Jak se jmenuje rybářský nástroj?

Základní rybářské náčiní? To je otázka, na kterou se nedá odpovědět jedním slovem. Je to spíš celá sada nástrojů, které se navzájem doplňují. Z mých cest po světě vím, že se základní výbava liší v závislosti na lovené rybě a prostředí. Klasické udici, která je skutečně srdcem výpravy, doplňují kvalitní naviják – jeho volba je stejně důležitá jako výběr prutu, a to i pro začátečníky. Obojí by mělo být přizpůsobeno váze a typu nástrahy. Kvalitní vlasce pak odolávají i silným rybám a nástrahy, od umělých nástrah až po živé návnady, jsou klíčové k úspěchu. Háčky, jejich velikost a typ, se volí podle chytané ryby. Už jsem viděl rybáře s minimální výbavou na malých horských říčkách, stejně jako s vysoce sofistikovanou technikou na moři. Pro začátečníky doporučuji začít s jednodušší výbavou, postupně ji vylepšovat a experimentovat s různými technikami. Důležité je také zvážit místní předpisy a respektovat ochranu ryb a životního prostředí – to je pro zodpovědného rybáře klíčové, ať už rybaříte v Česku nebo kdekoliv jinde na světě. Správný výběr a péče o náčiní je základem pro nezapomenutelné zážitky z rybaření.

Jaké náčiní je potřeba na chytání ryb?

Základní výbava pro rybáře-turistu:

Prut: Délka a akce prutu závisí na typu rybolovu a terénu. Pro backpacking je ideální teleskopický prut, lehký a skladný. Důležité je zvolit vhodnou gramáž pro používané nástrahy.

Vlasec: Používám nejraději pletenou šňůru pro její citlivost a pevnost, ale monofilní vlasec je odolnější a levnější. Je potřeba volit správný průměr dle velikosti ryb a použitého prutu. Nezapomeňte na dostatečnou zásobu náhradního vlasce!

Splaváky: Lehké a citlivé splaváky pro lov na tekoucí vodě, robustnější pro stojatou. Mít s sebou sadu různých splávků je výhoda. Důležitý je správný výběr dle hloubky a proudu.

Naviják: Lehký, spolehlivý naviják s dostatečnou kapacitou vlasce. Před výpravou je nutné ho zkontrolovat a promazat.

Nástrahy: Zde je prostor pro kreativitu! Můžu doporučit univerzální sadu háčků, olovíček, nástrahových prvků (např. červy, umělé nástrahy). Myslete na to, že v divočině nemusí být vždycky k dispozici to, na co jste zvyklí. Dobře zvolená nástraha je klíčem k úspěchu!

Další užitečné vybavení: Nůž, kleště na háčky, podběrák (velmi užitečný, zvlášť u větších ryb), kbelík na úlovek (pokud je lov povolen a chcete si ryby ponechat), repelent proti hmyzu, nepromokavé pouzdro na dokumenty a telefon.

Specializované nářadí: Záleží na druhu rybolovu. Pro lov dravců se hodí woblery, rotačky, blinkry. Pro lov na feeder se používají košíčky, krmítka apod. Pro lov na plavanou je třeba správně zvolit splávek, háček a nástrahu.

Jaký náčiní na zimní rybaření?

Zima, ľad na řece – čas pro pravé rybářské dobrodružství! Zimní náčiní? To je kapitola sama o sobě. Rozlišujeme je dle způsobu lovu:

  • Мормышечные снасти: Klasika! Malá, ale šikovná. Pro lov okounů, plotic, cejnů – v klidných i proudnějších vodách. Důležitá je citlivost – musíte cítit i ten nejjemnější záběr. Zkuste různé druhy mormyšek, od klasických wolframových, až po ty s různými nástrahami – perličkami, těstem, nebo i malými kousky masa. V hlubších vodách se osvědčí i použití elektronického hloubkoměru.
  • Поплавочные снасти: Pro klidné vody, ideální pro lov menších druhů ryb. V zimě se používají kratší a lehčí pruty, aby se dalo lépe manipulovat s nastavováním citlivosti a pohybem po zamrzlé hladině. Pozor na sníženou aktivitu ryb v zimě – buďte trpěliví!
  • Sнасти для ловли на течении: Na řekách, kde proud nepoleduje, je potřeba speciální technika a silnější náčiní. Těžší mormyšky, silnější vlasce a speciální olověné závaží pomohou udržet nástrahu na místě. Lov v proudu je výzva, ale i velká zábava.
  • Блеснение: Zimní přívlač! Pro lov dravců, jako jsou štiky, okouni a pstruzi. Používají se krátké, ale pevné pruty, odolné navijáky a malé, ale lákavé blesky. V zimě se dravci pohybují pomaleji, proto je důležité používat pomalejší a preciznější techniku vedení nástrahy. V tomto případě je důležitý výběr správného typu блесны, barvy a velikosti v závislosti na daném druhu ryby.

