Na co si dát pozor na djerbě?

Djerba je krásná, ale chce to opatrnost. Hlavně se vyhýbej velkým davům, zejména v pátek odpoledne a večer po modlitbě – to je fakt riziko. Večerní a noční cestování radši vynech.

Tipy pro aktivní turisty:

  • Prozkoumej ostrov na kole: Cyklistika je skvělý způsob, jak objevit skryté zátoky a vesničky mimo turistické trasy. Jen si dávej pozor na dopravu, která může být chaotická.
  • Potápění a šnorchlování: Mořské dno kolem Djerby skrývá překrásný podmořský svět. Vyber si organizovaný výlet s certifikovaným operátorem.
  • Windsurfing a kitesurfing: Východní pobřeží nabízí ideální podmínky pro vodní sporty. Najdeš tam spoustu půjčoven a škol.
  • Poušť: Vydej se na výlet do pouště – zážitek na celý život. Ideálně s místním průvodcem, který tě zavede na méně frekventovaná místa.

Důležité upozornění:

  • Vždy měj u sebe dostatek vody, zejména při aktivitách v poušti.
  • Používej opalovací krém s vysokým SPF faktorem.
  • Nauč se pár základních frází v arabštině – místní ocení snahu o komunikaci.
  • Informuj se o aktuálních bezpečnostních doporučeních před cestou a během pobytu.

Jak dlouho mohou trvat střevní potíže?

Trvání střevních potíží je vždycky loterie, zvlášť když cestujete. Z vlastní zkušenosti vím, že klasická “střevní chřipka” (virové onemocnění) obvykle trvá 1–7 dní. Ale pozor, to je jen orientační údaj. Délka závisí na spoustě faktorů – co přesně vám způsobuje nevolnost? Jedná se o vir, bakterie, parazity, nebo jste třeba něco špatně snědli?

Když jsem cestoval po jihovýchodní Asii, naučil jsem se, že rychlá reakce je klíčová. Čím dříve začnete s léčbou (doplnění tekutin, probiotika atd.), tím rychleji se dostanete zpátky do formy. Vždycky mám v cestovní lékárničce probiotika a rehydratační roztoky, to je základ.

Co dělat, když se problémy táhnou déle než týden? To už není sranda. Není to jen o pár průjmech, ale může to ukazovat na něco vážnějšího. Okamžitě vyhledejte lékaře! Na cestách to může být náročnější, ale vaše zdraví je priorita.

Tipy z mých cest:

  • Hygiena je alfa a omega: Před jídlem si důkladně umyjte ruce. Vyhýbejte se pochybným zdrojům potravin a vody (led v nápojích!).
  • Probiotika: Pomáhají obnovit střevní mikroflóru a urychlit hojení.
  • Rehydratace: Dehydratace je nebezpečnější než průjem samotný. Pijte dostatek tekutin – voda, elektrolytové roztoky.
  • Léky: Neberte si žádné léky bez konzultace s lékařem, ale opět, mít v cestovní lékárničce něco na průjem je dobrý nápad.
  • Prevence: Očkování proti břišnímu tyfu a hepatitidě A a B se vyplatí, pokud cestujete do rizikových oblastí.

Co může způsobit delší trvání potíží?

  • Bakteriální infekce: Vyžadují často antibiotickou léčbu.
  • Parazitární infekce: Léčba je specifická a vyžaduje odbornou pomoc.
  • Zánětlivé onemocnění střev: Chronická onemocnění vyžadující dlouhodobou léčbu.
  • Potravinové alergie nebo intolerance: Vyžadují dietní změny.

Nepodceňujte střevní potíže, ať už jste doma, nebo na cestách. Vždycky je lepší prevence a včasná pomoc.

Co je zakázáno v Tunisku?

Tunisko, země s fascinující historií a krásnou přírodou, má i svá specifická pravidla, která je nutné respektovat. Fotografování a natáčení je zde striktně omezeno, a to především v případě objektů s potenciálním strategickým významem. Zahrnuto je fotografování vládních budov, policejních a vojenských objektů, letišť, nádraží a dalších budov označených tuniskou vlajkou – mezi nimi prezidentský palác nebo národní televizní stanice. Zákaz se vztahuje i na mosty, důležité komunikační uzly a vše, co by mohlo být považováno za potenciální strategický cíl. Fotografování uniformovaných osob, včetně policejních hlídek, je rovněž zakázáno. Porušení těchto pravidel může vést k nepříjemnostem s místními úřady. Doporučuje se proto vždy postupovat obezřetně a v případě nejistoty se raději vyhnout fotografování v blízkosti zmíněných objektů. Nezapomeňte, že diskrétnost je při cestování po Tunisku klíčová, a to nejen v souvislosti s fotografováním.

