Kdy jsou nejlevnější letenky do Paříže?

Nejlevnější letenky do Paříže? To je otázka, na kterou vám neřeknu přesné datum, ale spíš vám prozradím, jak na ně chytit. Zkušenost mi říká, že nejlepší šance na akční ceny je v zimním období. Vyhněte se letním prázdninám – tam se ceny šplhají do závratných výšek. Na rozdíl od jiných destinací je ale v Paříži poměrně slušná šance na levné víkendové lety, sledujte nabídky ČSA a Transavie.

A teď k tomu nejdůležitějšímu – rezervujte si let s dostatečným předstihem! Čtyři až pět měsíců dopředu není vůbec přehnané, spíš naopak. Čím dříve, tím větší šance na tu nejlepší cenu. Nečekejte na poslední chvíli, tam už budete platit mnohem víc.

Nepodceňujte ani různé vyhledávače letenek. Ne vždycky vám ukážou úplně všechno, proto je dobré proklikat se jimi několika. Porovnejte si ceny a podmínky. Někdy se vyplatí i let s přestupem, pokud vám ušetří slušnou částku. Nebojte se experimentovat s letišti – třeba je levnější letět na jedno z menších letišť v okolí Paříže a pak se dostat do centra městskou dopravou.

A ještě jedna rada na závěr: buďte flexibilní s daty. Pokud to jen trochu jde, posuňte si termín o den nebo dva – i taková drobnost může znamenat značnou úsporu.

Jak se dostat z letiště Paříž do centra?

Z letiště Charles de Gaulle do centra Paříže se nejlépe dostanete vlakem RER B. Je to rychlé, pohodlné a relativně levné. Záleží ovšem na vašem terminálu:

  • Terminály 2A, 2D, 2E a 2F: K vlakové stanici RER B dojdete pěšky za cca 6 minut. Dobře značené cesty vás tam bez problémů dovedou.
  • Terminály 2B a 2C: Pěšky je to sice cca 12 minut, ale existuje bezplatný letištní autobus CDGVAL, který vás k RER B dopraví. Frekvence je sice 10 minut, a zastávky nejsou zrovna nejlépe značené, takže raději započítejte rezervu času. Doporučuji pěší chůzi, pokud nemáte moc zavazadel.
  • Terminál 2G: Nejdříve pěšky (6 minut) k terminálu 2F a odtud bezplatným autobusem CDGVAL k RER B. Opět, počítejte s delší dobou cestování.

Důležité poznámky:

  • Lístek na RER B si kupte předem v automatech na letišti – ušetříte čas a fronty. Můžete si koupit i jednodenní jízdenku Navigo Découverte, pokud budete v Paříži déle než jeden den.
  • Vlak RER B jezdí poměrně často, takže s čekáním na spoj by neměl být problém. Vlakem se dostanete na několik centrálních stanic v Paříži (např. Gare du Nord, Chatelet-Les Halles).
  • Vzhledem k hustotě provozu v Paříži počítejte s rezervou času při cestě vlakem do centra.

Kdy je nejlepší letět do Paříže?

Paříž, město lásky, světla a nespočtu památek, láká turisty celoročně. Ale kdy je ten skutečně nejlepší čas na návštěvu? Zkušený cestovatel vám řekne, že ideální termíny se pohybují od dubna do června a od září do listopadu. V těchto měsících se vyhnete největším návalům turistů a zároveň si užijete příjemné teploty. Letní měsíce jsou sice teplé, ale i přeplněné a ceny bývají vyšší.

Duben a květen nabízejí rozkvétající zahrady a parky, ideální pro romantické procházky. Září a říjen zase slibují kouzlo podzimních barev a klidnější atmosféru. Listopad může být chladnější, ale i romantičtější s prvním sněhem, který občas Paříž zasype.

Chcete-li se vyhnout dešti, zvažte cestu v červnu nebo září, které obecně nabízejí nejstabilnější počasí. Pokud plánujete výlet za kulturou a chcete se vyhnout frontám, vyplatí se rezervovat si vstupenky online s předstihem.