Nezapomeňte na teplé oblečení, dobrou obuv a dostatek trpělivosti. Zimní rybolov je zvláštní zážitek, který vám nabídne nejen úlovek, ale i krásný pohled na zamrzlou krajinu.

Jak se ještě nazývají rybářské náčiní?

Rybářské náčiní, to je pojem, který zná každý, kdo se kdy pokusil o lov kapra u tichého rybníka nebo o úlovek tuňáka v rozbouřeném oceánu. V podstatě jde o synonymum, ačkoliv v kontextu profesionální rybolovu se častěji používá termín „rybářské nářadí“ – robustnější a výkonnější výbava pro lov v průmyslovém měřítku. My se však zaměříme na náčiní pro rekreační rybáře, ať už loví na zamrzlé řece v sibiřské tajze, na skalnatém pobřeží Atlantiku, nebo na klidné vodní ploše českého venkova. A to zahrnuje nepřeberné množství pomůcek: od jednoduchých prutů a háčků, přes složité navijáky a pletené šňůry, až po sofistikované echoloty odhalující tajemství hlubin. Výběr závisí na cílové rybě, lokalitě, ročním období a samozřejmě i zkušenostech rybáře. Mnozí zapomenou na důležité doplňky, jako jsou kvalitní rybářské kleště, podběrák, nebo nádoba na uchování úlovku. Správná příprava je klíčem k úspěšnému rybolovu a zážitku, na který se bude vzpomínat ještě dlouho po návratu z cesty.

Co by měl mít každý rybář?

Každý rybář by měl mít po ruce spolehlivou výbavu. To zahrnuje kvalitní rybářské náčiní a doplňky, samozřejmě. Nepodceňujte nepromokavou bundu či kompletní oblečení – počasí na vodě je vrtkavé, zkušenost z mnoha expedicí mě to naučila. Skládací stolička je pohodlná, ale já preferuji lehkou, skladnou podložku, méně objemná. Polarizační brýle jsou nezbytností – chrání zrak a umožňují lépe spatřit ryby ve vodě. Podběrák, rybářský sáček, a kukaň jsou standard. Extráktorem se vyhnete zranění při zdolávání ryby s ostrými háčky, a konektor se hodí pro rychlé spojení vlasců. Doporučuji ještě kvalitní mapu revíru, kompas, silný, lehký nůž, a lékárničku s repelenty proti hmyzu – komáři v tropech jsou nepříjemní protivníci. A nezapomeňte na dostatek pitné vody a energetické tyčinky – dlouhý den na lodi vyčerpá síly i zkušeného cestovatele.

Co se používá k lovu ryb?

Mezi nejuniverzálnější nástrahy patří žížaly. Úspěšně na ně chytíte karase, ježdíky, hlaváče, mníka a dokonce i sumce nebo štiku. Důležité je správné napíchnutí – pro větší ryby je lepší žížalu napíchnout celou, pro menší stačí jen kousek. Při chytání na řece je výhodné použít těžší olůvko, aby nástraha zůstala na dně i při proudu.

Neméně oblíbená je i larva masařky, jinak řečeno, oparek. V létě na něj zabírají ježdíci, hrouzky, cejni, lipani, kapři a amuři. V zimě, při lovu pod ledem, se na něj chytá především plotice, hrouzek, perlín a ouklej. Oparky je vhodné skladovat v chladničce v nádobě s otvory pro cirkulaci vzduchu, aby vydržely déle čerstvé. Pro lepší přilákání ryb je můžete kombinovat s jinými nástrahami, jako jsou například různé druhy těst.

Jak se jmenuje nástroj na chytání ryb?

