Jaké ryby žijí v ČR?

České řeky a jezera skýtají úžasné příležitosti pro rybáře! Narazíte tu na dravé štiky obecné, skvělé na boj a s chutným masem. Pro zkušenější rybáře je výzvou sumec velký, opravdový obr našich vod. Menší, ale neméně zajímavý je sumeček americký, často lovený na lehké náčiní. Pro milovníky klidnějšího rybolovu je tu střevle potoční, ideální pro lehkou spinningovou výbavu, nebo slunka obecná, která se skvěle hodí k přípravě na ohništi po náročném dni v přírodě. V některých chráněných oblastech se můžete setkat i se vzácnějším síhem peleďem. Pro opravdové nadšence je tu i úhoř říční, jehož lov však podléhá přísným regulacím, a siven americký, který obohacuje naše vody díky vysazování. Nezapomeňte si před výpravou ověřit platné rybářské řády a povolení!

Jaké ryby žijí ve Vltavě?

Vltava, česká řeka s bohatou historií, skrývá pod hladinou i pestrý podvodní svět. Nečekejte jen nudné kapry! Kromě běžných druhů, jako jsou štiky, plotice, perlíni, karasi a cejni, se ve Vltavě setkáte s překvapivě pestrou škálou ryb. Můj osobní tip? Vranka obecná, chráněný druh, který je skvělým indikátorem kvality vody. Její přítomnost svědčí o dostatečném množství rozpuštěného kyslíku – důležitý faktor, který často opomíjíme, ale pro zdraví řeky je klíčový. Já sám jsem ji pozoroval v několika úsecích, nejčastěji v klidnějších, proudnějších částech řeky. V Praze pak narazíte i na pstruhy a marény, čímž se Vltava řadí mezi unikátní evropské řeky, kde se tyto druhy daří.

Zajímavostí je, že druhové složení ryb se podél toku Vltavy mění. V horních tocích, kde je voda čistší a chladnější, najdete spíše pstruhy. V nižších tocích, kde je voda teplejší a bohatší na živiny, se daří kaprovitým rybám. Rozmanitost je tedy klíčová a ukazuje na to, že Vltava není jen dopravní tepnou, ale i důležitým ekosystémem, který si zaslouží naši ochranu. Pro rybáře i pozorovatele přírody je prozkoumání jejího podvodního světa skutečným dobrodružstvím, které odhaluje skrytou krásu české krajiny.

Tip pro nadšence: kvalita vody se dá snadno monitorovat sledováním výskytu právě vranky obecné. Její přítomnost značí čistou a dobře okysličenou vodu, zatímco její absence může signalizovat problémy.

Jaké jsou ryby v posteli?

Říká se, že ryby v posteli jsou velmi pozorné a vášnivé. Tohle jsem si ověřil i na vlastní kůži, při svých cestách po Karibiku. Tamní muži, často s kůže opálenou sluncem a očima plnými mořského tajemství, skutečně projevují lásku s nefalšovanou vášní. Jejich citlivost a jemnost je srovnatelná s něhou mořského vánku. Zkušenost s nimi je nezapomenutelná, a to i díky jejich přirozené přitažlivosti a tajemnému šarmu. Myslím, že to souvisí s jejich životním stylem – rybáři žijí v souladu s přírodou, a tato harmonie se odráží i v jejich milostném životě.

Zajímavé je, že podobnou intenzitu jsem zaznamenal i u mužů žijících v blízkosti amazonské džungle. Tamní kultura klade silný důraz na harmonii s přírodou a intimita je pro ně posvátná. V obou případech je klíčová citlivost a pochopení, což je něco, co v dnešní uspěchané době často postrádáme.

Na svých cestách jsem si uvědomil, že romantický vztah s někým, kdo má v sobě kus divokosti a svobody, může být nesmírně obohacující. Je to ale zároveň i výzva, protože podobní muži si cení autenticity a otevřenosti. Není to o okázalých gestech, ale o hlubokém propojení a pochopení. A to je něco, co si ceníme všichni, bez ohledu na to, kde se na světě nacházíme.

Samozřejmě, generalizovat je vždycky riskantní. Ale tyto zkušenosti mi ukázaly, že vnímání “ryb v posteli” může jít daleko za pouhou metaforu. Je to spíš o propojení s energií a silou přírody a o vyjádření lásky s upřímností a intenzitou. A to je něco, co bychom si všichni měli vážit.

