Kde je sraz motorkářů?

Šestnáctý ročník mezinárodního srazu motorkářů v Šiklandu (Vysočina), 27.-28. června 2025. Očekávejte bohatý program, ale doporučuji si předem zkontrolovat detailní program na oficiálních stránkách akce, aby vám nic neuniklo. Parkování by mělo být přímo v areálu, ale informujte se předem o kapacitě a případných poplatcích. Ubytování se dá najít v okolních městech a vesnicích, doporučuji rezervaci s předstihem, zvláště pokud plánujete cestu z větší dálky. V okolí Šiklandu je krásná krajina ideální pro výlety na motorce, počítejte s tím a naplánujte si i jízdu po okolí. Nezapomeňte na vhodnou výbavu pro jízdu na motorce a pro případné nepříznivé počasí. V parku je obvykle i občerstvení, ale vlastní zásoby jídla a pití se vždycky hodí.

Kde je sraz veteránů?

Největší český sraz veteránů proběhne 28. června 2025 v zámeckém areálu a parku. Očekávejte bohatý program pro milovníky auto-moto veteránů. Doporučuji si předem zarezervovat ubytování, jelikož se jedná o velmi oblíbenou akci a kapacity hotelů a penzionů v okolí se rychle zaplní.

Tipy pro návštěvníky:

  • Doprava: Zkontrolujte dostupnost parkování v areálu a případně využijte veřejnou dopravu. Plánujte cestu s ohledem na možný zvýšený provoz.
  • Počasí: V červnu může být proměnlivé počasí, proto si s sebou vezměte slunečník, pláštěnku a pohodlnou obuv.
  • Stravování: Na srazu budou pravděpodobně k dispozici občerstvení, ale je vhodné mít s sebou vlastní zásoby, zejména pokud máte specifické dietní požadavky.
  • Program: Předem si zjistěte detailní program srazu, abyste si nenechali ujít žádné zajímavé vystoupení, přednášku či prohlídku.

Zajímavosti v okolí:

  • Zjistěte si informace o samotném zámku a parku, kde se sraz koná. Můžete se tak těšit i na prohlídku historických památek.
  • Prozkoumejte okolí zámku – možná objevíte další zajímavosti a atrakce, které stojí za návštěvu.

Kam vyrazit na Šumavě?

Na Šumavě je co objevovat! Pro fajnšmekry aktivního cestování doporučuji:

  • Boubínské jezírko: Krásná tůňka, ideální pro krátkou, ale příjemnou procházku. Počítej s mírným stoupáním, ale výhledy stojí za to. Nezapomeň na fotoaparát!
  • Vodopád Bílá strž: Skvělé místo pro milovníky vodopádů. Dostaneš se tam po nenáročné, ale místy kamenité stezce. Vhodné i pro rodiny s dětmi, ale opatrnosti nikdy není dost!
  • Naučná stezka Povydří: Delší trasa podél řeky Vydry, skvělá pro cykloturistiku i pěší turistiku. Můžeš tu pozorovat divokou přírodu – pozoruj ptactvo a třeba i vydry! Nezapomeň na mapu a dostatek pitné vody.
  • Černé jezero: Krásné jezero ideální pro klidnější odpočinek, ale i pro kratší výlety kolem jezera. Možnost rybaření (s povolením). V okolí je několik turistických tras s různou náročností.
  • Zaniklá obec Zhůří: Zajímavé místo s tajemnou atmosférou. Krátká, ale poutavá procházka s historickým kontextem. Prozkoumej zbytky domů a představ si, jak tu kdysi žili lidé.
  • Chalupská slať: Unikátní rašeliniště, skvělé pro pozorování specifické flóry a fauny. Počítej s dřevěnými chodníky a vlhčím terénem, vhodné pro trekingové boty.
  • Mrtvý luh: Tajuplná oblast s mrtvými stromy a specifickou atmosférou. Dobré místo pro fotografování a procházky po naučných stezkách. Objevujte méně známé kouty Šumavy.
  • Zlatá stezka: Náročnější trasa pro zkušenější turisty, nabízí nádherné výhledy a možnost prozkoumat hlubší lesy. Nezapomeň na dostatek jídla a pití.
  • Medvědí stezka: Vhodná pro rodiny s dětmi. Naučná stezka se zaměřením na medvědy a další zvířata Šumavy. Nezapomeň na dalekohled!
  • Schwarzenberský plavební kanál: Historický kanál, ideální pro procházky, cykloturistiku a pozorování historických technických památek. Místy je kanál v krásném, klidném prostředí.