Na otázku, jak se nazývá nástroj pro lov ryb, existuje mnoho odpovědí, záleží však na kontextu. Klasické rybářské náčiní, jako jsou pruty a sítě, zná každý. Méně známé jsou ale specializované nástroje jako zarážky a zvedáky. Tyto, na první pohled nenápadné pomůcky, jsou pro spinnináře naprostou nezbytností. Představte si divokou řeku v Amazonii, plnou dravých piraní, kde se vám zasekne úlovek – právě tehdy oceníte kvalitní zarážku, která vám pomůže bezpečně vyprostit háček z tlamy ryby, aniž byste se zranili. Podobně i zvedáky, jejichž robustnější varianty najdeme i u profesionálních rybářů na moři, usnadňují manipulaci s úlovkem. Ačkoli klasické kleště či nůžky najdou své využití i v domácnosti, zarážky a zvedáky jsou specifické pouze pro rybolov – jejich tvar a funkce jsou optimalizovány pro maximální účinnost a bezpečnost při práci s rybami, ať už se jedná o sladkovodní pstruhy v českých řekách, nebo o exotické druhy v dalekých zemích. Jejich správné používání je klíčové pro ochranu jak ryby, tak i rybáře.

Jaká výbava je potřeba k rybaření?

Základní výbava pro rybaření? Nic složitého! Udica s navijákem, to je samozřejmost. K tomu kleště na odstraňování háčků – věřte mi, budete je potřebovat. Háčky v různých velikostech, samozřejmě, a pak záleží na cílové rybě – živá návnada, jako jsou žížaly nebo chrostíci, nebo umělé nástrahy, woblery, rotačky, to už je na vašem umění a preferencích.

Důležitá rada zkušeného cestovatele: Nepodceňujte kvalitní šňůru! Její pevnost a tloušťka ovlivní váš úspěch. A nezapomeňte na praktickou tašku na uschování náčiní, nejlépe nepromokavou. Pro delší výpravy se hodí pořádný batoh s prostorami na různé drobnosti a náhradní oblečení. Kromě toho doporučuji pořídit si malou lékárničku – někdy se stane nehoda. Ať už jde o drobné oděrky, nebo třeba bodnutí hmyzem. A nakonec, nezapomeňte na sluneční brýle – odraz slunce od vody může být oslepující.

Tip pro pokročilé: Pořiďte si polarizační brýle, uvidíte ryby pod vodou mnohem lépe. A elektronický hlásič záběru vám ušetří spoustu nervů a času.

Co je k rybaření nejnutnější?

Na otázku, co je na rybaření nejdůležitější, se nedá odpovědět jedním slovem. Zkušený cestovatel a rybář ví, že příprava je základ. Nejde jen o náčiní, ale o celkovou pohodu a bezpečnost. Proto si vždycky balím kvalitní, nepromokavou a větruodolnou vrstvu oblečení – to je základ, bez ohledu na počasí. Vždycky s sebou beru i náhradní oblečení, zvláště ponožky a spodní prádlo. Prochladnutí na ledu je nepříjemné, věřte mi. To jsem se už několikrát poučil na vlastní kůži!

Důležitý je i praktický rybářský box – nejen na náčiní, ale i na úlovek a samozřejmě i na návnady. Skládací stolička je velkým pomocníkem, ideálně taková, co se dá složit do kompaktních rozměrů a pohodlně přenášet. Pokud je box dostatečně velký, může ho i nahradit. Udělejte si seznam věcí a nezapomeňte na nic důležitého. Osobní zkušenost? Zapomenutá nástraha na poslední chvíli – to je zklamání, co si nepřejete zažít.

Zimní rybaření vyžaduje speciální vybavení. Kvalitní zimní prut je nutnost, bez něj se neobejdete. A nepodceňujte přípravu návnady a krmiva – kvalitní krmítko a správně zvolená návnada je klíč k úspěchu. Naučte se, co dané ryby v dané roční době nejvíce láká, je to věda sama o sobě! Vždyť i zkušený cestovatel se neustále učí a zdokonaluje své dovednosti.

Nezapomeňte na detaily, které mohou značně ovlivnit pohodlí a úspěch rybaření. Kvalitní rukavice, čepice a šála jsou v chladném počasí nezbytností. Plánujte dopředu a zkontrolujte před odjezdem počasí, abyste se vhodně oblékli. Pak už se můžete věnovat jen samotné radosti z rybaření.