Jaká je největší ryba v České republice?

Sumec velký, ten je opravdový král českých řek! Jako vášnivý turista a rybář můžu potvrdit, že jeho velikost je legendární. Normálně doroste 80-160 cm, ale slyšel jsem i o exemplářích přes 250 cm – obrovské bestie! Žije hlavně v hlubokých tichých úsecích řek, kde se skrývá mezi kořeny a kamením. Nejlepší šance ho zahlédnout (nebo alespoň jeho stopy) je během nočního rybolovu, nebo při pátrání po jeho charakteristických stopách v bahně. Je to noční tvor, takže i pro aktivního turistu, který si užívá noční tůry podél řek, může být objevení sumce nezapomenutelným zážitkem. Pro jeho lov je potřeba povolení a dodržování rybářských předpisů, samozřejmě. Pamatujete, že ochrana přírody je na prvním místě.

Kromě sumce, jesetery, i když vzácné, také patří mezi největší sladkovodní ryby, které se u nás dají nalézt. Jejich výskyt je však silně ohrožen a jsou chráněné.

Jaké jsou druhy ryb?

Ryby, milí cestovatelé, jsou úžasně rozmanité! Podle prostředí, které obývají, je můžeme rozdělit na několik hlavních skupin.

  • Sladkovodní ryby: Tyto potvory naleznete v jezerech, řekách a potocích po celém světě. Od drobných piskořů až po obrovské sumce, každý kout sladkovodního světa skrývá své unikátní druhy. Například amazonská řeka je domovem piraní, úhořů a mnoha dalších fascinujících tvorů. Mnoho z těchto druhů je endemických, tedy se nevyskytují nikde jinde na světě, a jejich ochrana je proto klíčová.
  • Brackické ryby: Tato skupina obývá brakické vody, tedy směs sladké a slané vody, typickou pro ústí řek do moří. Zde se setkávají sladkovodní a mořské ekosystémy, a tak i ryby, které se dokázaly adaptovat na tyto proměnlivé podmínky. Je to fascinující prostředí, plné překvapení.
  • Mořské ryby: Nekonečné oceány a moře jsou domovem obrovské rozmanitosti druhů, od korálových útesů plných barevných ryb až po temné hlubiny, kde žijí podivuhodná stvoření. Od malých sardinek až po obrovské žraloky, mořské ryby tvoří komplexní a fascinující ekosystém. Tady bych doporučil potápěčské vybavení!
  • Tažné ryby: Tyto cestovatelky podniknou dlouhé migrace, často mezi sladkou a slanou vodou.
  • Polotažné ryby: Nepodnikají tak dlouhé cesty jako ryby plně tažné, ale i tak mění svá stanoviště v závislosti na ročním období nebo dostupnosti potravy. Mnoho lososů například tráví část svého života v moři a část ve sladkovodních řekách, kde se třou.

Studium ryb je nekonečná dobrodružství! Každý druh má unikátní adaptace, chování a životní cyklus. Při svých cestách se snažte pozorovat tyto úžasné tvory s respektem a ohledem na jejich křehké prostředí.

Na co nejvíc berou kapři?

Kapři jsou všežravci, takže jejich lov je pořádná výzva! Na řekách a jezerech, kde jsem už byl, mi nejlépe zabírali na kukuřici – ta je skutečně spolehlivá, ať už sladká konzervovaná, nebo čerstvá. Kromě ní pak zaručeně funguje brambor, těsto (třeba z ovesných vloček a medu – super rychlá příprava v terénu!), šroty, hrách a klasika – chleba nebo rohlík, narozdíl od města, tady se dá i na řece najít. Pro zkušenější doporučuji hnojní červi, rousnice, dešťovky – ty se dají nabírat i přímo u vody, což oceníte, pokud nemáte moc místa v batohu. Zkusil jsem i sýr a lančmít, ale s těmi mám spíše smíšené zkušenosti. Poslední dobou se mi osvědčily boilies – ty jsou sice dražší, ale jejich vysoký obsah proteinů je pro kapry lákavý. Nezapomeňte na správný výběr háčku a silonového vlasce, aby se vám úlovek nepotrhal! Důležité je taky najít místo s dobrou hloubkou a proudem (záleží na revíru). Na horách jsem ale kapry nechytal.

Tip pro expedice: Sušenou kukuřici, hrách a šroty můžete v menším množství přibalit do batohu a na místě je narychlo připravit.