Dále je důležité být si vědom obecných pravidel slušného chování, oblékání a respektování místních zvyklostí, které se v různých oblastech země mohou mírně lišit. Pro bezproblémovou dovolenou je vhodné předem nastudovat základní informace o tuniské kultuře a právním systému.

Kdy je průjem nebezpecny?

Průjem na cestách je nepříjemný, ale v některých případech i nebezpečný. Pět dní je kritická hranice. Pokud trvá déle, je nutné vyhledat lékařskou pomoc, obzvlášť pokud se objeví:

  • Horečky: Vysoká teplota může signalizovat vážnější infekci.
  • Zvracení: Dehydratace je při průjmu a zvracení velkým rizikem, zvláště v horkém podnebí. Doplňování tekutin je klíčové. Doporučuji elektrolytové roztoky, ne jen čistou vodu.
  • Krev ve stolici: To může naznačovat závažnější onemocnění, vyžadující okamžitou lékařskou pomoc.

Prevence je důležitá:

  • Pijte pouze balenou vodu nebo vodu převařenou.
  • Důkladně si myjte ruce po použití toalety a před jídlem.
  • Vyhýbejte se pochybným potravinám a surovému masu.
  • Mějte u sebe probiotika, mohou pomoci zkrátit délku průjmu.
  • Před cestou se informujte o doporučeném očkování a preventivních opatřeních v dané oblasti.

Dehydratace je při průjmu hlavním nebezpečím. Sledujte příjem tekutin a při silném průjmu a zvracení vyhledejte lékařskou pomoc co nejdříve.

Co se nesmí dělat v Tunisku?

Tunisko je fascinující země, ale i zde platí jistá pravidla. Fotografování vládních, policejních a vojenských objektů je přísně zakázáno. To zahrnuje nejen budovy označené tuniskou vlajkou – jako prezidentský palác, hlavní sídla HSP, či národní televizi – ale i nádraží a letiště. Stejně tak se vyhněte focení uniformovaných osob. Porušení tohoto pravidla může vést k nepříjemnostem.

Dále je důležité respektovat místní zvyklosti. Vstup do mešit v době modliteb je nevěřícím zakázán. Doporučuji se informovat o časech modliteb předem a chovat se s patřičnou úctou i mimo mešity. Tunisané jsou obecně velmi přátelští, ale ocení, když se budete snažit respektovat jejich kulturu a tradice. Oblékání by mělo být skromné, zejména při návštěvě náboženských míst.

Nezapomeňte na běžná bezpečnostní opatření, jako je ochrana osobních věcí před zloději a opatrnost při nočním cestování. Znalost alespoň základních frází v arabštině se vám bude hodit. A v neposlední řadě, ochutnejte místní speciality a užijte si kouzlo tuniské kultury!

Jak dlouho trvá průjem v Tunisku?

Délka průjmu v Tunisku se liší, ale obecně trvá několik dní. Podobně jako jinde, nejzranitelnější jsou děti, senioři a osoby s oslabenou imunitou. Inkubační doba je typicky 2-3 dny. Bez léčby se průjem obvykle vyřeší sám za pár dní, ale důležité je dodržovat pitný režim a doplňovat ztracené elektrolyty.

Prevence je klíčová:

  • Pijte pouze balenou vodu nebo vodu, kterou jste si sami převařili.
  • Vyhýbejte se ledu v nápojích.
  • Jezte pouze tepelně zpracované potraviny z důvěryhodných zdrojů.
  • Důkladně si myjte ruce, zejména před jídlem a po použití toalety.
  • Ovoce a zeleninu důkladně omyjte a ideálně oloupejte.

Pokud průjem přetrvává déle než několik dní, nebo je doprovázen vysokou horečkou, zvracením a dehydratací, vyhledejte lékařskou pomoc.