Jaké náčiní je potřeba na zimní rybaření?

Zimní rybaření? To není jen tak! Vyžaduje speciální výbavu, bez které se neobejdete. Teplé oblečení a obuv jsou samozřejmostí, ale zkušený cestovatel vám řekne, že vrstvení je klíčové – merino vlna, fleece a nepromokavá vrchní vrstva. K tomu kvalitní ledový vrták – ruční je na menší jezírka, motorový oceníte na větších zamrzlých plochách. Rybářský box s promyšleným uspořádáním je nutností, stejně jako zimní udice s citlivou špičkou. Blesky a mormyshky – rozmanitost je klíčem k úspěchu. Experimentujte s barvami a tvary, záleží na druhu ryb a podmínkách. Zimní stan je pro dlouhé dny na ledu nepostradatelný, nabízí úkryt před větrem a chladem. Termos s horkým čajem zahřeje od hlavy k patě. A nezapomeňte na spasitelné prostředky – nepodceňujte bezpečnost na ledě!

Důležité upozornění: Pečlivě zkontrolujte tloušťku ledu před vstupem na zamrzlou vodní plochu! A nezapomeňte na mapu a kompas, v zasněžených pustinách se snadno ztratíte.

Vše, co potřebujete, najdete v našem obchodě.

Co je synonymem slova „rybářské náčiní“?

Synonymum pro „rybářské náčiní“? To je otázka, na kterou by i zkušený cestovatel, pročesávající světové řeky a jezera, odpověděl s jistou dávkou zamyšlení. Rybářská výstroj, rybářská výbava – to jsou základní ekvivalenty. Ale pojďme hlouběji.

Označení „náčiní“ je poměrně obecné. Zahrnuje vše od jednoduché udice s háčkem až po sofistikované přívlačové pruty s navijáky a celou řadou nástrah.

  • Odsud vychází i rozlišení:
  • Osvěžující jednoduchost: Udice, vlasec, háček – to je základní osazení pro tradiční lov.
  • Technologický pokrok: Moderní výstroj pro rybaření zahrnuje pruty z uhlíkových vláken, precizní navijáky, širokou škálu nástrah (včetně umělých nástrah), sonarová zařízení a mnohem více. Někdy se dokonce používají i drony pro vyhledávání ryb.

Nezapomínejme na nezbytnosti: Kromě samotných náčiní (nebo výstroje), je nezbytné mít i další příslušenství, jako jsou nádoby na nástrahy, kleště na háčky, síťku na ryby, a samozřejmě vhodné oblečení pro dané prostředí.

Slova jako „vybavení“ či „náčiní“ jsou v podstatě synonymní a volba závisí na kontextu. Záleží na tom, zda mluvíme o jednoduchém vybavení nebo o komplexní výbavě pro náročný lov.

Jaký je rozdíl mezi rybárem a rybolovem?

Rozdíl mezi rybárem a rybolovem? To je otázka, která mě, zkušeného cestovatele a vášnivého milovníka přírody, provází už léta. Rybář, to je často někdo, kdo si prostě vyrazí k vodě na odpoledne, s jednoduchým náčiním a bez velkých ambicí. Je to příjemné zpestření dne, hobby. Myslím, že si každý z nás pamatuje takového rybáře z dětství, s úsměvem na tváři a plným košíkem. Nicméně rybolov, to je něco víc. Je to promyšlená strategie, znalost vodních toků, druhů ryb, jejich zvyků a migrace. Pozorování počasí, tlaku, vodního toku, to vše je součástí rybolovu. Používá se speciální vybavení, od navijáků po nástrahy, a je to často spojené i s poznáváním nových míst, s cestováním. Rybolov pro mne osobně představuje hluboké propojení s přírodou, nekonečné učení a objevování. Není to jen o úlovku, ale o zážitku, o trpělivosti a respektu k vodnímu ekosystému. Znám například rybolovce, kteří tráví měsíce studiem map, hledači ideálních míst a technik. Znalost různých technik lovu, od muškaření po vláčení, je pro rybolovce klíčová. Pro rybolovce je to zkrátka způsob života, hluboké studium a praxe.

Stručně: Rybář chytá ryby, rybolovec *prožívá* rybolov.

Jak se nazývá rybářské vybavení?