Kde hledat sumce na rybníku?

Lov sumců na rybníce vyžaduje strategický přístup. Nejde jen o hody do vody, ale o pochopení jejich životního stylu. Klíčem je výběr správného místa. Sumci milují strukturu dna – potopené kmeny stromů, staré mostní pilíře, kamenné zdi, ale i husté porosty rákosí a leknínů. To jsou jejich úkryty a zároveň lovecké revíry. V těchto místech se shromažďují menší rybky, které tvoří jejich potravu. Zaměřte se na hlubší partie rybníka, kde je stín a klidnější voda. Teplota vody hraje také důležitou roli; sumci preferují chladnější vodu, zvláště v létě. Při hledání vhodných míst využijte mapy hlubin, pokud jsou k dispozici, nebo se informujte u zkušených rybářů z dané lokality. Mějte na paměti, že skutečně velcí sumci jsou samotářská stvoření a obývají rozsáhlé teritoria. Úlovek kapitálního exempláře na určitém místě by vás neměl svádět k opakovanému lovu na stejném místě – je pravděpodobné, že tam už žádný další velký sumec nebude.

Další faktor, který ovlivňuje úspěšnost lovu, je roční období. Na jaře a na podzim jsou sumci aktivnější a snadněji se nacházejí v blízkosti břehů. V létě se stahují do hlubších a chladnějších částí rybníka. Výběr správné nástrahy je také klíčový. Sumci jsou dravci, takže živá nástraha, jako jsou menší ryby, často přináší nejlepší výsledky. Nezapomeňte na kvalitní rybářský náčiní, které zvládne sílu velkého sumce.

Ať už lovíte na feeder, prut s navijákem, nebo třeba na položenou, nepodceňujte důležitost ticha a trpělivosti. Sumci jsou plaší a snadno se vystraší hlukem nebo náhlými pohyby. Pozorujte okolí, sledujte vodní hladinu a nechte si na lov dostatek času. Dobře zvolená strategie a znalost terénu vám výrazně zvýší šanci na úspěch.

Jak chytat ryby na Vltavě?

Vltava, naše národní řeka, nabízí skvělé příležitosti k rybaření. Kvalita vody se v posledních letech zlepšila, a to se projevuje i na populaci ryb. Chytání na Vltavě je zážitkem, který stojí za to!

Streamerování se ukázalo jako velmi efektivní technika. Vhodné jsou mušky napodobující běžné druhy, které se ve Vltavě hojně vyskytují.

  • Vranka: Jejich vzhled je poměrně nenápadný, ale pro dravce lákavý. Vybírejte mušky s realistickým zbarvením a pohybem.
  • Střevle: Dalším skvělým cílem pro streamerování. Použijte mušky s podobným tvarem a pohybem, jako má skutečná střevle.

Lov štik: Zde se streamer stává skutečnou zbraní. Může být dokonce účinnější než klasická třpytka. Je však nutné myslet na ochranu vlasce před ostrými zuby štiky.

  • Silný návazec: Použijte návazec o průměru okolo 0,35 mm. To je klíč k úspěšnému zdolání těchto mohutných dravců.
  • Kvalitní náčiní: Investice do kvalitního prutu a navijáku se vyplatí. Silná štika klade značný odpor.
  • Místa lovu: Štiky se rády zdržují v hlubších tůních, za kameny a v blízkosti vodní vegetace.

Nezapomeňte na platný rybářský lístek a dodržování rybářského řádu. Přeji Vám hodně štěstí a úlovků plných emocí!

Jaká je největší ryba v ČR?

Největší rybou v českých vodách je sumec velký (Silurus glanis), opravdový obr našich řek a rybníků. Patří do čeledi sumcovitých a řadí se mezi největší sladkovodní ryby Evropy. Jeho běžná délka se pohybuje mezi 80 až 160 cm, ale výjimečně dorůstá i přes 2,5 metru! Obrovští jedinci vážící přes 100 kg nejsou výjimkou, ačkoliv takové úlovky jsou velmi vzácné. Nejčastěji se vyskytuje v hlubších úsecích řek s pomalým proudem, v zatopených stromech a pod skalními převisy, kde se rád ukrývá. Loví se převážně v noci. Vzhledem k jeho velikosti a síle vyžaduje zkušeného rybáře a pevný náčiní. Zajímavostí je, že sumec je dravec a živí se převážně rybami, ale nepohrdne ani menšími savci či ptáky. Setkání s ním je pro každého rybáře, ba i turistu, nezapomenutelným zážitkem.