A co lyžování? Pro milovníky zimních sportů je ideální čas od prosince do začátku dubna, kdy se v okolních horských oblastech otevírají lyžařská střediska. Kombinace lyžování a prohlídky Paříže nabízí nezapomenutelný zážitek.

Kdy Němci obsadili Paříž?

Německá okupace Paříže trvala od 14. června 1940 do 25. srpna 1944. Po kapitulaci Francie vstoupila německá vojska do města bez boje. Během okupace byl Paříž pod přísnou kontrolou nacistické správy, což se projevilo cenzurou, omezováním svobody a pronásledováním Židů a dalších odpůrců režimu. Mnoho historických památek a budov utrpělo poškození, ačkoliv se Němci snažili zachovat vzhled města pro propagandistické účely. Prohlídka míst, spojených s obdobím okupace, jako je například Musée de la Libération de Paris – Musée du Général Leclerc – Musée Jean Moulin, nabízí vhled do této temné kapitoly pařížské historie. Zajímavé je také navštívit památníky a místa spojená s odbojem a osvobozením Paříže. 25. srpna 1944 osvobodila Paříž 2. obrněná divize americké armády po pouličních bojích a kapitulaci německé posádky. Toto datum se každoročně slaví jako den osvobození Paříže.

Kolik stojí ubytování v Paříži?

Ubytování v Paříži se značně liší cenou, záleží na lokalitě a termínu. Průměrná cena tříhvězdičkového hotelu se pohybuje kolem 4836 Kč za noc, což je poměrně vysoká cena. Naleznete však i levnější varianty, nejlevnější tříhvězdičkový hotel, co jsem našel, stál 1224 Kč za noc, ale to je spíše výjimka a často se jedná o menší hotely dále od centra. Doporučuji hledat ubytování v předměstích, kde ceny bývají nižší, ale je potřeba počítat s delší dobou cesty do centra. Alternativou k hotelům jsou apartmány přes Airbnb nebo Booking.com, které mohou být cenově výhodnější, obzvláště pro větší skupiny. Při rezervaci s dostatečným předstihem lze ušetřit značné peníze. Nezapomeňte zvážit i náklady na dopravu do centra a dostupnost atrakcí.

Na co si dát pozor v Paříži?

Bezpečnost v Paříži? Nic extra, podobná jako v jiných velkých evropských městech. Zloději kapsářů jsou ale aktivní, hlavně v přeplněných místech – metro, letiště, turistické atrakce. Hlídejte si svoje věci! Peníze a doklady raději schovejte.

Jako aktivní turista bych doporučil:

  • Dobré boty! Paříž se nejlépe pozná pěšky, a to znamená hodně chůze po dlažbě.
  • Navigaci offline. Mobilní data mohou být drahá a v metru slabý signál.
  • Cyklojízdu. Vélib’ (pařížský systém sdílených kol) je skvělý způsob, jak se rychleji dostat z bodu A do bodu B a prozkoumat skryté uličky.
  • Rezervace. Na Eiffelovku, Louvre a další populární místa si vstupenky rezervujte předem, abyste se vyhnuli dlouhým frontám.

Další tipy:

  • Naučte se pár základních francouzských frází. Usnadní to komunikaci a místní ocení snahu.
  • Využijte městskou hromadnou dopravu. Metro je efektivní a levné.
  • Prozkoumejte méně známé čtvrti. Paříž nabízí mnohem více než jen Eiffelovku a Louvre.
  • Dejte si pozor na cyklisty. Jsou rychlí a občas trochu neohleduplní.

V jaké dny jsou nejlevnější letenky?