Užitečné rady:

  • S sebou si vezměte léky proti průjmu a rehydratační roztoky.
  • V lékárně v Tunisku seženete běžné léky proti průjmu bez receptu. Pro jistotu si ale předem ověřte jejich složení, abyste si je mohli vzít i vy.
  • V Tunisku je běžné používání hořkých solí – neváhejte se zeptat místních na doporučení.

Kolik peněz si vzít do Tunisu?

Do Tunisu si vezměte hotovost v eurech, případně dolarech, a směňujte postupně. 5000 tuniských dinárů (cca 1500 EUR) a více je nutné deklarovat při vstupu! Nedeklarace a následný vývoz hrozí konfiskací celé sumy a stejnou pokutou. Může to dopadnout i hůř. Pro běžný výlet na pár dní bohatě stačí menší obnos, který vám usnadní platby v hotovosti – karty se všude nepoužívají. V turistických centrech se dá platit kartou častěji než na odlehlejších místech. Vždy si nechte potvrzení o směně. Místní měna, tuniský dinár (TND), je stabilní, takže s výměnou nespěchejte a porovnejte kurzy na různých místech. Používejte malé bankovky a mince pro menší nákupy – usnadní vám to platby a sníží riziko podvodů. Pro větší nákupy je výhodnější platit kartou, ale raději si ověřte přijímání plateb předem.

Tip pro aktivní turisty: neberte si s sebou velké množství hotovosti na aktivity mimo turistická centra, zloději tam jsou více aktivní. Používejte cestovní peněženku a rozdělte si peníze na více míst. Pokud se chystáte na trekking do odlehlých oblastí, vezměte si dostatek hotovosti v místní měně, protože tam se karty nepoužívají.

Co nedělat v Tunisku?

Tunisko je krásná země, ale bezpečnost je vždy na prvním místě. Důsledně dodržujte pokyny tamních bezpečnostních sil – to je nejdůležitější rada, kterou vám můžu dát. Platí to po celém Tunisku, ne jen v turistických centrech.

Mějte vždy při sobě pas a další doklady. Ztráta pasu v zahraničí je nepříjemná komplikace, které se snadno vyhnete. Kopii pasu si uložte zvlášť od originálu, ideálně v cloudu.

Vyhýbejte se velkým shromážděním. I když se zdá vše v pořádku, situace se může rychle změnit. Raději si vychutnejte klidnější atmosféru menších kaváren nebo trhů.

Noční procházky raději omezte na minimum. Tunisko je v noci méně bezpečné než přes den. Pokud už musíte ven, jděte po dobře osvětlených a frekventovaných ulicích a v doprovodu.

Izolované oblasti navštěvujte jen s průvodcem, a to ideálně v organizované skupině. Nepodceňujte rizika, která s sebou nese cestování mimo turistické trasy. Dobře si naplánujte trasu a dejte vědět někomu, kam jdete a kdy se vrátíte.

Noční cesty autem jsou vysoce riskantní. Kvalita silnic může být proměnlivá a v noci je orientace obtížnější. Navíc hrozí nebezpečí zlodějů. Pokud je to možné, raději cestujte přes den.

  • Další tipy pro bezpečnější cestu:
  • Naučte se pár základních frází v arabštině.
  • Používejte spolehlivé taxislužby nebo veřejnou dopravu.
  • Nedávejte najevo, že máte u sebe větší množství hotovosti.
  • Pořiďte si cestovní pojištění s komplexním krytím.

Dodržováním těchto rad si výrazně zvýšíte šanci na bezproblémovou a krásnou dovolenou v Tunisku.

Kolik hotovosti do Tuniska?

Do Tuniska můžete bez problémů dovézt hotovost v cizí měně v hodnotě do 10 000 tuniských dinárů (TND). To odpovídá přibližně částce [vlož aktuální kurz TND/CZK] korun českých. Máte-li s sebou více, je povinné nahlásit to celní a devizové správě při příletu. Nejde jen o pouhé nahlášení, ale o řádné deklarování vyšší částky, abyste předešli problémům. Nedodržení tohoto předpisu může vést k pokutám.

Doporučuji mít u sebe potvrzení o výměně peněz z banky nebo směnárny, abyste mohli prokázat původ hotovosti. Je to dobrý návyk pro cestování obecně. Mějte na paměti, že převádění velkých částek hotovosti může vzbudit pozornost a zdlouhavé kontroly na letišti.