Na otázku, jak se nazývá výbava na rybaření, je jednoduchá, ale zároveň komplexní odpověď. Rybolovné náčiní – to je vše, co potřebujete k úspěšnému lovu. Od klasických prutů, navijáků a vlasců až po sofistikované nástrahy. Zkušenost z mnoha cest mi ukázala, že nejdůležitější je kvalita a správný výběr. Háčky, ať už jednoháčky, trojháčky, či háčky s protihrotem, musí být ostré a pevné. Vlasce – volba závisí na druhu ryby a technice lovu – od tenkých a citlivých na pstruhy, až po silné a odolné na sumce. Nástrahy a náčiní zahrnují širokou škálu: od živých návnad (červů, žížal) přes umělé nástrahy (wobblerů, rotaček, gumových nástrah) až po sítě a pasti (používané s ohledem na místní předpisy, samozřejmě). A nepodceňujme ani drobné doplňky: olovnice, splávky, klipsny, karabinky – to všechno jsou nezbytnosti, které ovlivní efektivitu vašeho lovu.

Moje rada z cest: Neberte si na cestu příliš mnoho věcí, ale ujistěte se, že máte kvalitní vybavení, které vám vydrží i náročné podmínky. Kvalitní rybářský nůž, náhradní šňůry, a správně zvolený prut a naviják jsou základ. Vždy respektujte místní zákony a předpisy týkající se rybolovu. Pamatujete, že rybaření je o trpělivosti a respektu k přírodě. Správný výběr náčiní je však polovinou úspěchu.

Nezapomeňte: Mnoho méně obvyklých věcí může posloužit jako improvizované náčiní – například silnější drát, sponky, a i obyčejná jehla a nit mohou být užitečné při opravě vybavení. Kreativita a improvizace se vám na cestách hodí.

Jak se jmenuje předmět na chytání ryb?

Na otázku, co se používá k lovu ryb, většina řekne „udice“. Ale zkušený cestovatel a rybář ví, že nejdůležitější nástroj na břehu řeky nebo jezera jsou vlastně kusadýlka. Ano, ty obyčejné kusadýlka. Na první pohled nic světoborného, ale věřte mi, jejich absence vám zkazí i ten nejúspěšnější výlet. Setkal jsem se s kusadélky z různých materiálů – od obyčejné oceli až po titanové, s různými tvary čelistí, s integrovaným otvírákem na láhve piva, dokonce i s praktickým řemínkem na zápěstí, abych je neměl ztracené. Hlavní je ale jejich funkčnost. Kvalitní kusadýlka by měla bez problémů proříznout jak pletenou, tak i monofilní šňůru, ale i ocelové lanka tenčího průměru. To se hodí, když chytáte v místech s kamenitým dnem a šňůra se Vám zamotá. Pamatuji si jednu výpravu do Amazonie, kde mi kusadýlka pomohla uvolnit udici, která se zasekla v hustých kořenech stromů pod vodou. Bez nich bych tam ztratil nejednu drahou udici. Správná volba kusadélek, to není jen o ostrosti čelistí. Kvalitní materiál zaručuje dlouhou životnost, aniž by se čepele ohýbaly nebo tupily. A pro cestovatele je váha a velikost dalšího důležitého kritéria. Malé a lehké kusadýlka se vejdou do každé kapsy a nezaberou příliš místa v batohu. Dobrá volba kusadélek je tedy investice do pohodlí a úspěšného rybaření, ať už jste na tiché řece v Česku, nebo na divoké řece v Jižní Americe.

Na co se nejlépe chytá ryba v zimě?

Základní zimní lov mírumilovných ryb spočívá v použití mormyšky s motejlem. Tohle spojení je magnetem pro plotice, ostroretky a okouny. Je potřeba lehká udice s tenkou vlasovou silonovou šňůrou, abyste zachytili i ty nejjemnější záběry, jelikož v zimě ryby berou opatrně.

Moje zkušenosti ukazují, že motejlí je opravdu univerzální nástraha, ale úspěch závisí na mnoha faktorech.

  • Hloubka: Ryby se v zimě stahují do hlubších partií, proto je důležité najít správné místo. Echosonda je skvělý pomocník!
  • Proud: V místech s mírným proudem se ryby shromažďují snadněji.
  • Dno: Písčité nebo kamenité dno bývá často produktivnější než bahnité.
  • Druh motejlu: Červený motejlí je klasika, ale experimentování s bílým nebo dokonce s larvami pakomárů může přinést překvapení.

