay: skvostná sbírka impresionistického a post-impresionistického umění.

Pro efektivnější cestování po městě využijte pařížské metro. Není složité se v něm zorientovat, ale doporučuji si před cestou stáhnout mapu metra do telefonu.

Co se nesmí ve Francii?

Plánujete výlet do Francie? Pak si dejte pozor na to, co balíte! Do země se nesmí dovážet materiály s pedofilní tématikou – to je samozřejmé. Stejně tak zapomeňte na nebezpečné látky, drogy a psychotropní látky – to je jasné. Méně známé je, že jsou zakázány i kojenecké lahve s bisfenolem A a výrobky obsahující azbest. A pokud cestujete se psem, ověřte si, zda vaše plemeno patří mezi bojová, jejichž dovoz je zakázán. Pro milovníky turistiky je to důležité zejména při plánování výprav do hor nebo do odlehlých oblastí, kde by kontrola mohla být důkladnější. Nezapomeňte, že Francie má striktní zákony o ochraně životního prostředí a zdraví, takže se vyplatí se na tato pravidla zaměřit. To vám ušetří nepříjemnosti a případné pokuty.

Tip pro outdoorové nadšence: Před cestou si vždy ověřte aktuální nařízení, protože se mohou měnit. Informace o povolení či zákazu dovozu některých věcí je dostupná na webových stránkách francouzských celních úřadů. Vždy se vyplatí mít po ruce kopii potřebných dokumentů v elektronické i tištěné podobě.

Co podniknout v Paříži?

Paříž – co musíte vidět? Klasika, která nikdy nezklame. Eiffelovka je samozřejmostí, ale připravte se na fronty, rezervujte si vstupenky online! Výhled z vrcholu je ale nezapomenutelný, zvlášť v podvečer, kdy se město rozsvítí.

Louvre – ano, je obrovský, a den vám nestačí. Zaměřte se proto na konkrétní díla, která vás zajímají, ať už je to Mona Lisa, Venuše z Milu nebo něco z rozsáhlé sbírky. Před návštěvou si prohlédněte mapu a naplánujte si trasu.

Vítězný oblouk – fantastický výhled na Champs-Élysées. Nepodceňte výstup po schodech, ale odměnou vám bude panoramatický pohled na Paříž.

Versailles – nádherný palác, který si zaslouží celý den. Prohlídka paláce, zahrad a malých Trianonů je úchvatná, ale připravte se na velký počet návštěvníků, zejména v sezóně. Doporučuji si rezervovat vstupenky předem a využít autobusovou dopravu z Paříže.

Sacré-Coeur – bazilika na kopci Montmartre nabízí úchvatný výhled na město. Projděte se po malebných uličkách Montmartre, plných umělců a kaváren.

Lucemburská zahrada – ideální místo pro odpočinek, procházky a piknik. Zahrada nabízí krásnou fontánu, sochy a krásné květinové záhony.

Orsay – muzeum moderního umění v krásné budově bývalého nádraží. Najdete zde mistrovská díla impresionismu a post-impresionismu.

Asterix park – zábavní park pro rodiny s dětmi, inspirovaný slavnými komiksy. Ideální pro den plný zábavy a smíchu.

Tip: V Paříži se dá skvěle pohybovat metrem. Koupit si si “Paris Pass” může být výhodné, pokud plánujete navštívit mnoho atrakcí.

Co se vyplatí koupit ve Francii?

Francie nabízí nepřeberné množství unikátních suvenýrů. Při výběru se vyplatí zaměřit se na regionální speciality. Klasikou jsou provensálská levandulová mýdla – kvalitní kus pořídíte již od 3 €, ale ceny se liší dle obsahu a výrobce. Nepodceňujte jejich vůni, která vás bude dlouho provázet.

Bretagne okouzlí foukaným sklem a hrnčířským zbožím, často zdobeným tradičními motivy. Vyplatí se navštívit přímo dílny, kde můžete sledovat výrobu a vybrat si skutečný originál. Větší výběr a často i nižší ceny najdete na místních trzích.