Nejlevnější letenky se nejčastěji podaří ulovit v úterý, středu a sobotu. Tyto dny jsou pro aerolinky méně vytížené, a proto snižují ceny. Naopak pátek a neděle, stejně jako svátky a dny s konáním významných akcí v dané destinaci, jsou drahé. Zkušený cestovatel ví, že klíčem k úsporám je flexibilita. Nevázejte se striktně k víkendu – posunutí odletu o jeden den může znamenat úsporu stovek korun. Využívejte také vyhledávače letů s nastavením širokého rozmezí dat a sledujte ceny v delším časovém horizontu. Ceny se totiž mění dynamickým způsobem a s předstihem se často dají objevit skryté slevy. Nepodceňujte ani kombinaci letišť – letenky na menší letiště v okolí cílové destinace bývají levnější. A nezapomeňte, že i čas letu hraje roli. Ranní a noční lety jsou často levnější než ty dopolední a odpolední.

Někdy se vyplatí i koukat po letenkách do blízkých měst a následně se dopravit vlakem nebo autobusem na konečné místo pobytu. Sledování cen v průběhu delšího časového úseku vám umožní využít cenové propady, které se čas od času objevují. Důležitá je i rezervace s dostatečným předstihem, ale pozor, příliš brzy rezervované letenky také nemusí být vždy nejlevnější.

Na jaké letiště do Paříže?

Do Paříže se dá letět na tři letiště: Charles de Gaulle (CDG) – největší a nejrušnější, s třemi terminály a výbornou dopravní dostupností do města (RER B, Roissybus); Orly (ORY) – menší, ale taky dobře napojené na Paříž (Orlyval, RER B); a Beauvais-Tillé (BVA) – leží 85 km severně od Paříže, takže je potřeba počítat s delší dobou transferu autobusem. CDG je ideální pro rychlé spojení s centrem, Orly je výhodnější, pokud se ubytujete na jihu Paříže. Beauvais je nejlevnější varianta, ale časově náročnější. Zvažte, co je pro vás prioritou: čas, cena, nebo blízkost vašeho ubytování. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety z většiny evropských měst, nehledejte jen Air France, prozkoumejte i nízkonákladové alternativy pro ušetření peněz. Při výběru letiště se zaměřte na spojení s vaším ubytováním a na délku transferu, aby vám zbytečně neubíralo čas na prohlídku Paříže.

Kolik dní v Paříži?

Délka pobytu v Paříži závisí samozřejmě na vašich prioritách a tempu. Čtyři až pět dní je dobrý základ pro první seznámení s městem. S trochou plánování stihnete ikonické památky jako Eiffelovu věž, Louvre, Sacré-Cœur a Versailles.

Tip pro efektivní cestování: Zakupte si Paris Pass – ušetříte na vstupném do mnoha muzeí a památek a získáte neomezený přístup k MHD.

Co byste neměli minout:

  • Procházka po Sejně: Romantická plavba lodí nabízí úchvatné výhledy na město.
  • Latinská čtvrť: Pulzující studentská čtvrť s kavárnami a knihkupectvími.
  • Montmartre: Okouzlující kopec s bazilikou Sacré-Cœur a uměleckou atmosférou. Pozor na kapsáře!
  • Muzeum d’Orsay: Umění impresionismu a post-impresionismu v krásném prostředí bývalého nádraží.

Plánujete-li delší pobyt (týden a více):

  • Prozkoumejte méně známé čtvrti, jako například Marais s jeho historickými uličkami a butikami.
  • Navštivte menší muzea a galerie, zaměřte se na své zájmy – od módy po vědu.
  • Vydejte se na jednodenní výlet do Giverny, kde žil Claude Monet.
  • Věnujte čas ochutnávání místních specialit – od croissanty po ústřice.

Nepodceňujte dopravu: Paříž je rozlehlé město. Metro je nejrychlejší způsob dopravy, ale v špičce může být přeplněné. Pro kratší vzdálenosti je skvělá procházka.

Kdy je nejhezčí Paříž?