Tip: Před výletem si vždy zkontrolujte aktuální informace o počasí a dostupnosti tras.

Kolik stojí motorka MotoGP?

Cena motocyklu MotoGP? To je otázka, na kterou nelze přesně odpovědět, ale pohybujeme se v oblasti téměř dvou milionů eur za kus. Viděl jsem ty stroje na vlastní oči v boxech – to je neuvěřitelná technologie, vrchol inženýrství. Nejde jen o samotný motocykl, ale i o složitý systém elektroniky, speciálně vyvinuté pneumatiky a samozřejmě i o náhradní díly, jejichž cena je astronomická. Mnoho týmů má na závodech k dispozici několik kompletních strojů, a to znamená investice v řádech desítek milionů. Navíc, vývoj a testování těchto strojů stojí další miliony. V podstatě se jedná o jedinečné umělecké dílo, které se neustále vyvíjí a zdokonaluje.

Nezapomínejme ani na roli sponzorů, bez jejichž finanční podpory by takováto technologie nebyla dostupná. Každý detail, od materiálu rámu až po design airboxu, je pečlivě promyšlen a optimalizován pro maximální výkon. A to vše se odráží v konečné ceně, která je tak vysoká, že ji si jen málokdo z nás může vůbec představit.

Kde se vykoupat na Šumavě?

Hledáte osvěžení na Šumavě? Máte štěstí! Nabídka koupališť je překvapivě bohatá. Začnu s těmi nejznámějšími: městské koupaliště ve Vimperku je klasika, ideální pro rodiny s dětmi. Očekávejte standardní vybavení – tobogány, travnaté plochy na opalování. V Nýrsku najdete další příjemné koupaliště, menší, ale zato s klidnější atmosférou.

Pro ty, kteří hledají něco méně mainstreamového, doporučuji Koupaliště Hulák – menší, klidnější, skvělé pro odpočinek. Pokud vám nevadí trošku delší cesta, koupaliště Luh u Sušice a Kolinec nabízejí skvělý zážitek s krásným okolím. Pro ty, co touží po větší akci, je tu Centrum vodní zábavy v Kdyni – více atrakcí a zábavy. A pro milovníky plaveckých areálů je tu i varianta v Klatovech, trochu dále od samotného srdce Šumavy, ale stále v dostupné vzdálenosti.

Nezapomeňte si před návštěvou zkontrolovat otevírací dobu a ceny vstupného na webových stránkách jednotlivých koupališť. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv koupaliště, přeji vám krásné a osvěžující chvíle na Šumavě!

Co je to veterán?

Slovo „veterán“ má dvojí význam, a oba jsou fascinující pro cestovatele, jako jsem já. V kontextu vojenství označuje veterána vysloužilého nebo zkušeného vojáka, účastníka historických bitev, zkrátka válečného vysloužilce. Setkal jsem se s mnoha z nich během svých cest, jejich příběhy jsou plné síly, odhodlání a často i hořké zkušenosti. Návštěva vojenských muzeí a památníků mi vždy umožnila hlubší pochopení jejich životních příběhů a dopadu konfliktů na lidské osudy. Mnoho památek a muzeí je věnováno právě těmto statečným lidem a stojí za to je navštívit.

Druhý, neméně zajímavý význam, se týká veteránů na kolech. Tady mluvíme o vozidlech starších než 30 let, jež se pyšní výborným technickým stavem a zachovalostí originálních součástek, případně historickými úpravami. Mnoho starých automobilů, motorek a dokonce i lodí jsem viděl během cest po světě. Jsou to fascinující kousky historie, které vyprávějí příběh o technologickém vývoji a lidské vynalézavosti. Některé z nich se staly symbolem dané éry, jiné zase unikátními exponáty na autosalonu veteránů. Sledování těchto veteránů na cestách, třeba na historických závodech, je nezapomenutelným zážitkem. Stojí za zmínku, že udržování veteránů v perfektním stavu vyžaduje značné úsilí, odborné znalosti a lásku k detailu. Obdivuji lidi, kteří se o to s takovou vášní starají.

Kdy jsou nejlevnější motorky?