Při návštěvě českých řek, kde se sumec vyskytuje, je dobré si uvědomit jeho sílu a opatrně se pohybovat v blízkosti vody, zvláště za tmy. Informujte se u místních rybářů o nejlepších místech pro pozorování, nikoliv lov, těchto fascinujících tvorů.

V jakých vodách se třou úhoři?

Úhoři se třou v hlubinách Atlantského oceánu, konkrétně v Sargasovém moři, v oblasti blízko břehů Střední Ameriky. Je to oblast s unikátními hydrologickými podmínkami, které jsou pro jejich reprodukci nezbytné. Představte si to: tisíce kilometrů od evropských břehů, v oblasti s poměrně vysokou salinitou a specifickou teplotou. Po vylíhnutí se larvy, zvané leptocephali, nechávají unášet Golfským proudem směrem k Evropě, což trvá několik let. Je fascinující si představit tuto dlouhou cestu miniaturních stvoření napříč Atlantikem! Cesta larv k evropským řekám je plná nebezpečí a závisí na mořských proudech. Některé larvy se však s proudy dostanou k pobřeží Severní Ameriky. Plánujete výlet do Střední Ameriky? Sargasové moře, i když se to nezdá, je relativně snadno dostupné z některých karibských ostrovů. Můžete se tam vydat na lodní výlet a zažít kouzlo této jedinečné oblasti, kde se odehrává fascinující rozmnožovací cyklus úhořů.

Jak se pozná zamilovaná ryba?

Zamilované ryby? To je fascinující téma, které jsem pozoroval v různých kulturách po celém světě. V Číně se věří, že zamilované ryby plavou v synchronizovaných pohybech, jako by tančily. V Japonsku symbolizují koi kapři věrnost a vytrvalost v lásce. Nicméně, bez ohledu na kulturní kontext, klíčové znaky zamilovanosti u ryb zůstávají podobné: obětavost a soucit vůči partnerovi. Jedinci v páru se vzájemně chrání před predátory, sdílí potravu a spolupracují na péči o potomstvo. To se projevuje i ve vědomém vynaložení úsilí na pomoc partnerovi, ať už se jedná o nalezení nejlepšího místa pro hnízdění, nebo o sdílení důležitých informací o zdroji potravy. Zde je důležité zdůraznit, že tato obětavost není omezena pouze na období rozmnožování. Zamilované ryby prokazují soucit a podporu i v každodenním životě. Dávají najevo radost z úspěchů svého partnera a nabízí oporu i v těžkých situacích, připomínaje tak podobný model lidského chování, i když na mnohem primitivnější úrovni. Studie chování ryb v různých ekosystémech dále ukazují, že tato vzájemná podpora je nezbytná pro přežití, a to i v prostředí s vysokou konkurencí.

Co za Ryby k betě?

Betta, s její okázalou krásou a charakteristickým chováním, vyžaduje opatrný výběr spolubydlících. Zkušenosti z akvaristických rájů od Thajska po Brazílii mi ukázaly, že klíčem je kompatibilita. Nejde jen o velikost, ale i o temperament. Aktivní druhy by mohly bettu stresovat, zatímco příliš plaché by se staly snadným cílem. Ideální volbou jsou proto nenáročné a mírumilovné ryby podobné velikosti, jako například:

Razbory a razborky: V různých částech světa jsem pozoroval jejich úžasnou přizpůsobivost a klidnou povahu. Existuje mnoho druhů, takže si můžete vybrat ty nejvhodnější pro vaši nádrž.

Sewelie, dánia, čichavci, axelrodie, kardinálky, drobnoústky, neonky: Tyto ryby tvoří hejna a jejich společenská povaha skvěle doplní bettu, aniž by ji ohrožovaly. V Jižní Americe jsem se setkal s nádhernými variantami neonů, jejichž syté barvy osvěží každou nádrž.

Pancéřníčci a krunýřovci: Tito obyvatelé dna uklízejí a udržují čistotu dna, čímž snižují údržbu nádrže. V Asii jsem viděl, jak jejich nenápadná krása perfektně kontrastuje s nápadným zbarvením betty.

Tetry a fantomové: Elegantní a klidné druhy, ideální do mírumilovné společenské nádrže. V Africe jsem se setkal s fascinujícími variantami tetr, které si získaly mou pozornost svou jedinečností.