Burgundsko je domovem krásné keramiky a kamenických výrobků, ideální jako dekorace do bytu. Hledejte kusy s typickými regionálními motivy vinné révy nebo historických budov. Pamatujte, že těžší předměty mohou znamenat problém s přepravou.

Pyrenejské hory nabízejí rustikální dřeváky, skvělé jako dekorace, a výrobky z kůže – od tašek a opasků až po rukavice. Kvalita se liší, proto si důkladně prohlédněte zpracování a materiál před nákupem. Vyjednávání o ceně je zde běžné.

Normandie je proslulá krajkou, která je dražší, ale zároveň i jedinečná. Vyberte si kus, který se bude hodit k vašemu stylu a pamatujte, že se jedná o křehký materiál, který potřebuje šetrnou manipulaci.

Pikardie nabízí zlaté šperky, ale pozor – kvalita se může značně lišit. Před nákupem si nechte zkontrolovat punc a raději se obraťte na renomované klenotnictví, než se spoléhat na trhy s možností padělků.

Kolik dní na Paříž?

Čtyři až pět dní je v Paříži minimum pro základní prohlídku, ale záleží na vašich prioritách. Chcete-li se soustředit na ikonické památky jako Eiffelovu věž, Louvre, Notre-Dame a Versailles, tento čas bohatě stačí. Plánujte si však návštěvy předem, ať se vyhnete dlouhým frontám. Předpokládejte, že strávíte celý den v Louvru, pokud chcete vidět alespoň část jeho sbírek. Versailles si zaslouží celý den, a to včetně prohlídky zahrad. Prohlídka Notre-Dame je momentálně omezena, ale okolí nabízí krásné procházky.

Pokud toužíte po hlubším ponoření do pařížské kultury, budete potřebovat více času. Prozkoumejte čtvrti jako Montmartre s jeho uměleckou atmosférou, Le Marais s jeho historickými budovami a trendy butiky, nebo Latin Quarter s jeho univerzitní atmosférou a knihkupectvími. Nezapomínejte na menší muzea, skryté uličky a místní trhy – ty odhalí pravý pařížský duch.

Pro efektivní cestování po městě využijte pařížské metro. Je rychlé, levné a dosáhne prakticky všech důležitých míst. Ušetříte čas a energii na procházky a objevování. Nebojte se ztratit – právě v bloudění se skrývají nejkrásnější objevy. A konečně, nezapomeňte si dopřát pařížskou gastronomii – od croissantu k lahodným vínům, Paříž nabízí kulinářský zážitek na úrovni světových metropolí.

Kdy je nejlepší navštívit Paříž?

Paříž je skvělá celoročně, ale pro aktivního turistu se nejvíc vyplatí jít na jaře (duben-červen) nebo na podzim (září-listopad). Méně turistů znamená více prostoru pro prozkoumání!

Jaro: Ideální pro cykloturistiku po Seině, pěší túry po městě a pro objevování parků a zahrad, jako je například Jardin du Luxembourg. Teploty jsou příjemné pro celodenní aktivity.

  • Tip: Zúčastněte se některé z mnoha sportovních akcí, které se v Paříži na jaře konají.

Podzim: Skvělé počasí pro pěší túry, výlety na kole a prozkoumávání historických památek. Listopad může být chladnější a deštivější, ale atmosféra je neopakovatelná.

  • Tip: Vydejte se na výlet lodí po Seině a užijte si krásné podzimní barvy.

Zima: Pokud vás láká lyžování, jeďte do Alp, které jsou od Paříže relativně blízko. V Paříži samotné se můžete věnovat bruslení na kluzištích, která se na zimu otevírají.

  • Tip pro zimní aktivity v Paříži: Prozkoumejte kryté bazény nebo se zapojte do zimních sportovních aktivit v krytých halách.
  • Tip pro lyžování: Zarezervujte si ubytování a skipasy předem, zvláště v hlavní sezóně.

Léto: Léto je v Paříži horké a přeplněné turisty. Je možné se věnovat vodním sportům na Seině, ale připravte se na davy.

Kolik stojí vstup do Louvre?