Nejlevnější motorky seženeš v zimě, ideálně v období, kdy je pořádný mráz, sníh po kolena a vyhlídky na jaro mizerné. To prodávající často spěchají s prodejem, aby uhradili různé výdaje – třeba výbavu na zimní sporty, opravy auta, nebo i méně příjemné záležitosti jako alimenty. Využij toho! Ale pozor, v takovém počasí si pořádně prohlédni stroj, ideálně s někým zkušeným, kdo se vyzná v mechanice. Mrkni na stav baterie (v zimě se rychleji vybíjí), na stav pneumatik (pozor na popraskání od mrazu) a na případnou korozi. Nepodceňuj ani důkladnou prohlídku všech kabelů a spojů – vlhko a mráz jim nedělají dobře. V zimě se někdy dají sehnat i výhodné slevy na zimní motorkářskou výbavu, takže si můžeš udělat radost i mimo sezonu. Nezapomeň na důkladné promazání všech pohyblivých částí před první jarní vyjížďkou. A pokud jsi zkušený, můžeš využít zimních měsíců k opravám a údržbě vlastního stroje. Všeobecně pak nejlepší čas koupě je hned po sezóně, tedy na podzim, ale je tu větší konkurence.

Kdy začíná moto sezóna?

Motocyklová sezóna se oficiálně rozjíždí s kalendářem MotoGP, avšak skutečný začátek závisí na počasí a individuálních preferencích. Kalendář MotoGP 2024 uvádí první závod v Kataru 10. března, což je tradiční start sezóny. Nicméně zkušenost z cest po desítkách zemí mi ukázala, že jezdci po celém světě začínají jezdit mnohem dříve, jakmile se zlepší počasí. Například v jižní Evropě se sezóna rozjíždí už v únoru, zatímco v severnějších oblastech, jako je například Skandinávie, se čeká až do dubna, nebo dokonce května.

Termíny závodů MotoGP, jako je například Grand Prix Německa 7. července, Velké Británie 4. srpna a Rakouska 18. srpna, slouží jako skvělé orientační body. Nicméně, mimo hlavní závody existuje celá řada regionálních a národních soutěží, které probíhají po celou sezónu. Pro plnohodnotné prožití motocyklové sezóny doporučuji sledovat nejen MotoGP, ale i tyto lokální události, které často nabízejí nezapomenutelnou atmosféru a kontakt s místní kulturou. Například, italské okruhy v jarních měsících jsou fascinující zážitkem, stejně jako závody v horských oblastech Alp, kde se snoubí adrenalinová jízda s nádhernými výhledy. Nezapomínejte na důležitost správné výbavy a dodržování bezpečnostních předpisů bez ohledu na to, kde jezdíte.

Co je apex zatacky?

Apex zatáčky, neboli její vrchol, je kritický bod, který jsem pozoroval na závodních okruzích od Monzy po Suzuka. Je to přesně ten moment, kdy vaše vozidlo dosahuje nejmenší vzdálenosti od vnitřní strany zatáčky. Zde je klíč: Tohle není jen teoretický bod – je to místo, kde byste měli být již hotovi s brzděním a začít plynule akcelerovat. Záleží samozřejmě na typu zatáčky a stylu jízdy, ale obecně platí, že čím později projdeme apexem, tím efektivnější bude náš průjezd.

Volba apexu je čistě na vás. Zkušený řidič si ho vybere podle stopy, kterou si zvolí – a to se liší v závislosti na adhezi pneumatik, typu vozu a samozřejmě i na počasí. V dešti bude apex o něco dále od ideální stopy, než na suché trati. Pozoruji, že mnoho řidičů, i zkušených, má tendenci brát apex příliš brzy. To vede k zbytečné ztrátě rychlosti a nutnosti agresivnějšího projití zatáčkou. Optimální projití apexem je umění. Je to o citlivosti, o pochopení vozu a o perfektním načasování.

Na závěr je potřeba zdůraznit: apex není pevný bod, ale spíše oblast. Důležité je pocit, ne přesné měření. Zkušenost z různých tratí a podmínek vás naučí intuitivně najít ten správný okamžik k akceleraci po projití apexu.

Jak najíždět do zatáčky?