Nejlepší čas pro návštěvu Paříže? Zkušený cestovatel vám řekne: jaro a podzim. Jarní Paříž sice slibuje romantiku, ale rozkvetlé město si představujte s mírnou rezervou. Zatímco v parcích a ulicích narazíte na květiny, není to exploze barev, jak by si mnozí představovali. Květen navíc bývá v regionu deštivý, takže je potřeba počítat s nepřízní počasí. Podzim naopak nabízí nádherné barvy, klidnější atmosféru než v letních měsících a příjemnější teploty ideální pro procházky po městě a návštěvu muzeí. Vyhněte se vrcholu turistické sezóny v létě – Paříž je přeplněná a horko může znepříjemnit prohlídku památek. Zvažte i čas konání kulturních akcí – podzim nabízí například vinobraní a různé festivaly. Pro milovníky vánočních trhů je ideální prosinec, ačkoliv je nutné počítat s nižšími teplotami a případným sněhem.

Nezapomeňte, že i mimo hlavní sezónu můžete narazit na větší davy, zvláště během víkendů a státních svátků. Před cestou se proto vyplatí prostudovat kalendář akcí a zvážit i možnost návštěvy méně známých částí Paříže.

Kdy je v Paříži nejméně turistů?

Únor je ideální čas pro Paříž, pokud preferujete aktivní poznávání bez davů. Méně turistů znamená rychlejší prohlídky památek a větší šanci na spontánní objevování skrytých koutů. Nízké ceny ubytování a letenek jsou dalším plusem. Využijte to k prozkoumání méně známých čtvrtí, jako je Marais s jeho butikami a kavárnami, nebo Montmartre s jeho bohémským duchem a úchvatnými výhledy. Projděte se podél Seiny, využijte půjčovnu kol a projeďte se po městě, nebo se vydejte na výlet do blízkých Versailles. Ačkoliv je počasí chladnější, mnoho muzeí nabízí skvělé vnitřní prostory a expozice, které si tak v klidu prohlédnete. Nezapomínejte na teplé oblečení a dobrou obuv – prozkoumávání Paříže vyžaduje hodně chůze!

Co si přivézt z Paříže?

Z Paříže si přivezte především suvenýry, ale ne ty typické kýčovité. Zaměřte se na něco originálního – třeba krásnou knihu s fotografiemi Paříže, malou sošku Eiffelovky od neznámého umělce z blešího trhu, nebo stylový šátek z kvalitního materiálu. Paříž je proslulá svými parfémy, a tak neváhejte navštívit některou z tradičních parfumerií a pořídit si vzorek nebo malou lahvičku pro sebe, či jako dárek. Nezapomeňte ochutnat a nakoupit francouzské sýry a víno – v obchodech najdete široký výběr, ale i na trzích objevíte unikátní kousky. Pro milovníky sladkého je Fauchon povinnou zastávkou – luxusní čokoláda je neodolatelná. Pokud hledáte něco netradičního, zkuste vyhledat výrobce krajky – najdete tam nádherné kusy s tradicí. Olivy a olivový olej sice nejsou typicky pařížské, ale v obchodech s delikatesami najdete kvalitní výběr z Provence. Nakonec, klasické obchody se suvenýry vám nabídnou širokou škálu drobností, ale raději se zaměřte na ty méně turistické lokality, abyste našli originálnější produkty.

Tip: Využijte čas a prozkoumejte menší obchůdky a butiky mimo hlavní turistické trasy. Tam objevíte skutečné poklady Paříže, které si budete pamatovat mnohem déle než Eiffelovu věž z obrázku na tričku.

Co se nesmí ve Francii?

Plánujete výlet do Francie? Pak si dejte pozor na tohle:

Zakázaný dovoz:

  • Materiály s pedofilní tématikou – to je samozřejmé, ale raději to zdůrazňuji, ať se vyhnete problémům.
  • Produkty obsahující nebezpečné látky – vždy si zkontrolujte složení vybavení, především pokud jde o chemikálie pro turistiku. Mnoho repelentů proti hmyzu například není ve Francii povoleno.
  • Narkotika a psychotropní látky – tohle je jasné. Ani malé množství vám může způsobit velké potíže.
  • Kojenecké lahve s bisfenolem A – pokud cestujete s miminkem, dbejte na to, abyste měli lahve z bezpečných materiálů.
  • Výrobky obsahující azbest – starší turistické vybavení by mohlo obsahovat azbest. Vyhněte se tomu.

A pozor na psy!