Důležité upozornění: I u zdánlivě kompatibilních druhů je nutné pečlivě sledovat chování ryb. Agresivita se může objevit kdykoliv, proto je důležité mít připravený záložní plán, například samostatnou nádrž pro bettu.

Jaká je nejdražší ryba na světě?

Nejdražší rybou světa je bezesporu Arowana, lidově zvaná „Červený drak“. Měl jsem tu čest ji spatřit v soukromém akváriu Olegova Cedivody na Černé louce. Oleg, vášnivý ichtyolog a sběratel, je vlastníkem tohoto vzácného exempláře. Cena? Ta se pohybuje v závratných výškách, dosahujících milionů korun, a je ovlivněna vzácností a velikostí ryby. Arowany jsou symbolem štěstí a prosperity v některých asijských kulturách, což dále zvyšuje jejich cenu na černém trhu. Jejich chov je náročný, vyžaduje specifické podmínky – vysokou kvalitu vody, speciální krmivo a rozsáhlé akvárium. Zaujala mě i její fascinující zbarvení a elegantní pohyby. Je to skutečný poklad podvodní říše.

Zajímavost: Arowany se vyznačují unikátním způsobem lovu – dokáží vyskočit z vody a chytit hmyz v letu.

Tip pro cestovatele: Pokud se chystáte do Asie, zejména do zemí jihovýchodní Asie, můžete se setkat s Arowanami v některých specializovaných akváriích.

Kde má kapr srdce?

Srdce kapra, stejně jako srdce všech ryb, se nachází v dolní části těla, za hlavou a pod žábrami. Na rozdíl od lidského srdce, které má čtyři komory, je rybí srdce překvapivě jednoduché – disponuje pouze jednou komorou a jednou předsíní. To souvisí s jejich specifickým dýcháním a krevním oběhem. Měl jsem možnost pozorovat pitvy ryb v mnoha koutech světa, od tradičních rybích trhů v jihovýchodní Asii až po moderní laboratoře v Evropě, a všude se tato anatomická struktura potvrzovala. Jeho velikost je také pozoruhodně malá, tvoří pouhých 0,5 až 1 % celkové hmotnosti ryby. Zajímavé je, že velikost a síla srdce ryby se liší v závislosti na druhu, životním prostředí a fyzické aktivitě. Například ryby žijící v rychle tekoucích vodách mají tendenci mít silnější srdce než ty, které žijí v klidných jezerech.

Tip pro kuchaře: Při porcování kapra se na umístění srdce můžete spolehnout, abyste lépe určili střed těla a zajistili rovnoměrné porcování.

Kdy berou ryby nejvíc?

Nejlepší čas na rybaření kaprů je jednoznačně během letních měsíců. Proč? Protože právě tehdy je ve vodě nejvíce potravy, a to vede k jejich bouřlivému růstu a aktivitě. Představte si ty krásné, teplé dny strávené u vody, s udicí v ruce a s očekáváním toho dokonalého záběru!

Jarní probuzení: Nepodceňujte však ani jarní měsíce. Jakmile se voda oteplí na 10-12 stupňů Celsia (obvykle v dubnu), kapři se probudí ze zimního spánku a jejich aktivita prudce stoupá. To je skvělý čas na lov, i když ještě ne v takovém měřítku jako v létě.

Tipy zkušeného cestovatele a rybáře:

  • Lokalita: Nezapomeňte na důležitost výběru lokality. Hledejte místa s bohatou vegetací, kde se kapři rádi zdržují.
  • Nástrahy: Experimentujte s různými druhy nástrah. V létě se osvědčují kukuřice, červi, ale i různé boilies. Na jaře je potřeba volit spíše menší a méně nápadné nástrahy.
  • Trpělivost: Rybaření vyžaduje trpělivost. Nenechte se odradit, pokud hned neulovíte. Už samotný čas strávený u vody je neocenitelný.
  • Počasí: Věnujte pozornost počasí. Kapři jsou citliví na změny tlaku a teploty. Nejlepší výsledky dosáhnete za stabilního počasí.

Fáze měsíce: Zkušení rybáři vědí, že i fáze měsíce může ovlivnit aktivitu kaprů. Někteří tvrdí, že nejlepší výsledky se dosahují během úplňku nebo novu.