Pro vaši pohodlí a bezpečnost doporučujeme:

  • Rozložit si hotovost na menší částky a převážet ji na různých místech.
  • Používat platební karty, pokud je to možné. Mnoho obchodů a hotelů v Tunisku přijímá platební karty.
  • Mít s sebou kopii cestovního dokladu a informací o vašich bankovních účtech (v případě ztráty).

Před cestou si vždy ověřte aktuální devizové předpisy na oficiálních stránkách tuniských úřadů, jelikož se mohou měnit.

Co je lepší do Tunisu, euro nebo dolar?

Nejlepší je v Tunisku platit tuniskými dináry. Ušetříte si tak spoustu starostí a zbytečných dohadování. Bankomaty jsou běžně dostupné, takže si snadno vyberete hotovost za dobrý kurz. Používání karet je ale méně rozšířené, a proto je hotovost stále nutností, zvlášť mimo turistické oblasti.

Pokud už ale musíte platit eurem nebo dolarem, což se může stát na tržištích nebo v menších obchodech, vždycky si cenu předem domluvte v dané cizí měně. Obchodníci často používají nevýhodné kurzy, a tak se dohadování o ceně stane nevyhnutelnou součástí nákupu. Zkuste se naučit pár základních frází v arabštině – může to pomoci k lepšímu jednání.

Při platbě v eurech nebo dolarech se připravte na to, že vám obchodník pravděpodobně nabídne horší kurz, než je aktuální bankovní kurz. Nebojte se smlouvat, ale buďte slušní a ohleduplní. Nezapomeňte si po zaplacení vždycky nechat vrátit drobné. Vždy je lepší mít s sebou menší bankovky a mince pro snazší platbu a menší riziko podvodu.

Osobně doporučuji si před cestou vyměnit část peněz na dináry v České republice, abyste nemuseli hned po příletu řešit výměnu měny za nevýhodný kurz na letišti. Větší část peněz si pak raději vyberte z bankomatu v Tunisku.

Jak se vyhnout faraonové pomstě?

Faraonova pomsta, neboli cestovatelský průjem, je nepříjemný společník každé dovolené v teplých krajích. Abyste jí předešli, je klíčová prevence. A ta začíná u pitného režimu.

Vyhýbejte se ledu! Voda z ledu v exotických zemích nemusí být vždycky stoprocentně čistá a může obsahovat bakterie, které vám zkazí dovolenou. Raději si dejte vodu z lahve nebo si nechte uvařit vodu.

Teplota je důležitá. Extrémní výkyvy teplot tělo oslabují a zvyšují riziko onemocnění. Časté střídání horkého slunce a ledových nápojů je cesta přímo k “faraonově pomstě”.

Klimatizace s rozumem. V tropických teplotách je klimatizace požehnáním, ale nenechte se zmást. Příliš nízká teplota v klimatizované místnosti může škodit stejně jako přílišné horko. Ideální teplota v hotelovém pokoji je mezi 21 a 25 °C.

Další tipy zkušeného cestovatele:

  • Myjte si ruce: Před jídlem a po použití toalety. To je základ prevence nejen proti faraonově pomstě, ale i dalším nemocem.
  • Ovoce a zelenina: Ovoce a zeleninu důkladně omyjte pitnou vodou, nejlépe převařenou.
  • Jídlo: Vyhýbejte se pochybně vypadajícím stánkům s jídlem a raději volte prověřené restaurace.
  • Probiotika: Před cestou i během ní je vhodné užívat probiotika, která podpoří střevní mikroflóru.
  • Hydratace: Pijte dostatek tekutin, ale vyhýbejte se sladkým nápojům.

Paměťové pravidlo: Představte si, že jíte v 5hvězdičkovém hotelu, tak se i chovejte k jídlu a pití i mimo něj.

Kdy se projeví Faraonova pomsta?

Faraonova pomsta? To znám! Inkubační doba je fakt krátká, 2-3 dny. Bez léku to trvá pár dní, ale věřte mi, nechcete to zažít.

Hlavní příčina? Špinavá voda a jídlo! Na výpravách tohle musíte hlídat. Vždycky čistá voda, buď převařená, nebo z kvalitního filtrovacího systému. Žádné pochybné zdroje, žádné ovoce a zelenina bez důkladného omytí.

Jak se tomu vyhnout?