  • Dovoz některých bojových plemen psů je ve Francii zakázán. Před cestou si ověřte, zda váš pes patří mezi povolené plemena. Neznalost zákona neomlouvá.

Tip pro aktivní turisty: Nezapomeňte si zkontrolovat i aktuální předpisy ohledně dovozu sportovního vybavení (např. zbraně na lov, některé druhy nožů). Vždy je lepší být v obraze a vyhnout se nepříjemnostem.

Kam v Paříži nechodit?

Paříž, město romantiky a zároveň past na neopatrné turisty! Chcete-li si užít aktivní dovolenou bez zbytečných problémů, vyhněte se:

  • Kapesním zlodějům: V přeplněných turistických zónách, jako je okolí Eiffelovky, Louvru nebo metra, buďte maximálně ostražití. Batoh noste vpředu, peněženku v přední kapse a nenechávejte cennosti na očích. Naučte se základní francouzské fráze pro případ problémů.
  • Podvodníkům: Nikdy nepodepisujte nic, co nerozumíte. Mnoho podvodníků se zaměřuje na turisty s nabídkami “výhodných” smluv, podpisů peticí apod. Buďte nedůvěřiví a raději se zeptáte místního.
  • Přepáleným cenám: Voda z pouličních automatů je mnohem dražší než v obchodech. Stejně tak se vyhněte přepáleným cenám suvenýrů od pouličních prodejců – zvláště “nesmrtelných” prodejců Eiffelovek. Většinou se jedná o nekvalitní zboží za několikanásobnou cenu.
  • “Nevinným” nabídkám: Většina lidí s nabídkami typu “našel jsem prstýnek a daruji vám růži” má za cíl jen odlákat vaši pozornost, zatímco vám kolegové kradou věci. Nevěřte falešným laskavostem.

Tipy pro aktivní turisty:

  • Využijte systém Vélib’ (městská kola) k prozkoumání města. Je to skvělý způsob, jak se dostat do méně turistických částí Paříže a ušetřit peníze za taxi nebo metro.
  • Plánujte trasy předem a využívejte mapy offline. Ušetříte si tak čas a nervy hledáním místa.
  • Vyzkoušejte běh podél Seiny – úžasný zážitek s výhledem na ikonické památky.
  • Využijte turistických tras a map, které vedou k méně známým, ale stejně krásným místům.

Varování: Dávejte si pozor na “bavlnkáře”, prodávající skořápky a další podivné pouliční “úkazy”. Jsou to často pouliční umělci, ale někteří se snaží jen o peníze a mohou být agresivní.

Kdy byvají slevy na letenky?

Nejlepší čas na koupi letenek je obecně 6 až 8 týdnů před odletem, ale to je jen hrubé pravidlo. Moje zkušenosti z desítek procestovaných zemí ukazují, že ideální den v týdnu je úterý nebo středa. Sobota se také často objevuje mezi nejlevnějšími dny, ale to závisí na konkrétní destinaci a letecké společnosti. Cena se může lišit i v závislosti na ročním období – mimo sezónu pochopitelně najdete levnější letenky. Vždy sledujte více leteckých společností a porovnávejte ceny, protože ceny se mezi nimi značně liší. Nepodceňujte ani flexibilitu termínů – posunutí o den nebo dva může vést k výrazné úspoře. A nezapomeňte na skryté poplatky – vždy si pečlivě prověřte celkovou cenu včetně poplatků za odbavení, zavazadla a výběr sedadla. Pro efektivní hledání letenek doporučuji využívat metavyhledávače, které porovnávají nabídky různých leteckých společností najednou.

Některé letecké společnosti také nabízejí speciální slevy pro studenty, seniory nebo členy věrnostních programů. Využijte všech dostupných slev a sledujte nabídky na webových stránkách leteckých společností a v newsletterech. Nebojte se experimentovat s různými letišti v okolí vašeho bydliště – někdy se vyplatí cestovat o kousek dál, abyste ušetřili na letenkách.