Zatáčku najíždějte co nejvíce vlevo, ale vždycky v rámci svého jízdního pruhu. To vám umožní ideální průjezd zatáčkou, podobně jako by se řídilo zkušenosti závodních jezdců z Monza, Spa-Francorchamps nebo Nürburgringu. Představte si pomyslnou ideální stopu – tu nejrychlejší linii skrz zatáčku – a snažte se ji co nejvíce dodržovat. Je to klíč k plynulé jízdě a optimálnímu využití vozovky, ať už jedete v Alpách, na dálnici v Texasu, nebo v úzkých uličkách starého Říma.

Rychlost je klíčová. Nečekejte na poslední chvíli. Včasné podřazení a využití brzdného účinku motoru je mnohem efektivnější a bezpečnější než prudké brždění těsně před zatáčkou. Představte si to jako elegantní tanec s autem – plynulé a kontrolované pohyby jsou daleko lepší než hektické manévry. Zkušení řidiči z celého světa to potvrzují – prevence je vždycky lepší než řešení krize.

Praktické tipy pro bezpečné projíždění zatáček:

  • Předvídejte: Dívejte se dopředu a anticipačně přizpůsobte svou rychlost a trajektorii.
  • Pozor na povrch vozovky: Mokrý, zledovatělý, nebo štěrkový povrch vyžaduje opatrnější přístup a nižší rychlost.
  • Zkontrolujte slepá místa: Před vjezdem do zatáčky se ujistěte, že nemáte v mrtvém úhlu žádné překážky.
  • Udržujte bezpečný odstup: Vždycky udržujte dostatečný odstup od auta před vámi, abyste měli dostatek prostoru pro reakci.

Dodržování těchto zásad vám pomůže k bezpečné a efektivní jízdě v zatáčkách, ať už se nacházíte kdekoli na světě.

Kam na Šumavě na motorce?

Šumava, ráj pro motorkáře! Absolutní povinností je návštěva Moto muzea v Kašperských Horách, kde se nacházejí skutečné světové unikáty. Doporučuji si předem zkontrolovat otevírací dobu a případné výstavy.

Pekelné doly však nabízejí něco zcela výjimečného – jedinečnou motorkářskou jeskyni! Je to skutečně nezapomenutelný zážitek, projížďka až k baru přímo na motorce. Doporučuji si vzít s sebou dobrou bundu, teplota v dolech je konstantně nízká. Nezapomeňte se informovat o aktuálních podmínkách a možných omezeních v dolech, například kvůli údržbě nebo vysoké návštěvnosti. Trasa do dolů je většinou dobře značená, ale i tak doporučuji navigaci, zejména pokud nejste s touto oblastí obeznámeni. Na místě je i malé občerstvení, ale větší zásoby jídla a pití je lepší mít s sebou.

Nejen Pekelné doly a Moto muzeum nabízejí zábavu, ale celá Šumava je protkána nádhernými, klikatými silnicemi ideálními pro motorkářské výlety. Plánujte trasy s ohledem na počasí a stav silnic – Šumava nabízí i náročnější úseky.

Kdy je pouť v Příbrami?

Prokopská pouť, největší a nejslavnější česká hornická pouť, se v Příbrami na Březových Horách uskuteční o víkendu 6. a 7. července 2024. Očekávejte bohatý program zahrnující tradiční pouťové atrakce, staročeské trhy s řemeslnými výrobky a místními specialitami, a to vše v malebném prostředí Březových Hor. Kromě toho se můžete těšit na poutavá kulturní vystoupení, kostýmované průvody s historickými odkazy na bohatou hornickou historii Příbrami a dobové scénky, které oživí atmosféru minulých časů. Doporučuji včasné rezervování ubytování, jelikož se jedná o mimořádně populární akci, která láká návštěvníky z celé České republiky i zahraničí. Příbram sama o sobě nabízí další zajímavá místa k návštěvě, jako například Příbramské muzeum, které detailně mapuje historii hornictví v regionu, nebo gotický chrám svaté Barbory. Pro snadnější orientaci v místě doporučuji využít mapy a místní turistické informační centrum. Nezapomeňte si vzít pohodlnou obuv, protože prohlídka celého areálu a okolí vyžaduje chůzi.

Tip pro cestovatele: Kombinujte pouť s výletem do okolních památek, jako je například zámek Žleby nebo Karlštejn.

Kde se dívat na MotoGP?