  • Plánujte dopředu: Než se vydáte na ryby, prozkoumejte si oblast, zjistěte si povolení k rybolovu a připravte si veškeré vybavení.
  • Respektujte přírodu: Nezapomínejte na zodpovědný přístup k přírodě. Dodržujte pravidla rybolovu a uklízejte po sobě.

Co milují kapři?

Kapři? Klasika – pečivo, žížaly, červy. To zná každý rybář. Ale co třeba kukuřice? Skvěle funguje, je levná a snadno se s ní manipuluje i v terénu. Dobrá rada pro ty, co si berou kapra na výlet: kukuřici je nejlepší namáčet předem do sladké vody, třeba i s vanilkovým extraktem. Zlepší to její atraktivitu. A další tip pro skutečné survivalisty: hledejte i přírodní nástrahy – larvy vodního hmyzu, různé druhy semen a travních stébel. Trocha bushcraftu a máte nástrahu zdarma! Nezapomínejte, že i správně zvolený čas lovu hraje roli – kapři jsou aktivnější za úsvitu a soumraku. A hlavně – myslete na to, že příroda je důležitá, dodržujte pravidla a nechte kapry v dobrém stavu.

Jak chytat na sumce?

Lov sumců je fascinující dobrodružství, které jsem zažil na mnoha místech světa, od tichých vod Mekongu až po divoké řeky Amazonie. Klasický lov ze břehu s použitím podvodního splávku je skvělý začátek. Lehký nához, kvalitní vlasec a odolný háček s vhodnou nástrahou – to jsou základy úspěchu. Nastražte například živou rybičku nebo kousky masa. Pro větší sumce je však nezbytné zvolit efektivnější techniky.

Trhací bójka je dalším krokem k úspěšnému lovu. Tato metoda, vyžadující zavážecí loďku, rybářský člun nebo belly boat, umožňuje prezentovat nástrahu v hlubších a vzdálenějších místech, kde se sumci rádi zdržují. Zde je klíčová práce s lodí, přesné umístění nástrahy a citlivé vedení vlasce. Nezapomeňte na silný prut a kvalitní naviják, které odolají síle velkého sumce.

Tip pro zkušenější rybáře: Experimentujte s různými druhy nástrah, od živých ryb přes umělé nástrahy až po speciální woblery. Výběr závisí na lokalitě, ročním období a aktivitě ryb. Sledování počasí a vodního stavu je rovněž klíčové pro úspěšný lov. Nepodceňujte bezpečnost na vodě a dodržujte místní rybářské předpisy.

V jakém kraji se nachází nejvíce rybníků?

Jihočeský kraj, a konkrétně oblast Třeboně, je bezpochyby rybniční Mekkou nejen České republiky, ale i Evropy. Jeho rybniční systém, sahající až do středověku, představuje unikátní krajinářskou a kulturní památku, jejíž rozloha nemá v Evropě obdoby. Množství rybníků zde není jen pouhým číslem; jde o důmyslně propojený systém, vytvářející specifické mikroekosystémy, bohaté na biodiverzitu.

Proč právě Jihočeský kraj? Ideální klimatické podmínky, plochá až mírně zvlněná krajina a dostatek vodních zdrojů vytvořily ideální podmínky pro rozvoj rybníkářství již od 14. století. Zdejší rybníky se liší od těch, které jsem viděl v jiných částech světa – mnohé z nich jsou obklopeny rozsáhlými rákosinami a lužními lesy, čímž vytvářejí nezaměnitelný obraz.

Zajímavosti, které by vás mohly překvapit:

  • Soustava rybníků v okolí Třeboně je zapsána na seznamu mokřadů mezinárodního významu RAMSAR.
  • Mnohé rybníky slouží nejen k chovu ryb, ale i jako významné ptačí rezervace.
  • Tradiční způsoby hospodaření s rybníky a jejich údržba se dodnes drží v mnoha oblastech, což zaručuje zachování této jedinečné krajiny.
  • Oblast nabízí nespočet turistických tras, cyklotras a vodních aktivit, perfektní pro poznávání této fascinující krajiny.

Navštívit jihočeské rybníky znamená prožít jedinečný zážitek, odlišný od všeho, co jsem viděl při svých cestách po světě. Je to místo, kde se prolíná historie, tradice a krásná příroda v dokonalé harmonii.

Některé z nejznámějších rybníků v oblasti:

  • Svět
  • Rožmberk
  • Opatovický
  • Dvořiště
Scroll to Top