A nakonec, nejdůležitější rada: buďte trpěliví a vytrvalí! Hledání nejlevnějších letenek vyžaduje čas a úsilí, ale výsledná úspora stojí za to.

Kdy jsou nejlevnější zájezdy?

Nejlevnější zájezdy najdete mimo hlavní sezónu. Květen, červen a září jsou ideální pro dovolenou u moře v Evropě – ceny jsou nižší a davy menší. Z vlastní zkušenosti vím, že i v červnu se dá užít krásného počasí a klidnějších pláží než v červenci či srpnu.

Pokud toužíte po exotice, zaměřte se na leden až březen. Thajsko, Karibik – to jsou destinace, kde se v těchto měsících dají najít opravdové perly za skvělé ceny. Počítejte ovšem s případným deštěm, který je v některých oblastech běžný.

Další tipy pro ušetření:

  • Brzká rezervace: Čím dříve si zájezd zarezervujete, tím větší šanci máte na nižší ceny.
  • Flexibilita termínu: Pokud nejste vázáni konkrétním datumem, máte mnohem větší výběr a šanci na nižší cenu.
  • Alternativní destinace: Zaměřte se na méně známé, ale stejně krásné destinace. Často nabízejí podobnou kvalitu za nižší cenu.
  • Sledování cen: Využívejte srovnávače cen a sledujte vývoj cen zájezdů. Ceny se mohou měnit v závislosti na poptávce.

Nezapomínejte, že cena zájezdu se odvíjí i od typu ubytování a služeb, které si vyberete. All inclusive sice zní lákavě, ale často bývá dražší než varianta s polopenzí nebo jen snídaní. Zvažte, co pro vás je důležité a co si můžete dovolit.

  • Zkuste last minute nabídky: I když s nimi je spojeno riziko, dají se najít skutečné skvosty za pár korun.

Jak nejlépe cestovat do Paříže?

Nejrychlejší a nejpohodlnější cesta do Paříže je bezesporu letadlem. Paříž disponuje třemi mezinárodními letišti: Charles de Gaulle (CDG), Orly (ORY) a Le Bourget (LBG). CDG je největší a nejrušnější, s nejširší nabídkou leteckých společností a spojení z celého světa. Orly se zaměřuje spíše na vnitroevropské lety a lety s nízkonákladovými aeroliniemi. Le Bourget je menší a slouží převážně pro soukromé lety.

Doprava z letiště do centra:

  • RER B: Rychlá a pohodlná železniční linka spojující CDG s centrem Paříže (stanice Gare du Nord). Doporučuji si před cestou zjistit aktuální jízdní řád a případné výluky.
  • Roissybus: Přímá autobusová linka z CDG na stanici Opéra.
  • Taxi: Rychlé, ale drahé řešení. Doporučuji si předem zarezervovat taxi nebo využít oficiální taxislužbu na letišti, abyste se vyhnuli přeplatkům.
  • Orlyval a RER B: Z letiště Orly se dostanete metrem Orlyval na stanici Antony, kde se napojíte na RER B do centra Paříže.

Alternativní způsoby dopravy:

  • Vlak: Pokud cestujete z blízkého okolí, vlak může být dobrou volbou. Spojení do Paříže je skvěle propracované, ale cesta může být delší než letecky.
  • Autobus: Nízkonákladová varianta, ale cesta trvá dlouho a je méně komfortní. Vhodné spíše pro ty, kteří chtějí ušetřit a nemají časový limit.
  • Auto: Možnost pro větší skupiny a ty, kteří chtějí prozkoumat i okolí Paříže. Parkování v centru města je drahé a náročné.

Tip: Před cestou si vždy ověřte aktuální jízdní řády a ceny dopravy, abyste si mohli vybrat optimální variantu pro vaše potřeby.

Kolik stojí vstupenka na Eiffelovu věž?

Cena vstupenky na Eiffelovu věž není pevná a záleží na několika faktorech. Chcete-li ušetřit, zvažte, kam až chcete vystoupat a jakým způsobem.