Chcete sledovat MotoGP? Zápasy z kalendáře MotoGP vysílá Nova Sport, přesněji Nova Sport 6, ale jedná se o placenou televizi. Zde se ale otevírá prostor pro alternativu pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Tip pro cestovatele: Pokud se nacházíte mimo Českou republiku a nemáte přístup k Nova Sport, nepropadejte panice! Kvalifikace, sprinty i samotné závody jsou dostupné zdarma na TV Tipsport. To je perfektní pro sledování závodů během vašich dobrodružství, ať už jste kdekoli na světě s internetovým připojením.

Doporučení pro fanoušky MotoGP:

  • Před cestou si ověřte dostupnost TV Tipsport ve vaší cílové zemi. Kvalita streamu se může lišit v závislosti na síle internetového signálu.
  • Plánujte si sledování závodů s ohledem na časové pásmo. Rozdíl mezi českým časem a časem v destinaci může být značný.
  • Mějte po ruce záložní plán. Ne vždy je internetové připojení spolehlivé. Stáhněte si podcasty o MotoGP, abyste si udrželi kontakt s děním i offline.

Nezapomeňte, že sledování MotoGP může být skvělým doplňkem k vašim cestovním zážitkům. Ať už sledujete závody v pohodlí vašeho hotelu, nebo v místní hospůdce s ostatními fanoušky, zažijte atmosféru MotoGP naplno!

Kdy je nejlepší kupovat motorku?

Otázka nejlepšího času na koupi motorky je komplexní. Neexistuje univerzální odpověď, protože každý stroj je unikátní a svými vlastnostmi, stáří, a stavem se liší. Touha po novém stroji je silná, obzvlášť v motoristickém světě.

Tradičně se ale podzim jeví jako ideální období pro nákup. Trh se na podzim zaplaví nabídkou a ceny, zejména u nových motocyklů, klesají. Můj vlastní zkušenosti z cest po světě mi to potvrzují. Po sezóně prodejci usilují o uvolnění skladových zásob pro nadcházející modely.

Proč právě podzim?

  • Široká nabídka: Prodejci se snaží prodat zbývající modely z aktuálního ročníku.
  • Slevy a výhodnější ceny: Konkurence a snaha o likvidaci zásob vedou k atraktivnějším cenám.
  • Více času na prohlídku a vyjednávání: Menší nával zájemců umožňuje detailnější prohlídku a lepší vyjednávací pozici.

Při koupi ojeté motorky je třeba věnovat pozornost nejen ceně, ale i technickému stavu. Zvažte nákup motocyklu s kompletní servisní historií. Před koupí si nechte motocykl důkladně prohlédnout zkušeným mechanikem.

Na co si dát pozor:

  • Stav motocyklu: Důkladně zkontrolujte technický stav, opotřebení a případné vady.
  • Dokumentace: Vyžádejte si kompletní dokumentaci, včetně servisní knížky.
  • Cena: Porovnejte ceny s podobnými motocykly na trhu.
  • Pojištění: Před pořízením motocyklu si zjistěte náklady na pojištění.

Nezapomínejte, že i když podzim nabízí výhodné ceny, kvalitní motocykl je investice, která se vyplatí pouze s pečlivým výběrem a prověřením. Moje léta strávená na silnicích mi to jasně ukázala.

Kolik let musí mít veterán?

Kolik let musí mít auto, aby se považovalo za veterána? No, to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Obecně se za veterána, nebo také oldtimer, považuje vozidlo starší více než 30 let. Je to ale jen orientační číslo. Důležité je, že by mělo mít testování historického vozidla, nebo být registrováno na zvláštních registračních značkách pro historická vozidla. Tohle je klíčové, protože právě tento certifikát potvrzuje jeho historickou hodnotu a umožňuje mu využívat speciálních výhod, například nižších poplatků za pojištění nebo osvobození od některých poplatků.

Na mých cestách po Evropě jsem se setkal s různými přístupy. V některých zemích je hranice 25 let, jinde 35, a někde se dokonce posuzuje i technický stav a originalita vozu. Například v Itálii jsem viděl krásné Fiaty 500, které měly jen 20 let a přesto se pyšnily titulem veterána. V Německu je to zase poněkud striktnější. Takže je důležité si před cestou s veteránem ověřit místní legislativu, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Zejména pak při cestách za hranice se vyplatí si zjistit všechna potřebná povolení a certifikáty dopředu.