  • Voda: Používejte tablety na čištění vody, kvalitní filtr, nebo vařte vodu alespoň 1 minutu. Noste dostatek vody s sebou.
  • Jídlo: Konzumujte jen tepelně upravená jídla a důkladně omyté ovoce a zeleninu. Vyhýbejte se potravinám z pochybných zdrojů.
  • Hygiena: Pravidelně si myjte ruce, zvláště před jídlem. Dezinfekční gel je dobrý kamarád.

Příznaky: Bolesti břicha, průjem, nevolnost, zvracení. V horším případě i horečka a dehydratace. Při silných bolestech nebo dehydrataci okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Prevence je nejlepší! Dobrá příprava a dodržování hygieny vám ušetří nepříjemnosti na cestách.

Kolik je 1 TND?

Jeden tuniský dinár (1 TND) se 28.3.2025 rovnal 7,40 CZK. To je podle aktuálního kurzu. V bankách se kurz může mírně lišit, takže při směně očekávejte drobné odchylky. Vždycky je dobré si předem zjistit aktuální kurz v několika bankách, abyste dosáhli co nejlepšího kurzu.

Tip pro cestovatele: Nevyplatí se směňovat všechny peníze najednou. Lepší je si směnit menší částku a postupně si doplňovat hotovost podle potřeby. To minimalizuje riziko ztráty a umožňuje využít příznivější kurzy během pobytu.

Kde směnit peníze v Tunisku?

  • Banky: Nabízejí obvykle nejlepší kurz, ale proces může být pomalejší.
  • Směnárny: Rychlejší, ale kurz může být méně výhodný. Vždy si ověřte legitimnost směnárny.
  • Hotely: Nejvhodnější jen pro malé částky, obvykle nabízejí nejméně výhodný kurz.

Další informace: V Tunisku se běžně používají jak hotovost, tak platební karty. Nicméně v menších obchodech a na trzích se většinou platí hotově. Je dobré mít u sebe drobné na běžné nákupy.

Přibližný zpětný kurz: 1 CZK se 28.3.2025 rovnal 0,135117 TND. Tento kurz se ale může lišit v závislosti na místě a čase směny.

Co spouští průjem?

Průjem postihující několik členů rodiny současně téměř vždy signalizuje virové onemocnění. Nejčastěji se jedná o rotaviry a echoviry, s nimiž jsem se setkal v nejrůznějších koutech světa, od přeplněných trhů v Marrákeši až po odlehlé vesnice v Nepálu. Symptomy jsou všude podobné, a proto je důležité dodržovat hygienu rukou.

Další častou příčinou je strava. Není to jen o konzumaci zkažených potravin. I v těch nejluxusnějších restauracích v Tokiu či v pouštních oázách Ománu jsem zažil průjem po konzumaci neznámých, byť zdánlivě nezávadných, pokrmů.

  • Nezvyklá strava: Náhlá změna jídelníčku, například po cestách do exotických zemí, může vést k trávicím potížím, i když jídlo samo o sobě není kontaminované. Vaše tělo si prostě na nové složky musí zvyknout.
  • Způsob přípravy: Nedostatečně tepelně upravená jídla, syrové mořské plody či nedostatečně propláchnuté ovoce a zelenina představují riziko, a to globálně. V Indii jsem se naučil důkladně dbát na to, jak je jídlo připraveno.
  • Nadměrné množství jídla: I zdravá jídla ve velkém množství mohou zatížit trávicí systém a způsobit průjem.

Další faktory, které jsem pozoroval:

  • Stres: V hektických městech, jako je například Bangkok, je stres běžný. Může ovlivnit i trávení.
  • Léky: Některé léky mají průjem jako nežádoucí účinek.
  • Nemoci: Existuje celá řada dalších onemocnění, která mohou způsobit průjem, ať už bakteriálního, parazitárního či jiného původu. Je proto důležité v případě potřeby vyhledat lékařskou pomoc.

Kolik je 20 euro v dinaru?