Nezapomínejte na kvalitní oblečení a bezpečnost na ledě. Vždycky zkontrolujte tloušťku ledu před vstupem na zamrzlou hladinu. A nepodceňujte ani teplé nápoje – horký čaj nebo káva prohřejí zmrzlé končetiny.

  • Pro začátečníky: Doporučuji začít s jednodušší technikou – lehké poklepávání s mormyškou u dna.
  • Pro pokročilejší: Experimentujte s různými technikami vláčení a animace mormyšky. Někdy stačí i nepatrné pohnutí, aby se ryba rozhodla k záběru.

Jak se tomu říká, když nic nebere?

Když se ryby schovají pod led a ani ťuk, říká se tomu mezi zkušenými zimními rybáři gluchozimije. To znamená totální, nebo skoro totální, absence záběrů pod ledem. Zní to jako katastrofa, že? Ale není to jen o štěstí, nebo smůle. Většinou za to může příroda, respektive její proměnlivost. V tomto období se ryby stávají extrémně opatrné a aktivita klesá na minimum. Mění se tlak, teplota vody, ale i dostupnost potravy. Zjistil jsem, že během gluchozimije, kdy jsem procestoval od ruských jezer až po zamrzlá jezera v Kanadě, je klíčové zkusit změnit taktiku.

Nástrahy: Experimentujte s různými druhy návnad, barvami i vůněmi. Někdy pomůže i změna velikosti háčku. Malá změna může znamenat velký rozdíl. Místo: Nepřetržitě se přesouvejte, ryby se mohou koncentrovat v menších hejnech na jiných místech. Myslete na hloubku, proud a typ dna. Zkušenost mi ukázala, že i drobná změna polohy vrtačky může ovlivnit úspěšnost lovu. Trpělivost: Toto je klíčové. Gluchozimije si žádá čas a klid. Nezoufejte, jen trpělivě čekejte na tu vzácnou chvilku, kdy se ryba rozhodne k záběru. A někdy je gluchozimije i příležitostí k pozorování fascinujícího zimního světa pod ledem, ať už jde o různé druhy ryb nebo jiné vodní živočichy.

Kromě přírodních faktorů, nesmíme zapomenout ani na chyby rybáře. Špatná technika, nesprávně zvolená návnada, nebo nedostatečná citlivost na prutu – to vše může vést k neúspěchu. A pak se už jen můžeme smířit s gluchozimií, popřemýšlet o dalším cestování a chystat se na další výpravu.

Proč se to nazývá rybářský náčiní?

Název „rybářské náčiní“ není náhodný. Jedná se o fyzické vybavení k lovu ryb, na rozdíl od rybářské techniky, která zahrnuje samotný způsob lovu. Slovo „náčiní“, v tomto kontextu znamenající „zařízení k lovu ryb“, pochází z nizozemštiny a jeho kořeny sahají až do konce 14. století. Setkal jsem se s ním během svých cest po Evropě, a to nejen v Nizozemsku, ale i v mnoha dalších zemích s bohatou rybářskou tradicí, například v severním Německu nebo Skandinávii. Tam jsem viděl náčiní všech druhů – od jednoduchých prutů a vlasců až po sofistikované sítě a moderní echoloty. Každá oblast, každá řeka, každé jezero má své specifické náčiní, uzpůsobené místním podmínkám a loveným druhům ryb. Vývoj rybářského náčiní úzce souvisí s technologickým pokrokem, ale zároveň s respektem k tradici. Na některých místech se dodnes používají metody a náčiní, které se v podstatě nezměnily po staletí. Rybářské náčiní se také často označuje jako rybářské potřeby či příslušenství – v podstatě jde o synonymum pro to, co používáme k lovu ryb.

Moje zkušenosti ze vzdálených koutů světa ukazují, že i zdánlivě primitivní náčiní může být v rukou zkušeného rybáře nesmírně účinné. Ať už jde o ručně pletené sítě v tropických mořích, nebo o jednoduché bambusové pruty v horských řekách Asie – každá forma rybářského náčiní vypráví svůj vlastní příběh a odráží úzkou vazbu mezi člověkem a přírodou.

Scroll to Top