Základní vstup do Louvru vyjde na 22 EUR za dospělého. To je ale jen začátek! Pro studenty EU ve věku 18-26 let a pro všechny mladší 18 let je vstup zdarma – skvělá zpráva pro batůžkáře! Ušetříte tak prachy na to, co je důležitější: dobré jídlo a další výlety. Pokud plánujete navštívit více pařížských muzeí, vyplatí se vám Paris Museum Pass – vstup do Louvru budete mít zdarma a navíc ušetříte čas v dlouhých frontách. Doporučuji si ho předem zarezervovat online. Nezapomeňte, že i s pasem se může stát, že budete muset čekat, Louvre je prostě obrovský. Plánujte si cestu dopředu a zaměřte se na konkrétní sekce, abyste neztráceli čas blouděním. V Louvru je toho opravdu hodně, takže je lepší se zaměřit na to, co vás skutečně zajímá – Mona Lisa je samozřejmě klasika, ale i třeba egyptské sbírky stojí za to.

Jak daleko je Versailles od Paříže?

Versailles leží asi 20 km jihozápadně od Paříže. Nejlepší je se tam dostat vlakem RER C – cesta trvá cca 45 minut a je to pohodlné. Adresa zámku je Place d’Armes, 78000 Versailles. Doporučuji si předem koupit vstupenky online, abyste se vyhnuli dlouhým frontám, zvláště v hlavní sezóně. Kromě samotného zámku je k vidění nádherná zahrada s fontánami a sochami – pro její prohlídku si vyhraďte dostatek času, ideálně celý den. V zahradách je několik menších paláců a chrámů, které stojí za návštěvu. Možností je i projížďka po zahradě vláčkem. Počítejte s tím, že prohlídka celého areálu je velmi náročná, a tak si rozmyslete, co chcete vidět, abyste stihli vše podstatné. Město Versailles samo o sobě nabízí příjemné procházky a kavárny, kde si můžete dát po prohlídce odpočinek.

Co ochutnat v Paříži?

Pařížská gastronomie je nesmírně bohatá a rozmanitá, přesahující rámec klasických francouzských pokrmů. Ano, žabí stehýnka, šneci v petrželové omáčce a foie gras jsou ikonické, a rozhodně stojí za ochutnání, ale neznamenají to celé. Doporučuji vyzkoušet i méně známé speciality, jako je blanquette de veau – jemné telecí ragú v krémové omáčce, které odráží eleganci francouzské kuchyně. Jambon-beurre, jednoduchý, ale lahodný sendvič s šunkou a máslem, perfektně zasytí při procházkách městem.

Cibulová polévka je klasika, ale hledejte varianty s pečeným chlebem – dodají jí další hloubku chuti. Crêpes Suzette jsou půvabné palačinky v pomerančovém likéru, ideální jako dezert. Nezapomeňte na mořské plody! Ústřice jsou zde v té nejvyšší kvalitě, ale i tatarský biftek, si zaslouží pozornost. Kromě tradičních jídel, Paříž nabízí nespočet mezinárodních restaurací, od vietnamských pho po argentinské steaky – je to město pro skutečné gurmány. Pro autentický zážitek se vyhněte turistickým pastem a hledejte menší, rodinné restaurace, kde se podávají tradiční recepty.

Kolik stojí vstupenka na Eiffelovu věž?

Cena vstupenky na Eiffelovu věž je proměnná a závisí na vašich preferencích. Chcete-li šetřit, zvolte pěší výstup po schodech na první a druhou úroveň – dospělí zaplatí 10,70 €. Nicméně, výstup po schodech je náročnější a zabere více času. Pro pohodlnější cestu výtahem na vrchol počítejte s cenou 27,00 € (pro dospělé). Doporučuji zakoupit vstupenky online předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám, které mohou v hlavní sezóně dosahovat i několika hodin. Na místě je možné zakoupit i kombinované vstupenky s prohlídkou dalších pařížských památek. Uvědomte si, že ceny se mohou mírně lišit podle sezóny a speciálních akcí. Pro aktuální ceník a dostupnost vstupenek vždy doporučuji navštívit oficiální webové stránky Eiffelovy věže. Nezapomeňte, že výhled z vrcholu je nezapomenutelný, ať už zvolíte jakoukoliv variantu vstupu.

Scroll to Top