20 eur je 67,27680 tuniských dinárů (TND). Tohle je aktuální kurz. Při plánování výletu po Tunisku si ale počítej s drobnými odchylkami v závislosti na místě výměny. V turistických oblastech může být kurz mírně nevýhodnější. Pro spolehlivý převod měn je nejlepší si stáhnout aplikaci, která zobrazuje aktuální kurzy v reálném čase. Ušetříš si tak zbytečné starosti a čas při hledání výhodných směnáren. Tip pro turisty: Vyměňuj si peníze postupně, abys nemusel nosit velké množství hotovosti. Platby kartou jsou v Tunisku stále rozšířenější, ale v menších obchodech a na venkově se bez hotovosti neobejdeš. Nezapomeň na poplatky za výběr z bankomatů v zahraničí!

Co nedělat v Egyptě?

Egypt – země faraónů, pyramid a nekonečných pouští – nabízí úžasné zážitky, ale s sebou nese i specifická pravidla. Nepodceňujte celní předpisy! Dovoz potravin je striktně zakázán, a to včetně sladkostí a ovoce. Všechno si raději vychutnejte v letadle, abyste se vyhnuli nepříjemnostem na letišti. Stejně přísný je zákaz dovozu alkoholu. I když se vám zdá, že malá lahvička vína nic nezkazí, riskujete vysokou pokutu.

Pornografie, zbraně a drogy jsou samozřejmě absolutně tabu. Tohle je asi jasné, ale opakování je matka moudrosti. Egypt má nulovou toleranci k drogám a tresty za jejich držení jsou opravdu kruté – desítky let vězení nejsou výjimkou. I malé množství může vést k dlouhému pobytu za mřížemi. Není to žádná legrace, tak si to pořádně promyslete.

Tip pro zkušenější cestovatele: pečlivě si prohlédněte obsah vaší zavazadla před cestou. Někdy se tam mohou nechtěně dostat i zakázané věci, třeba semínka z ovoce, které jste snědli. Je lepší být opatrný a vyhnout se i zdánlivě nevinným situacím.

Další důležité upozornění: fotografujte s rozmyslem. Některá místa jsou pro fotografování zakázána, a to i bez zjevného důvodu. Vždy je lepší se zeptat místních, než riskovat potíže.

Jak chodit oblečený v Tunisku?

V Tunisku je horko, takže lehké oblečení je základ. Pro aktivní turistiku ale doporučuji funkční oblečení z rychleschnoucího materiálu. Krátké šortky a tílka sice oceníte v horku, ale mimo turistické zóny jsou považovány za nepatřičné. Vždy je lepší volit dlouhé kalhoty nebo kalhoty z lehké tkaniny, které ochrání před sluncem a hmyzem. Dlouhý rukáv je také výhodný, ať už z důvodu sluneční ochrany, nebo z respektu k místním zvykům. Pro ženy doporučuji dlouhé sukně nebo šaty, ideálně neutrálních barev. Nezapomeňte na dobrou pokrývku hlavy – klobouk s širokou krempou nebo šátek. Pečlivě zvažte i výběr obuvi – pohodlná, pevná turistická obuv je nutností, zvláště při výletech do hor nebo pouště. V městech postačí pohodlné tenisky nebo sandály. Vždy mějte po ruce opalovací krém s vysokým SPF a repelent proti komárům.

Co nedělat v Tunisu?

Tunisko je krásná země, ale opatrnosti nikdy není dost. Bezpečnostní síly jsou zde velmi důležité, poslouchejte je bez výhrad. Mějte vždy u sebe pas a další doklady – zamezíte zbytečným komplikacím. Večerní procházky raději vynechte, zvláště mimo turistické zóny. Velká shromáždění? Lepší se jim vyhnout. Nebezpečí číhá i v odlehlých oblastech – cestování tam v noci je hazard.

Tip pro zkušené: místní trhy jsou fascinující, ale pozor na kapsáře. Naučte se pár základních frází v arabštině – místní ocení snahu o komunikaci. Většina lidí je přátelská, ale buďte obezřetní, zejména v přeplněných oblastech. Pokud se chystáte mimo turistické oblasti, informujte se o aktuální bezpečnostní situaci u místních úřadů, ideálně i u českého konzulátu. Před cestou si sjednejte komplexní cestovní pojištění, zahrnující i případnou lékařskou evakuaci. A nezapomeňte na dostatek tekutin, hlavně v létě.

Nepodceňujte ani drobnosti: sledujte své osobní věci, nevystavujte na odiv cennosti. Vždy si uvědomujte své okolí a důvěřujte svému instinktu. Bezpečnost je priorita!

Scroll to Top