Možnosti a ceny:

  • Schody: Nejlevnější varianta je výstup po schodech na první a druhou úroveň. Pro dospělého to vyjde na 10,70 €. Počítejte ale s tím, že je to náročnější a schody mohou být přeplněné.
  • Výtah na 2. patro: Výtah je pohodlnější, ale dražší. Cena se liší podle věkové kategorie.
  • Výtah na vrchol: Nejdražší varianta, která vás vyveze až na vrchol Eiffelovy věže s úchvatným výhledem na Paříž. Cena se pohybuje okolo 27,00 € pro dospělé.

Tipy pro nákup vstupenek:

  • Kupujte vstupenky online předem: Vyhnete se dlouhým frontám a zajistíte si místo. Někdy je možné i online najít mírně levnější varianty.
  • Zvažte Paris Pass: Pokud plánujete navštívit více památek v Paříži, Paris Pass může být výhodnější. Vstup na Eiffelovu věž je často zahrnut.
  • Vyhněte se špičce: Největší davy bývají v hlavní sezóně a o víkendech. Plánujte návštěvu mimo tyto časy, abyste si ušetřili čekání.

Další informace: Na oficiálních webových stránkách Eiffelovy věže najdete aktuální ceník a další podrobnosti. Nezapomeňte si zkontrolovat, zda máte dostatek času na prohlídku a případně si naplánujte i návštěvu restaurace na věži.

Jak najit nejlevnější ubytování?

Hledáte nejlevnější ubytování? Zapomněte na nudné hotelové řetězce! Airbnb je pro dlouhodobější pobyty skvělé, ale pozor na poplatky za úklid. Booking.com je univerzální, ale ceny se liší v závislosti na sezóně a poptávce – často se vyplatí sledovat ceny několik dní. Hotellook.com je skvělý agregátor, porovnává nabídky z různých zdrojů. Hostelworld.com je jasná volba pro budget travelery, skvělé pro poznávání nových lidí. Agoda.com se zaměřuje spíše na Asii a nabízí často nečekaně výhodné nabídky. Couchsurfing.com je pro odvážné – zdarma, ale s osobním kontaktem a kulturou hostitele. Housesitting je pro trpělivé, získáte zdarma ubytování výměnou za hlídání domu a zvířat. Nezapomeňte srovnávat ceny a číst recenze, a hlavně buďte flexibilní s daty – mimo sezónu a v týdnu bývá vše levnější. Tip: využijte anonymní režim prohlížeče, abyste se vyhnuli vyšším cenám založeným na vašich předchozích vyhledáváních.

Co dělat v Paříži zdarma?

Paříž zdarma? Žádný problém! Zapomeníte na nudné čekání ve frontách a objevíte město jako pravý dobrodruh. Louvre sice není zadarmo celý, ale vstup do některých částí a nádvoří je volný, a to už stojí za to! Projděte se pod skleněnou pyramidou, nasajte atmosféru a naplánujte si návrat s lístkem na placené expozice.

Musée d’Orsay nabízí úžasný výhled na Seinu a zdarma si prohlédnete nádhernou architekturu bývalého nádraží. Centre Pompidou je ikonické, moderní umění uvidíte zvenku, ale i vstup do některých prostor je bezplatný. Prozkoumejte jeho okolí, je to pulzující srdce Paříže!

Versailles? Ano, i tam se dá ušetřit! Zahrady zámku jsou přístupné zdarma (kromě určitých částí a fontán v provozu) a procházka po nich je sama o sobě zážitkem. Plánujte však cestu – je to rozsáhlý areál.

Notre-Dame je bohužel stále zavřená po požáru, ale i okolí katedrály a Île de la Cité nabízí krásné uličky k prozkoumání. Sacré-Coeur na Montmartre je úchvatný, výhled z kopce je nezapomenutelný a cesta tam pěšky přes malebné uličky s uměleckým duchem je dobrodružstvím sama o sobě.

Vítězný oblouk – z dálky je impozantní, procházkou po Champs-Élysées se k němu dostanete a můžete si ho prohlédnout ze všech stran. Nezapomeňte na piknik v parku!

Scroll to Top