Kromě věku je podstatná i zachovalost a originalita vozidla. Čím lépe je veterán zachován a čím více originálních dílů obsahuje, tím cennější je. To se samozřejmě odráží i v jeho ceně. Všimněte si, že se ceny veteránů v posledních letech značně zvýšily, proto je důležité věnovat se jejich údržbě a opravám s patřičnou péčí. Investice do veterána je investicí do kousku historie, ale vyžaduje to i značné finanční prostředky a čas.

Kdy je pouť v Brtnici?

Pouť v Brtnici se koná tradičně, přesný termín však není v tomto sdělení uveden. Nicméně, v Brtnici se 31. srpna 2024 uskuteční 13. ročník Brtnického festivalu – BRTFEST 2024 od 13:00 v klášterní zahradě. Doporučuji navštívit nejen festival, ale i samotnou Brtnici, malebné městečko s bohatou historií a krásným klášterem. Klášterní zahrada nabízí příjemné prostředí pro relaxaci a prohlídku. V okolí Brtnice se nachází i další zajímavá místa, jako například Javořická vrchovina s příležitostmi k turistice a cykloturistice. Nezapomeňte si zkontrolovat aktuální informace o pouti na webových stránkách města nebo místních informačních centrech. BRTFEST nabízí pestrý program, takže si zde každý najde něco pro sebe.

Co je to dresing?

Dresink je studená zálivka, nejčastěji k salátům. V Černého gastronomickém slovníku je definován jako ochucovadlo zeleninových, ovocných či kombinovaných salátů. Jeho složení je velmi variabilní – od jednoduchých olejů a octom až po komplexní směsi s bylinkami, jogurtem, majonézou či sýrem. Typ dresinku ovlivňuje výrazně chuť a celkový dojem salátu. Například francouzský dresink je emulze oleje, octa a koření, zatímco italský se spoléhá na olivový olej, balzamikový ocet a bylinky. Při cestování po České republice a dalších zemích se setkáte s mnoha regionálními variacemi, často s využitím místních surovin. Je proto dobré ochutnat různé druhy a najít si svůj oblíbený. Kvalitní dresink dokáže i jednoduchý salát pozvednout na kulinářský zážitek.

Kde se jezdí MotoGP?

Otázka, kde se jezdí MotoGP, je poměrně široká. Před rokem 2002 se samozřejmě závody konaly na mnoha jiných místech, ale to je už spíše historie. Od roku 2002 se však na některých ikonických okruzích píše ta nejzajímavější kapitola MotoGP. Mám na mysli například Spielberg v Rakousku, s jeho nádhernou panoramatickou krajinou a náročnou tratí. Kromě úchvatných závodů se tam vyplatí prozkoumat i okolní Štýrsku, plnou malebných vesniček a hradů.

Pak je tu Assen v Nizozemí, legendární okruh s dlouhou historií, kde se prolíná vůně tulipánů a zvuk řvoucích motorek. Nezapomenutelný zážitek! Nedaleko se nachází krásné pobřeží, ideální na relax po adrenalinu závodů.

Německo reprezentuje Sachsenring, technicky náročný okruh v srdci Saska. Pokud se sem vydáte, určitě si udělejte čas na prozkoumání Drážďan s jejich barokní architekturou nebo nádherného Saského Švýcarska s úchvatnými skalními útvary.

Silverstone ve Velké Británii, proslulý nejen svými závody, ale i bohatou historií motorsportu. Okolí nabízí krásnou anglickou krajinu, ideální pro cykloturistiku či procházky.

Barcelona v Katalánsku, okruh s jedinečnou atmosférou a blízkostí moře. Kombinujte adrenalin závodů s návštěvou Gaudího architektury v Barceloně a kouzelnými plážemi Costa Brava.

A konečně Valencia, kde se tradičně koná závěrečný závod sezóny. Okruh Ricardo Tormo je známý svou rychlostí a náročností. Valencia sama o sobě nabízí skvělé pláže, historické centrum a chutné paella.

Každý z těchto okruhů nabízí nejen skvělé závody, ale i nezapomenutelný zážitek z cestování. Doporučuji naplánovat si cestu s dostatečným předstihem a prozkoumat i širší okolí, abyste si užili vše, co daná oblast nabízí. Jedná se o skutečné klenoty motocyklového světa a zároveň o ideální cíl pro vaše cestování.

Scroll to Top